2:3
Slavia Praha
37. Rachůnek (Přibyl), 52. Rachůnek (Hovorka)
11. Kuboš (Kadlec), 33. Micka (Kučný, Tomica), 65. Krenželok (Kempný, Žejdl)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze čtvrtého pražského derby v této sezoně mezi Spartou a Slavií v rámci 48. kola Tipsport extraligy. Zápas začíná v 18:30.

Marek Tomica (v červeném) se snaží přes bílý val sparťanů dobýt branku Marka Schwarze. | Foto: Eduard Erben

Půjde o prestiž, ale také o důležité body. Hraje se o postavení na prvních čtyřech místech v tabulce, které v play off zaručují výhodu domácího prostředí. Slavia je aktuálně na třetí pozici s 81 body. Sparta je pátá a ztrácí na ni pouhé dva body. Všechny tři předchozí zápasy vyhrála Sparta, povede se jí to i na počtvrté?

Na ledě se nyní představují bývalí hráči pražské Sparty, kteří byli zapsáni do Klubu legend - Tomáš Jelínek, Stanislav Hajdušek a Rudolf Šindelář. In memoriam pak byli mezi legendy klubu zapsáni Karel Koželuh, Václav Roziňák a Miloslav Charouzd.

Trenér Sparty Josef Jandač pošle dnes na led tutou sestavu:

Pinc - Sičák, Milam, Pilař, Gřegořek, Philipp, Hanzlík, Hunkes - Tenkrát, Hlinka, Pacovský - Hovorka, Broš, Bahenský - Jánský, Přibyl, Rachůnek - Kočí, Forman, Simon.

Jeho protějšek Vladimír Růžička poslal na led tuto sestavu:

Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Kolařík, Koma, Kempný, Holub - Micka, Jelínek, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - Žejdl, Růžička, Sklenář - Skokan, Poletín, Stránský - Klhůfek.

Zápas budou rozhodovat pánové Jan Hribik a Antonín Jeřábek, na čarách jim budou pomáhat pánové Jiří Gebauer a Vít Lederer.

4.

Je tu první šance zápasu, po kombinaci prvního útoku Slavie ji měl Tomáš Micka, na poslední chvíli mu však do střely do odkryté brány skočil obránce Jiří Hunkes.

5.

A je tu další velká šance Slavie. Od levého mantinelu nahodil puk před branku Lukáš Krenželok a zacinkal na Pincovu tyč.

6.

Poprvé mohla udeřit i Sparta, Přibyl byl zcela sám před Furchem, ale ani nadvakrát jej nepřekonal. Vzápětí si před něj sjel od modré čáry obránce Milam, ale ani ten jej blafákem nepřekonal.

6.

A je tu další šance Sparty. Pacovský jel od půlky sám na Furcha, ale střelou mezi betony si na něj nepřišel.

8.

Hraje se nahoru-dolů. Z pravé strany se řítil na Pince Žejdl, ale ani on jej střelou mezi betony nepřekonal.

10.

Slavia si jako první dnes zahraje přesilovku, za vysokou hůl je vyloučen útočník Sparty MAREK HOVORKA.

10:01

Slavia přesilovku okamžitě využívá - 0:1! Od modré propálil vše, co mu stálo v cestě obránce PETR KUBOŠ. Na gól mu nabil další oibránce Petr Kadlec.

Sparťanský mladík Jiří Sekáč (uprostřed) pod dohledem Karla Pilaře úřaduje u mantinelu. | Foto: Eduard Erben
12.

První přesilovku si dnes zahraje i Sparta. Za sekání je vyloučen syn "DNEŠNÍ" sparťanské legendy PETR JELÍNEK.

14.

Sparta mohla v přesilovce vyrovnat, z levé strany jel na Furcha Zdeněk Bahenský, brankář Slavie však vyrazil ramenem jeho střelu nad bránu.

14.

Slavia je v plném počtu, Jelínek je na ledě.

16.

Slavia si zahraje druhou dnešní přesilovku, za oplácení sekáním je vyloučen PETR TENKRÁT.

17.

Bude se hrát ve čtyřech. Hertl se pokoušel před Pincem dorážet, vznikla vzájemná mela, z čehož rezultoval vyloučení útočníka Slavie DAVIDA SKOKANA za krosček.

18.

Tenkrát je na ledě, Sparta bude hrát téměř dvouminutovou přesilovku.

18.

A právě Tenkrátova tečovaná střela skončila těsně mimo branky.

19.

Slavia se opět ubránila a je kompletní.

20.

Sparta mohla vyrovnat. Po Brošově přihrávce byl sám před odkrytou brankou Marek Hovorka, puk měl však na dlouhou hůl a branku minul.

Skončila první třetina.

První třetina přinesla hokej nahoru-dolů, řadu šancí, ale jen jediný gól. Ten v 11. minutě vstřelil v přesilovce obránce Slavie Petr Kuboš.

21.

Začíná druhá třetina.

21.

Tenkrát se zjevil po přihrávce Hlinky sám před Furchem, ale ani nadvakrát jej nepřekonal.

26.

Slavia pojede trestné střílení. Radek Philipp fauloval v gólové pozice Tomáše Hertla.

26.

Hertl se pokusil o bekhendový blafák, Pinc jej však vybruslil a jeho pokusil zneškodnil.

28.

Sparta mohla vyrovnat. Obrozený útočník David Kočí dostal ideální přihrávku mezi kruhy, z první však trefil pravou tyč Furchovy brány.

29.

Sparta si zahraje přesilovku, za vyhození kotouče mimo plochu je vyloučen obránce Slavie JAN HOLUB.

31.

Sparta měla dvě velké šance. Nejprve projel Broš celé hřiště, Hovorka však na puk před prázdnou bránou nedosáhl. Vzápětí jel z levé strany na Furcha Bahenský, ale ani on Furcha nepřekonal.

31.

Slavia se znovu ubránila, Holub je na ledě.

32.

A další velká šance Sparty na vyrovnání. Měl ji Simon, který se ocitl sám před Furchem, z mezikruží jej však trefil do ramene.

32:19

Slavia zvyšuje na 2:0! TOMÁŠ MICKA nadvakrát dotlačil puk i s Pincem do branky, což potvrdil i videorozhodčí. Přihrávali mu Jiří Kučný a Marek Tomica.

Extraliga, Slavia Praha - Pardubice: Tomáš Micka
Extraliga, Slavia Praha - Pardubice: Tomáš Micka | Foto: Eduard Erben
33.

Sparta si zahraje další přesilovku, za vyhození puku mimo hrací plochu je vyloučen PETR KADLEC.

35.

Sparta si zahraje další přesilovku. Ve stejné chvíli, v jaké opustil Kadlec trestnou lavici, na ni usedá za podražení MAREK TOMICA.

36:51

Sparta tentokrát přesilovku využívá a snižuje na 1:2! Po přihrávce Daniela Přibyla od mantinelu se střelou z mezikruží prosadil IVAN RACHŮNEK.

Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Ivan Rachůnek
Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Ivan Rachůnek | Foto: Eduard Erben
40.

Sparta si zahraje další přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen PETR KADLEC.

Skončila druhá třetina.

Zápas ani ve druhé třetině nepolevil z nastaveného tempa. Slavia sice neproměnila trestné střílení, které absolvoval Tomáš Hertl, ve 33. minutě se však po důrazu na brankovišti prosadil Tomáš Micka. Sparta ještě do konce třetiny stihla snížit, v přesilovce se trefil Ivan Rachůnek.

41.

Začíná třetí třetina.

42.

Slavia je kompletní, oslabení tentokrát přečkala bez obtíží.

43.

Sparta si opět zahraje přesilovku, za hákování je vyloučen MICHAL POLETÍN.

45.

I tentokrát se Slavia ubránila, Poletín je na ledě.

47.

Sparta měla obrovskou šanci na vyrovnání. Po Formanově přihrávce byl zcela sám před Furchem Simon, bekhendový blafák však skončil na břevně.

50.

Po dlouhé době si zahraje přesilovku i Slavia. Za hákování v útočném pásmu soupeře JE vyloučen MAREK HOVORKA.

52.

Hovorka je na ledě, Sparta se bez potíží ubránila.

51:36

Sparta vyrovnává na 2:2! Podruhé v zápase se trefuje IVAN RACHŮNEK. Po přihrávce Marka Hovorky vypálil od mantinelu a prostřelil Furcha mezi jeho beton a tyčku.

54.

Slavia jako by po inkasované brance ožila. Ve velké šanci před Pincem byl Krenželok, ale ani nadvakrát jej nepřekonal.

55.

Slavia si opět zahraje přesilovku, za sekání je vyloučen KAREL PILAŘ.

56.

V obrovské šanci před Pincem se objevil v přesilovce Skokan, místo opuštěné branky trefil z její bezprostřední blízkosti jen tyč.

57.

Sparta je kompletní, Pilař je na ledě.

60.

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

60.

Slavia mohla v závěru rozhodnout. Jelínek objel branku, u druhé tyče jej však vychytal Pinc.

Skončila třetí třetina.

Tempo zápasu bylo ve třetí třetině mnohem klidnější, po vyrovnání Sparty však zápas nabral opět na obrátkách. Slavia měla dvě velké šance na rozhodnutí, ale ani jednu neproměnila.

61.

Začíná prodloužení.

63.

Hra obou týmů v prodloužení je zatím nepřesná, přerušují ho časté ofsajdy a zakázaná uvolnění. Kouč Sparty si po jednom z nich raději bere oddechový čas.

65.

Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:48

Dvanáct sekund před koncem prodloužení Slavia rozhodla o tom, že v této sezoně vyhrál nad Spartou i čtvrté derby - 2:3. Po střele Michala Kempného od modré čáry tečoval LUKÁŠ KRENŽELOK puk mimo Pincův dosah. Druhou asistenci si připsal Lukáš Žejdl.

Slavia se díky výhře za dva body posouvá na druhé místo o skóre před Zlín, Sparta se pak dotáhla na čtvrtý Třinec.

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z hokejové extraligy se těším na shledanou.