0:0, 1:1, 1:1, 0:1
Tým Evropy
23. Backstrom (Stralman), 56. Karlsson (H. Sedin, D. Sedin)
37. Gáborík (Ehrhoff, Kopitar), 41. Tatar (Sekera), 64. Tatar (Zuccarello, Kopitar)

Dobrý den, vítejte u online přenosu semifinálového zápasu Světového poháru, ve kterém Švédsko vyzve Tým Evropy. Zápas začne ve 19:00.

V dnešním semifinálovém zápase na sebe narazí vítěz skupiny B s druhým
týmem skupiny A.

Švédsko, které zdolalo Rusko 2:1, Finsko 2:0 si ve třetím
zápase připsalo nečekanou prohru v prodloužení s výběrem Severní Ameriky
do 23 let. K postupu z prvního místa Švédové potřebovali 5b při skóre 7:5.
Do statistik se zapsalo třináct hráčů. Tři kanadské body si připsal Erik
Karlsson (0+3) a Nicklas Backstrom (1+2). Švédové mohou těžit z vyrovnanosti
svých útoků. O sedm švédských branek se postaralo sedm různých střelců.

3b - Karlsson 0+3, Backstrom 1+2
2b - H. Sedin 0+2, Forsberg 1+1
1b - D. Sedin 0+1, Stralman 1+0, Eriksson 1+0, Hornqvist 0+1, Berglund 1+0,
Soderberg 0+1, Hagelin 0+1, Landeskog 1+0, Hedman 1+0

Jedničkou týmu je Henrik Ludqvist, který odchytal dva zápasy s brankovým průměrem 1,95 a 95,3% úspěšností zákroků.
Švédové se budou muset obejít bez Mikaela Backlunda, kterého z turnaje
vyřadil otřes mozku, který utrpěl v zápase s Finskem.

Tým Evropy je překvapním skupiny A , kde za sebou nechali Českou reprezentaci i USA. K postupu jim stačil zisk 4b se skóre 7:6. Do statistik se zapsalo čtrnáct hráčů. Nejlepším z nich je Mats Zuccarello, který si připsal 3 body. Nejlepším střelcem je Leon Draisatl, který skóroval 2x.
3b - Zuccarello 1+2
2b - Ehrhoff 0+2, Draisaitl 2+0, Bellemare 1+1
1b - Nielsen 0+1, Gáborík 1+0, Niederreiter 0+1, Rieder 0+1, Hansen 0+1,
Chára 1+0, Vanek 0+1, Hossa 1+0, Kopitar 0+1, Halák 0+1

Jedničkou týmu je Jaroslav Halák, který odchytal tři zápasy s brankovým průměrem 1,98 a 94,6% úspěšností zákroků.

Švédsko
Lundqvist (Markstrom) - Karlsson (A), Ekholm, Stralman, Hedman, Hjalmarsson, Ekman-Larsson - Eriksson, H. Sedin (C), D. Sedin (A) - Hornqvist, Backstrom, Forsberg - Silfverberg, Kruger, Hagelin - Soderberg, Berglund, Landeskog

Tým Evropy
Halák (Greiss) - Chára (A), Sekera, Seidenberg, Josi, Ehrhoff, Streit (A) - Hossa, Kopitar (C), Tatar - Zuccarello, Nielsen, Gáborík - Niederreiter, Draisaitl, Rieder - Hansen, Bellemare, Vanek

Oplatí dnes Švédové Týmu Evropy nedávnou prohru 2:6 příprávného utkání, nebo se i dnes dočkáme překvapivého výsledku?

Na ledě již probíhá představování aktérů dnešního semifinálového zápasu.

Vše je připraveno k úvodnímu buly, na které se staví Backstrom a Kopitar.

1

Úvodní buly pro Švédy. Hornqvist se dostal do úvodní šance zápasu.

1

Na druhé straně si Tatar obhodil Stralmana, ale v brance místo puku skončil slovenský útočník.

2

Až jako třetí švédská formace se na led dostávají bratři Sedinové

3

Landeskog naskočil ze střídačky a uháněl na branku soupeře. Střela mu nesedla a Halák chytá.

3

Rieder bekendem z velkého úhlu zkouší ohrozit Lundqvista. Střela míří mimo tři tyče.

4

Streitova střela od modré čáry vypadla švédskému gólmanovi z lapačky.

5

Také Hjalmarsson zkouší pozornost Haláka od modré čáry, ten jeho nahození bez problémů vyráží.

5

Uvidíme první přesilovku zápasu. Seidenberg přesekl Forsbergovu hůl a odpyká dvě minuty za sekání.

5

Chára vyhazuje přes všechny čáry

6

Hansen teď v brejkiku hledal Bellemara před švédskou brankou. Tomu puk přeskočil hokejku

7

Forsbergova střela sražena za branku Haláka. Také Karlsson míří vedle branky.

7

Halák zastavuje puk a přerušuje hru. Evropané v plném počtu.

7

Hedman hledal mezi kruhy Backstroma, ale ten netrefuje branku.

Další Backstromovu střelu z mezikruží Halák chytá. Vhazuje se po jeho pravici.

8

Na druhé straně Ludqvist kryje pokus Gáboríka, který si zpoza branky vybruslil k levé tyči.

9

Hagelinovu prudkou přihrávku na brankovišti nikdo nezasáhl. Zakázané uvolnění Týmu Evropy.

9

Karlssonovu střelu od modré čáry blokuje jeden z evropských obránců.

10

Hedman na útočném výletě nepřekonal Haláka. Forsberg následně objížděl branku a trefuje záda Haláka, od kterých se kotouč odráží pryč z brankoviště.

11

Bellemarovu dělovku z kruhu zastavuje až zadní mantinel.

11

Švédové teď ostřelovali Haláka od modré čáry.

12

Zákrok jednoho ze Švédů teď zaváněl trestem. Rozhodčí však zůstávají v klidu.

13

Sekera vyhazuje kotouč přes hrazení. Rozhodčí signalizují, že puk byl tečován.

13

Karlsson chytře nahodil puk o zadní mantinel až před branku, kde se ho ujímají evropští obránci.

14

Erikssonovi v obrovské šanci v mezikruží puk zklouznul z hole.

17

Nielsen byl v dobré pozici v mezikruží. Daniel Sedin mu ale zablokoval hokejku.

18

Třetí evropská formace ujíždela na Lundqvistovu branku. Slibně rozvíjející šanci zabrzdila špatná přihrávka z hole Hanssena.

20

Kopitar teď výborně kroužil po útočném pásmu a hledal před brankou dorážejícího Hossu či Tatara. Ludqvist puk raději přikryl svou lapačkou. Zatím největší šance evropského výběru.

20

Gáborík pálil z mezikruží mimo branku.

V první třetině se již nic nestane. V úvodní dvacetiminutovce semifinálového zápasu hrály prim především obrany obou týmů, které nepouštěly své soupeře do brankových příležitostí. Největší šanci si v 10. minutě vypracoval Filip Forsberg, který objížděl Halákovu branku. Švédskému útočníkovi se však nepovedlo puk zasunout za brankovou čáru, když trefil pouze záda slovenského brankáře, od kterých se puk odrazil mimo brankoviště.

21

Druhá třetina zahájena. Úvodní buly opět pro Švédy.

22

Gáborík vybruslil zpoza branky, Lunqvist však připraven u své levé tyče.

22

Evropané kombinovali v útočném pásmu. K ohrožení branky nedošlo.

23

Švédové vyhazují na zakázané uvolnění

23

Rieder hledal před brankou najíždějícího Draisaitla, ten puk ale míjí.

23

A máme tady první gól. Po vyhraném vhazování Stralman nahazuje na Haláka, ten však vyrazil pouze na Backstroma, který se nemýlí. Rozhočí však budou zkoumat video, zda nedošlo ke střetu jednoho ze švédských útočníků s Halákem. Gól nakonec platí.

24

Draisaitl hledal bekendem před brankou Niederreitera

24

Na trestnou lavici míří Hjalmarsson na dvě minuty za podražení.

25

Kruger ujížděl před evropskými obránci, nic z toho však není.

26

A opět další únik Švédů ve vlastním oslabení. Střela Hagelina míří mimo branku.

27

Riederova střela zblokovaná Hjalmarssonem do ochranné sítě.

29

Bude se znovu vylučovat a opět na švédské straně. Na trestnou lavici usedne Filip Forsberg za nedovolené bránění. Tým Evropy měl ve výhodě dobré příležitosti, ale nesrovnali.

30

Ehrhoff pálil od modré čáry, ale Lundqvistovi v zákroku nezabránil ani clonící obr Chára.

31

Eriksson se málem přes Kopitara dostal k úniku v oslabení, Kopitar jej ale zastavil.

31

Švédové nejenže ubránili oslabení, ale zahrají si také přesilovku. Tým Evropy hrál v 6, trest odpyká na trestné lavici Leon Draisaitl.

33

Lundqvist skvěle ramenem proti Hossově střele.

33

A znovu musel Lundqvist krýt střelu při přesilovce Švédů. Tentokrát bekendem střílel Rieder.

34

Chárovu dělovku od modré čáry kryje Lundqvist do lapačky.

35

Další bomba slovenského obra od modré čáry.

36

Drobná potyčka mezi Ekholmem a Hossou. Oba inkasují dvě minuty za hrubost.

36

Švédové při hře ve čtyřech aktivnější

37

Stralmanovu střelu Halák vyráží

37

Švédové ve čtyřech sice aktivnější, ale jsou to Evropané, kteří se prosazují. Marián Gáborík dokázal po Ehrhoffově přihrávce prostřelit Henrika Ludqvista střelou mezi betony.

38

Hornqvist zkouší pozornost Haláka.

38

Ekholm trefuje pouze blokujícího Streita.

39

Vanek se z křídla důrazně tlačil do brankoviště, kde se pokusil protlačit puk pod Lundqvistem. Ten však nepropustil puk za svá záda.

40

Tečovanou střelu Hedmana dokázal Halák vyrazit.

Druhá třetina, ve které se dokázaly prosadit oba celky končí.
Na první branku zápasu fanoušci čekali do 23. minuty, kdy se po buly ve švédském útočném pásmu dokázal na brankovišti prosadit Nicklas Backstrom. Vyrovnání zařídil ve 37. minutě Marián Gáborík, který byl na brankovišti důraznější než švédští obránci a střelou mezi betony překonal Lundqvista.

41

A třetí třetina začíná zostra! Tatar nahazoval kotouč na Lundqvista, kterému puk vypadl lapačky. Vyražený kotouč dojel opět Tatar, který ho tentokrát uklidil za záda švédského brankáře.

43

Bellemarova střela sražena mimo.

43

Nebezpečná Vanekova střela po vhazování míří mimo.

44

Po Hornqvistově střele Halák přikrývá kotouč před najíždějícím Forsbergem.

45

Dvě minuty za hákování inkasuje Mats Zuccarello

45

Švédové kombinují v útočném pásmu. Karlssonovu střelu Halák kryje.

46

Další Karlssonův pokus blokuje Kopitar.

46

Hernik Sedin hledal v mezikruží svého bratra Daniela. Tomu však kotouč zklouzl z hole.

47

Střelu Ekmana-Larssona kryje Halák, který přerušuje nápor hráčů Tre Kronor.

47

Gáborík dobře napadá rozehrávku švédských obránců.

48

Teď může být Karlsson rád, že neputuje na trestnou lavici. V obranném pásmu sevřel rukou kotouč a vyhodil ho do středního pásma.

50

A se Švédy mohlo být zle! Vanek v samostatném úniku již překonal Lundqvista! Puk se pomalu šoural za brankovou čáru. Těsně před ní ale situaci zachraňuje Anton Stralman.

52

Daniel Sedin ve výborné šanci ihned po buly. Halák pozorný.

52

Kopitar žabičkou hledal Riedera před brankou. Tomu puk přeskakuje hůl.

53

Backstrom úplně sám před Halákem. To vypadalo, že Švéd zavřel oči a vystřelil, protože v tutovce netrefuje levou tyč asi o půl metru.

55

Bellemare zajímavě hledal své spoluhráče před Lundqvistovou brankou.

56

Sedinové kombinují v útočném pásmu. Střela Ekmana-Larssona nepřesná.

56

A je to gól! Henrik Sedin zpoza branky nahrával na Erika Karlssona, který pálí od modré čáry. Jeho nahození zapadlo až za brankáře Haláka. Střelu pravděpodobně tečoval obránce Josi.

58

Bellemarovo nahození chytá Lundqvist do lapačky a ihned rozehrává.

59

Forsbergova střela se odráží do rohu.

59

Chárova dělovka od modré čáry. Lundqvist si stěžuje na postavení Evropanů v brankovišti.

60

Henrik Sedin obral rozehrávající obránce a dostal se do velké šance. Místo střely ale nesmyslně hledal svého bratra, který nebyl v dobré pozici.

Karlssonova střela se závěrečnou sirénou ukončuje třetí třetinu semifinálového zápasu mezi Švédskem a Týmem Evropy. O tom, který tým se postaví Kanadě ve finále Světového poháru rozhodne prodloužení!

61

Odstartovalo prodloužení, které se hraje 5 na 5.

62

Po Ekholmově střele si Halák nebyl jistý tím, kde má puk.

64

Halák výborně zasahuje proti střele Backstroma.

64

A je to gól! Nedáš, dostaneš! Známé pořekadlo platí i na Světovém poháru. Tomáš Tatar nadvakrát překonává Henrika Lundqvista a všemi podceňovaný Tým Evropy postupuje do finále!

Švédové byli v prodloužení aktivnějším týmem, ale rozhodující gól semifinálového zápasu vstřelil Tým Evropy. Tomáš Tatar v 64. minutě překonává Lunqvista a všemi podceňovaný Tým Evropy, složený z hráčů osmi národností, tak bude ve finále bojovat proti Kanadě!