1. Matthews (Rielly, McDavid)
2. Trocheck (Gostisbehere, Eichel)
14. Gaudreau (Gostisbehere)
65. MacKinnon (Gaudreau, Gostisbehere)

Sledujte online reportáž ze zápasu Švédsko - Výběr Severní Aemriky v rámci Světového poháru.Utkání začíná ve 21:00.

Švédové jsou na turnaji zatím stoprocentní, i když nepředvádí žádnou ofenzivní smršť. Ve dvou utkáních inkasovali jen jednu jedinou branku a to až při hře Rusů bez brankáře v 1. utkání. Prezentují se výbornou organizací hry, především s jejich bráněním středního pásma měli problém Rusové i Finové. Opřít se mohou také o skvělé výkony brankářů. V prvním zápase zaskočil za nemocnou plánovanou jedničku Henrika Lundqvista Jakob Markström a inkasoval jen jednou. Včera proti Finsku se již postavil mezi tři tyče gólman New York Rangers a za svá záda nepustil jediný kotouč. Hvězdný brankář by měl být k dispozici i dnes. Švédi si vyzkouší, jaké je to hrát ve dvou dnech po sobě.

Výběr Severní Ameriky má co napravovat. V prvním zápase sice přejel Finy poměrem 4:1, ale ve svém druhém vystoupení podlehli Rusku 3:4. Lepší výsledek je stál desetiminutový výpadek ve druhé třetině, během kterého čtyřikrát inkasovali. Závěrečný tlak srovnání nepřinesl a v dnešním utkání mladíci potřebují nutně bodovat. K tomu by mohla pomoct i možná změna v brankovišti. Již v utkání s Ruskem Matta Murrayho střídal John Gibbon z Anaheimu a ten by mohl dostat šanci i v dnešním utkání. Postrádat ale koču McLellan bude svého klíčového obránce Aarona Ekblada, který kvůli podezření na otřes mozku opustil tým a odcestoval zpět na Floridu.

Sestava Švédska

Lundqvist (Markström) – E. Karlsson, Ekholm, Strålman, Hedman, Hjalmarsson, Ekman-Larsson – Eriksson, H. Sedin (C), D. Sedin – Hörnqvist, Bäckström, Forsberg – Silfverberg, Krüger, Hagelin – Söderberg, Berglund, Landeskog.

Sestava Severní Ameriky

Gibson (Hellebuyck) – R. Murray, Jones, Rielly, Parayko, Gostisbehere, Trouba – Scheifele, McDavid (C), Matthews – MacKinnon, Nugent-Hopkins, Gaudreau – Trocheck, Eichel, Drouin – Miller, Couturier, Saad.

V sestavě Švédska nastala pouze jedna změna. Backlunda nahradil ve 4. formaci Patrik Berglund.

U Výběru Severní Ameriky je změn víc. Jak bylo avizováno, do brány se postaví John Gibson, zraněný Matt Murray nebude ani na lavičce, připraven dnes bude Connor Hellebuyck z Winnipegu. Do sestavy se dostává také JT Miller, jen na tribunu usedne překvapivě Dylan Larkin z Detroitu.

V sestavě severoamerických hráčů do 23 let se možná dočkáme ještě jedné změny. Nejistý je start obránce Ryana Murrayho. Ten se zúčastnil rozbruslení, ale nad jeho startem kvůli zranění visí otazník. Mladíci by tak musel prostřídávat jen 5 obránců.

Oba týmy jsou na ledě, po všech (třech) hymnách utkání začne. Kdo uspěje? Rychlost mladíků či skvělá defenziva a zkušenosti Švédů?

Utkání právě začalo. Úvodní vhazování svedlo proti sobě kapitány Henrika Sedina a McDavida. Uspěl kanadský centr.

1

První šance. McDavid projel celé hřiště, ale Lundqvist jeho střelu zastavil.

1

To je start zápasu! Severoameričané jdou do vedení. V signalizované výhodě Matthews dorazil střelu Riellyho.

1

A máme tady nájezd! Gaudreau ujížděl sám na bránu a byl faulován Karlssonem.

1

Johnny Gaudreau nájezd neproměnil, jeho střela mířila mimo tři tyče.

2

A mladíci opět skórují! Gostisbehere naznačil střelu a pak našel před bránou Trochecka a útočník Floridy bekhendem skóruje. 0:2!

3

Střela Scheifeleho na Lundqvista, již 6. ve 3. minutě.

3

Matthews a Ryan Murray zkoušeli štěstí, ale minuli.

4

Švédi nestíhají, Erik Karlsson dostal 2 minuty za nedovolené bránění.

4

Parayko pálil z pravého kruhu, Lundqvist vyrazil.

5

Po Eichelově střele Švédi vyhazují. Za necelých pět minut vyslali mladíci 9 střel na bránu.

6

Gaudreau pálil a dorážel Nugent-Hopkins, ale Lundqvist drží výsledek "jen" na 0:2.

6

První vyloučení na straně Severní Ameriky. Ryan Nugent-Hopkins míří na trestnou lavici za podražení.

8

Scheifele skvěle napadl Ekmana-Larssona a osvobodil svůj tým.

8

Švédi přesilovku nevyužili, Severoameričané jsou plném počtu.

9

Švédové z ničeho nic snižují. Filip Forsberg z mezikruží prostřelil Johna Gibsona, který se na sebe zlobí.

10

Silfverberg mohl ujíždět s Hagelinem do přečíslení 2 na 2, skvěle zakročil ale Parayko.

11

Seth Jones oslabuje tým Severní Ameriky, Švédi budou mít druhou šanci zahrát si přeslovku.

11

Fosberg vypálil z levého kruhu, střela zablokována obranou Severní Ameriky.

12

Před Gibsonem zůstal osamocený Eriksson, ale zakončení se mu nepovedlo.

13

Ekman-Larsson pálil od modré čáry, ale minul.

13

Mladíci ze Severní Ameriky jsou v plném počtu.

14

Soderberg vyzkoušel Gibsona, ten ale získává na jistotě.

14

Rozdíl ve skóre je opět dvoubrankový. Sám na Lundqvista jel opět Johnny Gaudreau a nádherně vymíchal hvězdného golmana.

15

Autor 2 asistencí Shayne Gostisbehere míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.

15

Specialista Severní Ameriky na oslabení Couturier vybojoval puk a vyhodil.

16

John Gibson sice natřikrát, ale přeci jen pokryl puk střele Henrika Sedina a pokusu o dorážku jeho dvojčete Daniela.

17

Přesně ve chvíli, kdy se Gostisbehere vracel z trestné lavice, Backstrom snižuje. Gibson vyrazil střelu Forsberga jen k Backstromovi a ten o brusli Riellyho posílá puk do sítě.

19

McDavid jel sám na Lundqvista, ale bekhendem trefil jen tyč.

20

Bäckström v poslední vteřině ještě otestoval Gibsona, ten lapil puk do lapačky.

1. třetina je za námi. Zatím asi nejlepší na turnaji, 5 branek a spousta dalších šancí. Dohromady jsme viděli 33 střel (17:16). Severní Amerika vede nad Švédskem 3:2.

Druhá třetina brzy začne, hráči jsou již na ledě.

2. třetina začala!

22

Louis Eriksson zkusil z těžkého úhlu pozornost Gibsona. Tomu kotouč vypadl, ale nakonec jej pokryl.

22

Velká šance Švédů. Hornqvist v pádu ale minul bránu. Puk podjel pod ležícím Gibsonem.

23

Gibson opět pod palbou, nejprve mu trochu lacině vypadla střela Ekmana-Larssona, poté ale skvěle zasáhl proti Danielu Sedinovi.

25

MacKinnon se najednou zjevil sám před Lundqvistem, švédský brankář ale skvěle zasáhl levým betonem.

26

Ekman-Larsson otestoval Gibsona, ten tentokrát zasáhl jistě.

27

Další šace pro Gaudreaua a Scheifeleho, Lundqvist 2x zasáhl.

29

Dlouhá pasáž bez přerušení končí zakázaným uvolněním Švédů, kteří v 2. třetině zlepšili bránění středního pásma a otupili tlak mladíků.

30

Carl Soderberg míří na trestnou lavici. Dostal dvě minuty za faul na brankáře Gibsona.

30

Lundqvist vyráží střelu McDavida.

31

McDavid našel mezi kruhy Scheifeleho, švédský brankář ale opět jistý.

32

Švédové v plném počtu.

33

Jones vypálil ostými, Lundqvist ale ve druhé třetině jistý.

34

V šanci opět MacKinnon, ale švédský brankář opět chytá. Po první třetině rozchytal.

35

Severoameričané teď pálí jednu ránu za druhou. Z úhlu zkusil vystřelit Drouin, Lundqvist ukryl puk v lapačce.

36

Scheifele vybojoval puk na Hedmanovi, McDavid si pak velkého obránce obhodil a hledla před bránou Matthewse, alle Lundqvist akci překazil.

38

Střelu Jonese srazil Berglund do ochranné sítě.

38

Skvělá pasáž Severní Ameriky přinesla vyloučení. Stralman zahákoval Drouina.

39

MacKinnon tečoval střelu Riellyho, ale těsně minul švédskou bránu.

40

Švédové v plném počtu, ale opět půjdou do 4.

40

Oliver Ekman-Larsson dostává 2 minuty za sekání u střídačky.

Druhá třetina je minulostí, první polovinu opanovali Švédové, poté opět začal koncert hráčů do 23 let, kteří si vylámali zuby na skvělém Lundqvistovi.

Střely na bránu po 2. třetině: 27:37

3. třetina brzy začne. Severní Amerika začne v přesilovce.

41

Gostisbehere zahrál vysokou holí, hra je přerušena, Švédové brání v oslabení dobře.

42

Švédsko v plném počtu.

43

Karlsson od levého mantinelu minul bránu Gibsona.

44

Karlsson vypálil od modré čáry, Berglund před Gibsonem tečoval, ale mladý brankář zasáhl dobře.

46

Plno nepřesností završilo zakázané uvolnění Švédů.

47

Gibson musel vyrážet střelu Ekholma od modré čáry.

47

Je vyrovnáno! Berglund opět tečoval střelu Karlsona, tentokrát mimo dosah Gibsona.

49

Ryan Murray se ocitl mezi kruhy, ale nedokázal Lundqvista zaskočit nedůraznou střelou.

50

Trocheck si odpyká trest za vražení na hrazení.

52

Daniel Sedin vystřelil z bezprostřední blízkosti, Gibson vyráží a Trouba vyhodil puk z pásma.

52

Severoameričané v plném počtu.

55

Švédové kontrolují vývoj hry a nikam se neženou, bod jim totiž stačí k prvnímu místu ve skupině.

56

Connor McDavid si pomohl proti Stralmanovi držením a oslabuje svůj tým.

57

Daniel Sedin tečoval střelu Ekmana-Larssona, Gibson lapačkou zasáhl.

58

Mladíci kompletní.

59

Puk skončil mimo hřiště.

60

Gostisbehere těsně minul bránu v závěru zápasu.

3. třetina končí a stav utkání je 3:3. Jdeme do prodloužení. Švédi si zajistili 1. místo ve skupině.

Prodloužení začíná!

61

Gaudreau vypálil z levé strany, Lundqvistem chytá.