4:2
Slavia Praha
13. Kumstát PP (Pech, Přibyl), 27. Pech (Kumstát, Sičák), 29. Buchtele (Pech, Krejčík), 48. Ton (Hlinka)
4. J. Doležal (Bednář, Štich), 18. Stránský (Wharton)

Dobrý podvečer, vítejte u online reportáže z jubilejního 100. derby pražských S v rámci 37. kola Tipsport extraligy mezi Spartou a Slavií. Utkání začíná v 18:20.

V tomto ročníku vyznívá derby pražských S jednoznačně pro Spartu. Nejprve v 11. kole vyhrála v O2 areně 6:0, ve 24. kole pak Sparta v domácí Tipsport Areně porazila Slavii 3:0. Oba týmy navíc dělí po 36 kolech propastných 27 bodů. Sparta vévodí soutěži se 14bodovým náskokem na druhý Hradec Králové, Slavia je devátá a bojuje ve vyrovnaném středu tabulky o postupové příčky pro play off.

Oba týmy se před jubilejním 100. derby hecovaly pomocí sehraných scének. Sparta nejprve vyhecovala fanoušky Slavie tím, že u ní si její fandové vstupenky za 20 korun jako v jejich domovském stánku nekoupí. Slavia pak odpověděla podobnou scénkou s tím, že ji si zase nikdo nekoupí ruskými rubly (více čtěte ZDE).

Hokej, Slavia - Lev Praha: slávistické transparenty
Hokej, Slavia - Lev Praha: slávistické transparenty | Foto: CPA Eduard Erben

Před zápasem jsme Vám navíc přinesli dvojrozhovor se zástupci majitelů Sparty a Slavie Roberta Speychala a Richarda Benýška (rozhovor si přečtěte ZDE).

Rozhodčí

Zápas budou rozhodovat jako hlavní pánové Vladimír Pešina a Tomáš Turčan, na čarách jim budou pomáhat pánové Evžen Kostka a Jiří Flégl.

Sparta

Trenér Sparty Josef Jandač dnes pošle na led tyto formace:

Pöpperle – Pilař, Krejčík, Sičák, Švrček, Philipp, Kubát, Polášek – Ton, Hlinka, Rolinek – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Přibyl, I. Rachůnek – Forman, Simon, T. Rachůnek.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Sparta Praha.
Slavia

Jeho protějšek Vladimír Růžička zvolil překvapivý tah, do branky se totiž rozhodl poslat Adalama Svobodu:

Svoboda – Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich, Knot – Bednář, Žejdl, Tomica – Skokan, Růžička, Sklenář – Stránský, Jelínek, Doležal J.– Poletín, Klhůfek, Doležal T.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Slavia Praha.

Oba týmy ve ztemnělé areně přijíždějí na led.

Oba týmy, rozhodčí a diváci nyní uctí minutou ticha památku dlouholetého hráče a trenéra Sparty a národního týmu a bývalého šéfa českého svazu Karla Guta.

Karel Gut, kapitán čs.hokejového mužstva,účastník MS v ledním hokeji v r. 1953 ve Švýcarsku. | Foto: ČTK
1.

Začala první třetina.

1.

Žejdl se hned na úvod tlačil před Pöpperleho, zakončit však nedokázal.

2.

Sparta si hned na úvod vypracovala velkou gólovou příležitost. Přibyl nahrál před bránu puk Klimkovi, který stál sám před Svobodou, střelou z první však branku přestřelil.

3:39

Slavia hned ze své první střely na branky otevírá skóre a vůbec poprvé v této sezoně vstřelila Spartě gól - 0:1! Jaroslav Bednář našel na levé straně rozjetého JIŘÍ DOLEŽAL, který střelou zápěstím ze středu levého kruhu překonal Pöpperleho mezi betony. Druhou asistenci si připsal David Štich.

Utkání hokejové extraligy Slavia vs. Třinec (Růžička)
Utkání hokejové extraligy Slavia vs. Třinec (Růžička) | Foto: CPA Eduard Erben
4.

Bude se hrát ve čtyřech, za vzájemnou potyčku u střídačky Slavie odcházejí na trestnou lavici PETR KUMSTÁT za Spartu a DAVID ŠTICH za Slavii.

6.

Slavia bude hrát 44 sekund dlouhou přesilovku 4 na 3! Na trestnou lavici odchází za vysokou hůl RADEK PHILIPP.

6.

Slavia nyní bude přes minutu hrát přesilovku pět na čtyři.

8.

Sparta se v oslabení bez obtíží ubránila, Philipp je zpět na ledě.

8.

Krátce po svém návratu na led pálil z vrcholu kruhů Philipp, těsně však minul pravou Svobodovu tyč.

9.

Na druhé straně byl Jelínek po přihrávce Bednáře sám před Pöpperlem, puk si však špatně zpracoval a obrana Sparty stihla puk odklidit do bezpečí.

11.

Dvě velké šance Sparty na vyrovnání. Nejprve se pokusil u levé Svobodovy tyče protlačit puk do brány Pilař, poté pálil z mezikruží Krejčík, ani jeden však Svobodu nepřekonal a poté Šenkeřík tělem zasáhl puk letící do odkryté branky.

11.

Sparta si zahraje první dnešní přesilovku, PAVEL KLHŮFEK je vyloučen za hákování.

12:12

Sparta využívá přesilovku a vyrovnává na 1:1! Krejčík a Lukáš Pech nejprve těsně minuli Furchovu branku, poté ale Pechovu střílenou přihrávku z pravého kruhu tečoval do branky PETR KUMSTÁT a Svoboda už nestačil zasáhnout. Druhou asistenci si připsal Daniel Přibyl.

ELH, Sparta - Třinec: Tomáš Rolinek (60) slaví gól
ELH, Sparta - Třinec: Tomáš Rolinek (60) slaví gól | Foto: CPA Eduard Erben
16.

Buchtele získal za branou puk, vytočil se před ní, střelou po zemi však Svobodu nepřekonal.

17:14

Slavia se opět dostává do vedení - 1:2! Sražená střela Kyleho Whartona se odrazila ke zcela volnému JANU STRÁNSKÉMU, který snadným způsobem poslal puk do odkryté branky.

Hokej, extraliga, Slavia - Kladno: Dávid Skokan slaví svoji druhou branku
Hokej, extraliga, Slavia - Kladno: Dávid Skokan slaví svoji druhou branku | Foto: CPA
19.

Bednářova střela z otočky těsně minula levou tyč Pöpperleho brány.

20.

Probíhá poslední minuta první třetiny.

20.

Ton se protlačil do střelecké pozice mezi kruhy, Svobodovu bránu však minul.

První třetina končí. Slavia ji vyhrává 2:1, když se nejprve ve 4. minutě prosadil Jiří Doležal, Sparta sice vyrovnala ve 13. minutě z přesilovky zásluhou Petra Kumstáta, v 18. minutě však Slavii vrátil vedení Jan Stránský.

Hokej, extraliga, Slavia - Kladno: Lukáš Krenželok slaví gól
Hokej, extraliga, Slavia - Kladno: Lukáš Krenželok slaví gól | Foto: CPA
21.

Začala druhá třetina.

21.

Jelínek se z levé strany nacpal před Pöpperleho, ten však jeho střelu jednou rukou vyrazil.

23.

Kubátovu bombu z levého kruhu ukryl Svoboda do lapačky.

24.

Střelou z mezikruží nyní zkoušel překonat Svobodu Ivan Rachůnek, branku však zhruba o půl metru minul.

26.

Na druhé straně si vybruslil z levé strany mezi kruhy Jelínek, střelu však poslal do Pöpperleho náruče.

26.

Svoboda vykopnutým betonem zlikvidoval obrovskou šanci Sparty. Buchtele v situaci dva na jednoho předložil puk na pravý kruh před odkrytou branku Kumstátovi, Svoboda se však stihl přetočit a vykopnutým betonem vykopl jeho pokus pod břevno.

26:45

Sparta přece jen vyrovnává na 2:2! Petr Kumstát našel mezi kruhy zcela volného LUKÁŠE PECHA, který zápěstím zamířil nad Svobodovu vyrážečku. Druhou asistenci si připsal Vladimír Sičák.

28.

Velký tlak Sparty pokračuje, Přibyl se pokusil zasunout zpoza branky puk do sítě, u levé tyče však za Svobodu zaskočil obránce Knot.

28:57

Sparta využívá velkého tlaku a otáčí skóre - 3:2! Juniorský reprezentant v dresu Slavie Knot nechal při rozehrávce puk za sebou, přes Jakuba Krejčíka a Lukáše Pecha se puk dostal k osamocenému JANU BUCHTELEMU, který střelou mezi betony překonal Svobodu.

ELH, Sparta Praha - Liberec: Jan Buchtele (47)
ELH, Sparta Praha - Liberec: Jan Buchtele (47) | Foto: CPA Eduard Erben
32.

Tlak Sparty pokračuje, proti střele Klimka musel zasáhnout lapačkou Svoboda.

33.

Slavia si zahraje přesilovku. Na trestnou lavici odjíždí za podražení VLADIMÍR SIČÁK.

34.

Velká šance Slavie na vyrovnání. Po nahození Kadlece od pravého mantinelu a Pöpperleho zákroku se kutálel puk po brankovišti, vytočil se však mimo bránu.

35.

V oslabení se pokusil bekhendovou střelou překonat Svobodu Ivan Rachůnek, gólman Slavie však místo u tyče stihl utěsnit.

35.

Sičák je zpět na ledě, Sparta je kompletní,

37.

Z mezikruží střílel střelou z první Simon, branku však těsně přestřelil.

38.

Po rychlé kombinaci si sjel mezi kruhy Kumstát, v rozhodující chvíli mu však stihl strčit hokejku do střely obránce Holub.

40.

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

Druhá třetina končí, Sparta v ní vstřelila zásluhou Pecha z 27. minuty a Buchteleho z 29. minuty dva góly a otočila skóre na 3:2.

ELH, Sparta Praha - Liberec: radost Sparty (Jan Buchtele - 47)
ELH, Sparta Praha - Liberec: radost Sparty (Jan Buchtele - 47) | Foto: CPA Eduard Erben

Pojďme se podívat na ostatní zimní stadiony. Vítkovice potvrdily velmi dobrou formu a po výhře nad Hradcem a Spartou deklasovali 8:4 Liberec. Hradec Králové vyhrál na ledě Chomutova 2:0 a Plzeň vyhrál ve Zlíně 4:2.

41.

Začíná třetí třetina.

42

Po kombinaci druhého útoku Sparty pálil Buchtele, Svoboda však jeho pokus vykopl.

44.

Petr Ton se zkusil prosadit střelou zpoza obránce z mezikruží. Svoboda však semaforem puk zastavil.

46

Z dálky pálil i Bednář, ale Pöpperle si mezi těly clonících hráčů našel prostor a puk si pohlídal.

46.

Ton v protiútoku pálil příklepem z pravé strany, bránu však minul o půl metru.

47.

Po chybě Valacha pálil z levého kruhu Buchtele, Svoboda však vyrážečkou puk odrazil mimo bránu.

48.

Sparta mohla zvýšit. Obránce Sičák sjel po pravé straně do útočného pásma, nacpal se před Svobodu, ale střelou mezi betony jej nepřekonal.

47:53

Sparta se přece jen prosazuje a dostává se do dvougólového vedení - 4:2. Jaroslav Hlinka se uvolnil na levé straně přes obránce Slavie, v situaci dva na jednoho našel na pravém kruhu PETRA TONA, který se trefil pod břevno odkryté branky.

ELH, Sparta - Třinec: Petr Ton (87) dává gól na 1:0
ELH, Sparta - Třinec: Petr Ton (87) dává gól na 1:0 | Foto: CPA Eduard Erben
49.

Sparta si navíc hned vzápětí zahraje přesilovku, za podražení je vyloučen ADAM SVOBODA, za nějž jde trest odpykat MICHAL POLETÍN.

51.

Spartě se přesilovka vůbec nepovedla, Poletín je zpět na ledě.

52.

Slavia jela ve třech na dva obránce, Sklenář ale nepřihrál, ani nevystřelil, až z poté se pokusil z velkého úhlu nahrát puk před bránu, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

54.

Po průniku Tona se pokusil bekhendem překonat Svobodu Hlinka, škvíru mezi jeho výstrojí a tyčí však nenašel.

Zápas sleduje 11 146 diváků.

Ještě krátký pohled na ostatní stadiony, Karlovy Vary vyhrály v Pardubicích 4:1, Kladno porazilo Litvínov 2:0 a Třinec vyhrál v Brně 4:3.

56.

Sparta se už nepouští k rychlým brejkům, naopak se snaží co nejdéle držet puk v rozích kluziště.

57.

Tak přece jen, z levého kruhu vypálil Přibyl, Svoboda však jeho pokus vykopl betonem.

59.

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

Sparta už zápas dohrála s pukem na svých holích a po zásahu Petra Tona ze 48. minuty vyhrává 4:2. Nejen jubilejní 100. derby pražských S, ale i to třetí v této sezoně, tak patří Spartě, která si udržela v tabulce čtrnáctibodový náskok před druhým Hradcem Králové.

ELH, Sparta Praha - Liberec: radost Sparty
ELH, Sparta Praha - Liberec: radost Sparty | Foto: CPA Eduard Erben

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z hokejové extraligy se těším na shledanou.