reklama
18:00 • Karjala Cup
5:3
1:1 2:2 2:0
Švédsko - vlajka - Sport 2016
Švédsko
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
  • 15. Everberg (Ahnelov, Lander)
  • 30. Möller (Lindström)
  • 33. Lindström (Kronwall)
  • 49. Axelsson (Pettersson, Omark)
  • 58. Axelsson (Petterson, Gustafsson)
  • 13. Nakládal (Nestrašil, Radil)
  • 22. Birner (Řepík, Kundrátek)
  • 36. Radil (Klepiš, Nakládal)

Hezký středeční podvečer, vítejte u online přenosu z hokejového utkání Švédsko - Česká republika v rámci turnaje Karjala Cup. Zápas začne v 18:00. 

Český hokejový tým odstartuje novou sezonu Euro Hockey Tour ve švédském Örebro proti domácím Švédům, odkud se přesunou do Finska k zápasům se Švýcarskem a Ruskem. Právě Švýcaři jsou v olympijské sezoně nováčkem prestižní evropské soutěže. Dalším nováčkem je Kanada, která postavila výběr z hráčů hrajících v Evropě, což jsou především bývalí hráči NHL, kteří už na nejlepší ligu světa nestačí.

Prvním soupeřem českého výběru bude tedy Švédsko. Mistři světa z letošního roku budou chtít před domácím publikem uspět, zabránit se jim v tom bude snažit český tým se třemi nováčky. Kromě obránce Moravčíka jimi jsou také Andrej Nestrašil a Marek Mazanec, kteří se před touto sezonou vrátili ze zámoří, kde se nedokázali trvaleji prosadit

V bráně českého týmu by se měl představit Pavel Francouz, který i přes nepříliš povedený start sezony věří, že si vybojuje účast na olympijských hrách. Kapitánem Jandačova týmu bude Jakub Nakládal. Formu se bude snažit najít elitní centr Jan Kovář, kterého čeká už stý zápas v dresu české reprezentace.

Sestava Švédska

 

Enroth (Hellberg) - Hersley, Kronwall, Ahnelöv, Gustafsson, Nygren, Fransson - Möller, P. Lindholm, Lindström - A. Petersson, Ryno, Omark - Cehlin, Andersson, Axelsson - Norman, Lander, Everberg.

Sestava Česka

 

Francouz (Mazanec) - Mozík, Šulák, Nakládal, Šmíd, Kundrátek, J. Krejčík, Moravčík, Vitásek - Radil, Nestrašil, Sekáč - Gulaš, Mertl, D. Kubalík - Řepík, Jan Kovář, Birner - Klepiš, Horák, Zaťovič.

Český kouč Josef Jandač dává Andreji Nestrašilovi šanci v centru prvního útoku mezi Lukášem Radilem a Jiřím Sekáčem. Další dvě lajny tvoří hráči, kteří se znají. Plzeňské produktivní duo Gulaš - Mertl doplní jejich spoluhráč ze západočeského klubu Dominik Kubalík, elitní sniper. A ve třetí brázdě mohou čeští fanoušci vidět z různých akcí sehrané trio Řepík - Kovář - Birner.

Český tým nastoupí v červených dresech, Švédové klasicky ve žlutém. 

V Örebro je vše připraveno, úvodní zápas českého týmu v rámci Euro Hockey Tour může začít. 

Zápas právě začal! 

1

Vojtěch Mozík hned v 1. minutě pálil od modré čáry na Enrotha. 

2

Kovář nabíjel Krejčíkovi na modrou čáru, jeho rána ale těsně minula bránu domácího týmu. 

3

Sekáč se protáhl podél mantinelu, ale u úhlu Enrotha nepřekvapil. 

5

První zákrok si připsal i Pavel Francouz. 

6

Nestrašil zůstal osamocený před švédským brankářem, ale svůj pokus namířil nad svatyni bývalého brankáře Buffala, Toronta, Los Angeles nebo Anaheimu. 

8

Zaťovič mohl jet sám na Enrotha, ale nedokázal přesně zakončit, jelikož mu kotouč i s přispěním obránce utekl. 

10

Nygrenovu ránu od modré čáry zablokoval Martin Zaťovič. 

11

První velká šance zápasu. Ryno se řítil v plné rychlosti na Francouze, jeho rána ale zůstala ve výstroji českého brankáře. 

12

Cehlin prvním potrestaným hráčem zápasu za faul kolenem. První přesilovka pro český tým. 

13

Přesilovka využita! Minutu a 22 vteřin česká formace mačkala své soupeře v pásmu až Jakub Nakládal propálil Enrotha ránou od modré čáry. 

Tomáš Chudý
8. 11. 2017
reklama