reklama
18:30 • Tipsport extraliga • 1. kolo
3:1
0:1, 3:0, 0:0
HC Sparta Praha - logo
HC Sparta Praha
Logo  HC Škoda Plzeň
HC Škoda Plzeň
  • 22. Ďaloga (Pech, Forman), 22. Sabolič (Cingel), 33. Ďaloga
  • 16. T. Sýkora (Kratěna, Mozík)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání úvodního kola hokejové extraligy mezi Spartou a Plzní. Zápas začíná v pátek v 18:30.

Hokej, extraliga, Sparta - Plzeň: Petr Gřegořek - Martin Straka Hokej, extraliga, Sparta - Plzeň: Petr Gřegořek - Martin Straka | Foto: CPA Eduard Erben

Co všechno se před letošní sezonou změnilo? To si prohlédněte obrazem ZDE.

Pokud se ohlížíme za loňskou sezonou, utkávají se bronzový a pátý celek posledního play off. Oběma se stala osudnou Kometa Brno. Západočechy vyřadila ve čtvrtfinále, Pražany v semifinále.

Plzeňští se po sezoně opět museli vyrovnat s odchodem několika opor. Martina Straka a Jiří Hanzlík ukončili kariéru, Tomáš Vlasák se vrátil do Slavie. Z ní naopak přišel velezkušený zadák Petr Kadlec.

Tomáš Vlasák (vlevo) a Martin Straka slaví druhý gól plzeňského kapitána proti Vítkovicím Tomáš Vlasák (vlevo) a Martin Straka slaví druhý gól plzeňského kapitána proti Vítkovicím | Foto: ČTK

Ve Spartě bylo zemětřesení v kádru ještě mnohem větší. Největší ztrátou byl odchod kanonýra Petra Tona, jemuž vedení nenabídlo novou smlouvu a který nakonec zamířil do Komety Brno. Odešli také Tomáš Pöpperle, Radek Philipp, Karel Kubát, Vladimír Sičák či bratři Rachůnkové. Osu týmu naopak posílili brankář Rastislav Staňa, obránce Michal Barinka či útočník Martin Réway.

Petr Ton po podepsání smlouvy v Brně Petr Ton po podepsání smlouvy v Brně | Foto: ČTK

HC Sparta Praha: Staňa (Novotný) – Pilař (A), Piskáček, Ďaloga, Barinka, Švrček, Polášek, Mikuš – Réway, Hlinka (A), Rolinek – Kumstát, Pech, Forman – Sabolič, Přibyl, Cingel – Dvořáček, Volek, Klimek. Trenér: Josef Jandač.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Kadlec (A), Pulpán, Mozík, Jeřábek (A), Kubka, Moravčík, Boháč – Kratěna (C), Simon, Pletka – Balej, Lev, J. Sýkora – Michel, Kašpařík, Beran – Dvořák, T. Sýkora, Hollweg. Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Šindler, Lacina – Lhotský, J. Svoboda.

Na úvod sezony zní Tipsport arénou státní hymna.

Turnikety v holešovické hale zatím napočítali zhruba čtyři a půl tisíce diváků. To je sice mnohem víc, než na Ligu mistrů, ale asi se čekalo o pár stovek víc. Uvidíme, třeba lidé ještě dojdou.

Slavia - Sparta: sparťanští fanoušci Slavia - Sparta: sparťanští fanoušci | Foto: CPA Eduard Erben
1.

Utkání začalo.

3.

Hra se přelévá nahoru dolů, ale zatím ani jeden z týmů si nevypracoval nápor ani šance.

4.

Machovský zasahoval u tyče a udělal dobře, protože další ze sparťanských útočníků číhal na druhé straně brankoviště.

5.

Po pěkné kombinaci napříč útočným pásmem zakončoval z mezikruží Hlinka. Jeho střela možná dokonce lízla tyčku, ale byla to každopádně první velká šance zápasu.

6.

Jako první jde zahřívat trestnou lavici domácí kapitán Rolinek, který je potrestán za vysokou hůl.

6.

V oslabení je tu další velká šance Sparty! Pech přihrál v situaci dva na jednoho Kumstátovi, který vystrašil Machovského. Proti dorážce Pecha by už byl krátký, ale sparťanský útočník minul.

7.

Před Staňou dorážel Balej, ale domácí gólman si s jeho pokusem věděl rady a střelu vyrazil.

8.

Sparta hraje v plném počtu.

10.

Zatím vidíme hru ve vysokém tempu, v níž domácí mají optickou převahu, ale oba brankáři jsou zatím pozorní a nepřekonaní.

12.

Na Staňu sice mířilo nahození z velké dálky, přesto slovenský gólman puk radši kryje a přerušuje hru.

14.

Týmy zkoušejí překonat obranu soupeře delšími pasy, ale zatím to moc nevychází.

15.

Nyní se ale za obranu Plzně dostával Sabolič, před mezikružím jej však odzbrojil Jeřábek.

Tomáš  Kubánek
Tomáš Kubánek
12. 9. 2014
reklama