Rytíři Kladno
25. Gulaš, rozhodující nájezd Kovář
5. Tlustý (Plekanec, Židlický)
-

Dobrý den, vítejte u online reportáže z předehrávky 11. kola hokejové Tipsport extraligy. V Plzni se domácí Indiáni střetnou s kladenskými Rytíři. Utkání, které přinese atraktivní souboj legend Martina Straky a Jaromíra Jágra, začíná v 18:30.

-

Plzeň a Kladnou jsou sousedy v extraligovém pořadí. Indiáni jsou čtvrtí, když získali rovných dvacet bodů. Rytíři mají o bod méně. Dnešní vítěz poskočí na druhé místo tabulky za brněnskou Kometu.

-

Tématem zápasu je pochopitelně souboj Jaromíra Jágra a Martina Straky. Oba hokejisté hráli bok po boku nejen v české reprezentaci, ale také v Pittsburghu a v dresu New Yorku Rangers.

-

Oba týmy dokázaly v úvodu letošní extraligy vytvořit zajímavé pozitivní série. Plzeň už šest zápasů v řadě bodovala a kladenskou vítěznou sérii zastavil až v minulém kole Zlín.

-

Jágrova družina dnes bude čelit velmi těžké výzvě. V brance Plzně totiž Mazance nahradí hvězda Bostonu Bruins, Fin Tuukka Rask.

Sestava

Rytíři Kladno: Chábera - Židlický, Macholda, Černošek, Bicek, Kaberle, Majeský, Mocek, Piskáček - Melka, Patera, Kuchler, Eberle, Hovorka, Látal, Hlaváč, Dragoun, Plekanec, Jágr, Valský, Tlustý

Sestava

HC Škoda Plzeň: Rask - Frolo, Jeřábek, St.Pierre, Hanzlík, Marušák, Slovák, Ševc - Heřman, Balej, Kratěna, Vlasák, Straka, Lev, Kovář, Pitule, Dvořák, Havlíček, Gulaš, Petruška, Pletka

-

Plzeňský stadion už je několik dnů beznadějně vyprodaný. Do začátku zápasu chybí pět minut a hala už je téměř plná.

Martin Straka v dresu Plzně. Snímek ze zápasu semifinále playoff Plzeň - Kometa Brno v sezóně 2011/2012 | Foto: Eduard Erben
-

Začátek utkání se o několik minut pozdrží, zřejmě nedokonalý led stále upravuje rolba. Hráči zůstávají v kabinách.

1.

Utkání právě začalo.

1.

První ránu vypálil domácí Pletka z velké dálky. Chábera nemusel zasahovat.

3.

První zákrok si připisuje plzeňský brankář Tuukka Rask.

4.

Znovu Rask. Po nahozeném kotouči před ním stínoval Eberle, k dorážce se ale nedostal.

4.

Po Melkově výzvě promáchl jeden z kladenských mezi kruhy, následovala střela od modré a další zákrok Raska.

5.

Gól, Kladno jde do vedení! Plekanec ujel po levém křídle Ševcovi a předložil ideální přihrávku před branku, kde byl Jiří TLUSTÝ. Rask byl proti střele mezi betony bezmocný.

6.

Rytíři znovu v tlaku, přihrávka zpoza branky ale správného adresáta nenašla.

6.

Rask chytá do lapačky střelu Valského.

7.

Jakub Lev motal kladenské obránce v prostoru za brankou, ale nakonec nedokázal nic vymyslet.

8.

Gulaš našel před brankou rozjetého Pituleho a Chábera předvedl důležitý zákrok.

8.

Plekanec přiklepl puk Jágrovi a jeho prudkou ránu s obtížemi zkrotil Rask.

10.

Vlasák vyrazil do brejku, pak zasekl a hledal najeté spoluhráče. Kladenští se ale vrátili včas do obranných pozic.

11.

Indiáni ožili a vyrovnali hru. Kuchler se hnal do šance, ale nakonec z toho nic nebylo.

13.

Plzeňští mohli vyrovnat! Do velké šance se dostal Martin Straka, ke kterému se dostal puk po jeho vlastní nepovedené střele. Chábera skvěle zasáhl.

14.

Jan Kovář přejel modrou čáru a prudkou ranou vyzkoušel Cháberův rozklek.

15.

Pěknou akci předvedli domácí Dvořák s Balejem. Druhý jmenovaný ale na přihrávku vedenou brankovištěm nedosáhl.

17.

Bude se poprvé vylučovat, přesilovku si zahraje Kladno. Pitule fauloval Valského.

18.

Elitní kladenská formace v první části přesilovku domácím žádné velké starosti nenadělala.

18.

Druhá polovina početní výhody už je lepší. Hlaváč nabil Hovorkovi a Rask se jen tak tak stihl přemístit.

19.

Domácí jsou v plném počtu, Rytíři nebyli v přesilovce příliš nebezpeční.

19.

Chábera si připsal snadný zákrok.

20.

V poslední minutě první třetiny přicházejí na řadu emoce. Plekanec nasadil před brankou Pletkovi kravatu, sundal mu helmu a domácí útočník si to nenechal líbit. Ujíždějícího Plekance udeřil pěstí do zad.

20.

Pletka dostává dvouminutový trest za nedovolenou výstroj. Bez helmy si totiž neměl všímat Plekance a odjet rovnou na střídačku. Plzeňští se zlobí, ale budou hrát další oslabení.

20.

Jágr nahazoval puk před brankou, ale marně. Plzeňský Ševc vyhodil.

-

První třetina skončila.

-

Rytíři vykročili do utkání velmi aktivně a počáteční důraz se jim vyplatil. V páté minutě po parádní samostatné akci Plekance poslal hosty do vedení Tlustý. Plzeň poté hru vyrovnala a měla několik dobrých příležitostí, jenže Chábera působí jistým dojmem.

21.

Začala druhá třetina, domácí pokračují ve čtyřech bez vyloučeného Pletky. Na ledě je první řada Kladna.

21.

Po akci Plekance se dostal z úhlu před branku Jágr, Raska ale nepřekvapil.

22.

K další šanci už se Rytíři v přesilovce nedostali. Pletka je na ledě.

22.

Balej vyzkoušel pozornost Chábery. K dorážce se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

22.

První přesilovka pro Indiány. Na trestnou lavici usedl hostující obránce Ivan Majeský.

23.

Strakovo nahození mohl na branku tečovat Gulaš, ale netrefil.

23.

Plzeň je v početní výhodě mnohem nebezpečnější než Kladno. Vlasák nabil obránci na modrou, střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

24.

Kladno bude hrát deset vteřin ve třech. Za sekání míří na trestnou lavici Plekanec.

24.

Vlasák měl na hokejce vyrovnání, ale z vynikající pozice nedokázal překonat rozaženého Cháberu.

25.

Plzeň využívá přesilovku a vyrovnává na 1:1! Milan GULAŠ se natlačil až do brankoviště a i když byl tísněn třemi kladenskými, dokázal u pravé tyče Cháberovy branky zakončit. Puk do vlastní sítě dost možná dorazil Ivan Majeský, branka každopádně připsána Gulašovi.

25.

Vzápětí se dostal na druhé straně do velké příležitosti Patera!

27.

Hostující Látal si dobře udělal prostor ke střele, ale poté minul.

27.

Znovu Milan Gulaš, tentokrát nebezpečně pálil od modré čáry. Ovšem příliš vysoko.

29.

Jágr typickým způsobem operoval u mantinelu, přihrávkou ale Plekance nenašel.

30.

Rask hodně zariskoval a nechal si vzít puk Tlustým. Kladenský útočník ale vzápětí narazil na přesilu plzeňských hokejistů.

32.

Domácí stadion aplauduje finskému brankáři Raskovi! Hovorka šel sám na plzeňskou branku, zkoušel střelu mezi betony, gólman ovšem parádně zasáhl.

34.

Kladenský Mocek se velmi efektně proháčkoval do útočného pásma, pak ovšem puk přenechal domácím.

35.

Jaromír Jágr sundal u mantinelu jednoho z domácích a diváci se hodně zlobili, že sudí nevylučoval. Takové zákroky nevídáme od legendární osmašedesátky příliš často.

35.

Teď se situace otočila. Jágr se po jednom ze střetů velmi těžce zvedá z ledu. A odjíždí pomalu na střídačku.

36.

Typický Plekanec! Reprezentační kapitán nabral rychlost, objel branku a snažil se zasunout puk k tyči. Rask se pohotově přemístil.

37.

Kladenští v tlaku. Další velkou šanci si vypracoval Hlaváč.

37.

A obrovská šance na druhé straně! Chábera brilantním rozklekem zastavil samostatný nájezd Dvořáka.

38.

Dvořák vybojoval puk za brankou a nabil do mezikruží Balejovi. Chábera opět bezchybný.

38.

Obří příležitost mělo pro změnu Kladno. Dragoun se ocitl sám před Raskem, který puk vyrazil vysoko nad sebe. Kotouč naštěstí pro Plzeň dopadl mimo nebezpečný prostor.

39.

Závěr druhé třetiny se hraje v obrovském tempu.

39.

Indiáni ve velkém náporu. Závar před brankou ukončil až nedovoleným zákrokem hostující Mocek, který ošklivým krosčekem narazil na konstrukci branky Martina Straku.

39.

Mocek dostává trest na pět minut plus do konce utkání. Plzeň má k dispozici dlouhou přesilovou hru.

40.

Obránce Slovák si najel do prostoru mezi kruhy a znovu donutil Cháberu k excelentnímu zákroku.

-

Druhá třetina skončila.

-

Plzeň se ve druhé třetině dostala ke svému ofenzivnímu hokeji a diváci se baví. Domácí vyrovnali díky důrazu Gulaše v přesilové hře a mohli jít i do vedení. Jenže v kladenské brance kouzlí Chábera.

41.

Začala druhá třetina, domácí budou hrát ještě tři a půl minuty přesilovku.

41.

Dobrá zpráva pro plzeňské fanoušky. Martin Straka je po tvrdém faulu v pořádku a hraje.

42.

Obléhání kladenské branky ukončila Vlasákova zblokovaná střela. Vhazovat se bude před Cháberou.

Kladenský hokejový brankář Jan Chábera v přípravném utkání s Mladou Boleslaví před sezónou 2012/13. | Foto: CPA -Eduard Erben
43.

Plzeňským se přesilovka nedaří, obránci teď špatně zakombinovali na modré a sami se dostali mimo útočné pásmo.

43.

Před Balejem výtečně odvrátil kladenský bek Marek Židlický.

43.

Tak přece jen šance. Střelu zápěstím z hokejky Martina Straky zpacifikoval výborný Chábera.

44.

Do konce přesilovky už zbývá jen čtyřicet vteřin.

44.

Majeský vyhodil a kladenští se definitivně ubránili. Plzeň nevyužila velkou příležitost jít do vedení.

45.

Aktivní Balej ujel Jágrovi a vyprášil Cháberovu výstroj.

46.

Pěknou individuální akcí se blýskl Jakub Lev. Jeho zakončení skončilo ve výstroji Jana Chábery.

48.

Velkou šanci Kladna zastavil verdikt rozhodčího: postavení útočícího hráče v brankovišti.

49.

Po střele od modré čáry chvíli Chábera nevěděl, kde má puk. Ten se naštěstí pro něj a celé Kladno odrazil obloukem za branku.

50.

Oba týmy chtějí rozhodnout zápas, hrají hodně útočně. Uvidíme, kdo bude nakonec šťastnější. Mezi diváky je i Pavel Horváth, kapitán plzeňských fotbalistů.

51.

Plzeň mohla jít do vedení! Kovář skvěle zapracoval u mantinelu, najel na branku a vyzval ke skórování ex-kladeňáka Ševce. Jenže ten ve vyložené šanci minul.

52.

Tlustý srazil jednoho z protihráčů na led a domácí se dožadují trestu. Marně, byl to vzájemný souboj.

52.

Slibnou šanci Plzně zastavilo postavení mimo hru.

54.

Kladenští jako by už neměli sílu, Plzeň v posledních minutách vypadá odhodlaněji.

55.

Kotouč zůstal stát před kladenským brankovištěm, hosty zachránil Hlaváč.

55.

Parádní samostatná akce v podání Dvořáka. Pohrál si s Majeským a dostal se až před Cháberu, kterého sice oklamal stahovačkou, ale zakončil těsně vedle.

56.

Vzápětí další závar v podání Plzně, ta je teď jasně lepší.

57.

8236 diváků je v plzeňské aréně. To znamená jediné: Vyprodáno!

58.

Plekanec málem zachytil nejistou rozehrávku domácích. Ti měli štěstí.

59.

Jágr neudržel puk za brankou, rychlý brejk domácích pak zakončil lehkou střelou Kovář. Chábera chytil do lapačky, vhazovat se bude v útočném pásmu Plzně.

60.

Začala poslední minuta, domácí jsou stále mnohem aktivnější a lépe bruslí.

60.

Do rychlého brejku vystartoval Ondřej Kratěna, v tísni ovšem zakončil pouze do připraveného rozkleku Chábery.

60.

Rytíři Kladno si berou oddechový čas. Hostujícímu trenérovi Vojtovi je jasné, že je třeba utnout závěrečný tlak Indiánů.

-

Třetí třetina skončila.

-

Indiáni jsou od druhé třetiny lepším týmem, na střely vedou po šedesáti minutách 32:19. Jenže brankově svou převahu nevyužili. Skvěle chytají oba brankáři, plzeňský Tuukka Rask a kladenský Jan Chábera. Uvidíme, co přinese prodloužení.

61.

Prodloužení právě začalo.

61.

Kovář nastřelil puk do brankoviště, Jeřábek nestihl do jeho přihrávky vložit hůl.

61.

Nebezpečnou příležitost si vypracovali i kladenští.

62.

Slovenský obránce Slovák je dnes hodně aktivní. Puk zatáhl až za branku a Chábera se měl co otáčet.

63.

Slovák vystřelil, Balej se ovšem nedostal k dorážce.

63.

Dělovka Ondřeje Kratěny od levého mantinelu Cháberu nemohla překvapit.

64.

Do konce prodloužení zbývá minuta a osm vteřin a bude se vylučovat. Plzeň hrála v pěti a jelikož se prodloužení hraje ve čtyřech, bude pykat. Kladno může rozhodnout, bude hrát přesilovku čtyři proti třem.

64.

Na ledě jsou v dresu Kladna pochopitelně Jágr, Plekanec, Židlický a Kaberle.

65.

Rask dobře zapracoval svou širokou holí a domácí vyhodili.

65.

Ševc předvedl parádní bodyček proti Jágrovi a plzeňská trojice to teď vyřešila náramně.

-

Prodloužení skončilo, rozhodnou samostatné nájezdy.

-

Za Kladno pojede kompletní první útok, Jágr - Plekanec - Tlustý.

-

Za Plzeň by měli jet Hanzlík, Kovář a Straka.

-

0:1 - Hned první nájezd končí gólem, Jaromír JÁGR překonal Raska parádním blafákem do forhendu.

-

1:1 - Jenže obránce Jiří Hanzlík vyrovnává. Naznačil střelu, udělal kličku do bekhendu a zakončil pod horní tyčku.

-

1:1 - Plekanec svůj nájezd nezvládl, puk se mu postavil při blafáku na hranu.

-

2:1 - Plzeň jde do vedení, Jan Kovář rozkmital své paže a našel místo mezi betony Chábery.

-

2:1 - Tuukka Rask vychytal Jiřího Tlustého a Plzeň vítězí na nájezdy.

-

Plzeň si zaslouženě připisuje dva body za výhru po samostatných nájezdech. Indiáni hráli od druhé třetiny skvělý hokej a Rytíře jasně přestříleli. Při rozstřelu se sice nejprve prosadil Jaromír Jágr, skóre ale otočili Jiří Hanzlík a Jan Kovář.