reklama
13:00 • Muži • Finále
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Švédsko. Vlajka
Švédsko
Kanada - vlajka
Kanada
  • 13. Toews (Carter, Weber), 36. Crosby, 50. Kunitz

Dobrý den, vítejte u online reportáže z olympijského finále hokejového turnaje mezi Švédskem a Kanadou. Zápas začíná ve 13 hodin.

Hry končí, je na čase udělit poslední zlatou olympijskou medaile. Rozdají si to o ni týmy, u kterých se od začátku předpokládalo, že se dostanou daleko. Kanada nabitá hráči z NHL se nenechala rozhodit širokým kluzištěm a předvádí skvělý hokej, Švédové neztratili na turnaji ani bod a také oni si počínali suverénně.

Tým Tre Kronor je na olympiádě známý svou propracovanou obranou a dobrým gólmanem. Ve čtvrtfinále nedostali žádný a v semifinále proti Finům jen jeden gól. Jenže Kanada je na tom podobně. V minulém zápase rozhodl proti Americe jediný gól, Javorové listy udrželi nulu a utkání skvěle zvládli hlavně takticky. Je tedy možné že ani dnes nepadne příliš gólů, jde přeci jen o o hodně.

Před utkáním se z řad Švédů zvedla lavina nevole proti tomu, že finále budou řídit tři Kanaďané. Jako hlavní Kelly Sutherland, na čarách pánové Amell a Devorski. Jen druhým hlavním sudím je Američan Brad Meier.

Ještě nesmíme zapomenout, že Kanada zlaté medaile obhajuje. Vyhrála před čtyřmi roky na domácích hrách v dramatickém finále s USA. Vyhrále nakonec těsně 3:2 až po prodloužení.

Kanada - USA: zklamaný Phil Kessel, zatímco Kanada slaví postup do finále Kanada - USA: zklamaný Phil Kessel, zatímco Kanada slaví postup do finále | Foto: Reuters

Sestava Švédska: Lundqvist (Enroth) – Jonathan Ericsson, Kronwall „C“, Hjalmarsson, Oduya, Karlsson, Edler, Ekman-Larsson – Hagelin, Krüger, Jimmie Ericsson – Johansson, Silfverberg, Landeskog – Steen, Berglund, Alfredsson – Eriksson, Nyquist, D. Sedin.

Sestava Kanady: Price (Luongo) – Weber, Keith, Vlasic, Doughty, Pietrangelo, Bouwmeester, Hamhuis – Kunitz, Crosby „C“, Bergeron – Perry, Getzlaf, Benn – Carter, Toews, Marleau – Nash, Duchene, Sharp – St. Louis.

Hráči nastupují na led, úvodní buly je na spadnutí.

Kanada-Švédsko, finále: Carey Price (CAN) Kanada-Švédsko, finále: Carey Price (CAN) | Foto: Reuters
1.

Utkání právě začalo.

1.

První zákrok zápasu si připisuje Price, ale nahození zpoza kruhu ho nemohlo ohrozit.

1.

Obrovská šance Kanady, která se dostala do přečíslení dvou na jednoho. Zakončoval Bergeron, Lundqvista sice překonal, ale obránci pak vemtli puk z brankoviště.

2.

Zblízka tentokrát na švédskou branku dotíral Benn. Lundqvist raději přerušil hru.

3.

Price si vyjel proti další švédské akci. Hraje se zatím moc pěkný hokej nahoru dolu.

4.

Bergeron se tlačil do branky tak vehementně až v ní sám skončil. Puk ovšem nikoli.

5.

Velká příležitost pro Nyquista, který si vyjel z rohu před branku a trefil tyč kanadské brány. Price pak puk přikryl.

6.

Rychlý hokej pokračuje dál, navíc se téměř vůbec nepřerušuje. NA střely je to už 5:2 pro Švédy.

7.

Kanada se těď soustředí hlavně na obranu, Edler zkusil nahodit puk do pásma, ale puk vyletěl po odrazu do ochranné sítě.

8.

Bouwmeester se snažil se střeleckou statistikou něco udělat a protáhl švédského brankáře.

9.

Perry hledal v přečíslení Getzlafa před brankou, žabička ale byla moc dlouhá a přeskočila mu hokejku.

10.

Karlsson se vydal z obrany před Price, který musel čelit jeho pohotové teči.

Miroslav Harnoch
Miroslav Harnoch
23. 2. 2014
reklama