reklama
20:30 • MS v hokeji • Finále
1:5
(1:2, 0:0, 0:3)
Švýcarsko. Vlajka - sport
Švýcarsko
Švédsko. Vlajka
Švédsko
  • 5. Josi (Walker)
  • 9. Gustafsson (Pettersson, Lundqvist), 12. H. Sedin (D. Sedin, Kronwall), 48. Hjalmarsson (Landeskog), 56. Eriksson (H. Sedin), 57. H. Sedin

Dobrý den, vítejte u online reportáž z finálového zápasu na mistrovství světa mezi hokejisty Švýcarska a Švédska. Zápas začíná ve 20:30.

Fanoušci v hale Globen budou dnes večer svědky tak jako tak historického okamžiku...

Na jedné straně totiž budou stát hráči Švýcarska, kteří ještě nikdy nehráli finále MS (play off styl se hraje od roku 1992) a medaili ze šampionátu získají po šedesátileté odmlce, navíc ještě nikdy nevybojovali zlato!

Na druhé pak domácí Švédové, kteří pokud zvítězí, tak se stanou po sedmadvaceti letech prvním hostitelem, který dokázal opanovat domácí MS. Naposledy se to podařilo ještě hokejistům sborné v roce 1986!

Domácí výběr ale nečeká snadná práce - na turnaji se až na výjimky trápí, čtvrtfinálová výhra nad Kanadou 3:2 na nájezdy je z kategorie šťastných, až v semifinále se dá říct, že hráči Tre Kronor soupeře - Finy - přehráli.

Proti nim bude stát soupeř, který jako jediný (!) na letošním MS ještě nepohrál a to znamená, že i první vzájemný souboj ve skupině vyhráli Švýcaři!

Jenže tehdy ještě za švédský tým nehráli bratři Sedinové, kteří přiletěli až na poslední zápas skupiny a především play off a tento tah se kouč Päru Mårtsi vydařil na výbornou! Vždyť švédská dvojčata spolu s Erikssonem a dělostřelcem Danielssonem pro přesilovky zařídili všechny góly domácí reprezentace ve vyřazovacích bojích ze hry!

Daniel tak má za tři zápasy na kontě gól a pět asistencí, Henrik skóroval dvakrát a čtyřikrát gól připravil. Takže švýcarský recept na úspěch? Kromě vlastního umění pak ubránit elitní švédskou formaci D. Sedin - H. Sedin - Eriksson a přesilovku soupeře, takže ještě lépe potvrdit pozici nejslušnějšího týmu turnaje a nenechat se vylučovat.

Otázka dne každopádně zní? Bude alespoň vyprodáno? Švédské fanoušky zjevně na živo hokej příliš nebere (švédská televize naopak hlásí rekordní sledovanost!) a tak nebylo zatím plno ani na jeden duel v nádherné hale Globen. Boj o třetí místo mezi USA a Finskem (reportáž ZDE!) pak oficiálně shlédlo necelých 7 tisíc fanoušků hokeje!

Ve finále bude mít na ledě své zastoupení i Česko, podruhé za sebou jej totiž bude rozhodovat rozhodčí ze srdce Evropy - Antonín Jeřábek. Parťáka mu pak bude dělat Kanaďan Konstantin Olenin, na čarách pak bude bělorusko-kanadská dvojice Ivan Dědulja a Jesse Wilmot.

Švédsko: Enroth – (Markström) – Kronwall (C), Tallinder, Granberg, Fransson, Gustafsson, Falth – Lundqvist (A), Axelsson, Thörnberg – Hjalmarsson, Pettersson, Persson (A) – Eriksson, Daniel Sedin, Henrik Sedin – Lindberg, Järnkrok, Ericsson. Trenér: Pär Marts.

Švýcarsko: Gerber (Berra) – Vauclair (A), Seger (C), Blum, Von Gunten, Diaz, Josi, Blindenbacher, Furrer – Niederreiter, Plüss (A), Moser – Ambühl, Suri, Gardner – Cunti, Bodenmann, Hollenstein – Trachsler, Bieber, Walker. Trenér: Sean Simpson.

20:25

Do začátku finále letošního MS chybí pět minut, aréna v Globenu se plní a plní...

Aréna je již potěmnělá a čeká se nástup na led...

20:27

Oba celky jsou již na ledě u svých branek...

00:01

Finále 77. mistrovství světa právě začalo, úvodní buly vyhrál Henrik Sedin!

 

Hokej, MS 2013, Švédsko - Švýcarsko: prezident Švýcarska Ueli Maurer Hokej, MS 2013, Švédsko - Švýcarsko: prezident Švýcarska Ueli Maurer | Foto: Reuters
1.

První zásah si zapisuje Jhonas Enroth.

1.

Tentokrát prověřil Enrotha po chybě švédské obrany Walker.

3.

Na ledě opět první švédská pětka, Daniel Sedin se ale do zakončení před Gerbera zpoza branky neprocpal.

5.

Švýcaři nyní jeli tři na tři, Hollenstein se dostal do zajímavého zakončení, Enroth na místě, dokázal zpacifikovat i dorážku téhož hráče.

Sport
Sport
19. 5. 2013
reklama