18:20 • Hokejová Tipsport extraliga • 6. finále
Logo HC Oceláři Třinec
Oceláři Třinec
  • 18. Jánský (Lukeš), 29. Ručinský (Petružálek, Pavlík), 47. Hořava (Hanzl
  • 2. Hrňa (Plíhal), 18. Plíhal (Hrňa, Ružička), 24. Dravecký (Klepiš), 30. Linhart (Růžička), 40. Ružička (Hrňa, Matuš), 58. Doudera

Dobrý den, vítejte u šestého finále letošního ročníku extraligy, ve kterém se na ledě Litvínova za stavu 3:2 pro domácí utká Verva s Oceláři z Třince.

ELH, finále: Třinec-Litvínov: radost Litvínova ELH, finále: Třinec-Litvínov: radost Litvínova | Foto: ČTK

V posledním odehraném utkání na ledě Ocelářů byl Litvínov neskutečně blízko k ukončení finálové série a tím pádem zisku mistrovského titulu. Po trefě Guly z 11. minuty dlouho v utkání vedl 1:0, o vítězství ho však připravila bekhendová rána Plíhala půl minuty před koncem při třinecké power play. I v prodloužení měli Chemici dobré příležitosti utkání rozhodnout, po jedné z nich je od vítězství dělily pouhé milimetry, ale famózní Hamerlík Třinec zachránil na brankové čáře. Celou situaci posvětil i videorozhodčí a v následných samostatných nájezdech už byli úspěšnější Oceláři díky přesné trefě Draveckého. Finále tak bude pokračovat šestým zápasem na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově a Verva má k dispozici druhý mečbol.

Doposud odehrané finálové zápasy:

11. 4.: HC Oceláři Třinec - HC VERVA Litvínov 1:3

12. 4.: HC Oceláři Třinec - HC VERVA Litvínov 2:3

15.4.: HC VERVA Litvínov – HC Oceláři Třinec 0:1

16.4.: HC VERVA Litvínov – HC Oceláři Třinec 3:0

19. 4.: HC Oceláři Třinec - HC VERVA Litvínov 2:1 po s.n.

Stav série: HC VERVA Litvínov – HC Oceláři Třinec 3:2

V diskutovaném momentu z prodloužení se při závaru v třineckém brankovišti dostal k dorážce Martin Ručinský, po které puk mířil do třinecké klece, a už se zdálo, že bude o vítězi finále rozhodnuto. Puk se ale zadrhl na brankové čáře a následně ho stihl včas vyrážečkou přikrýt Hamerlík. Třinecký brankář si při tomto klíčovém zákroku poranil své rameno a závěr prodloužení musel dochytat jeho kolega Šimon Hrubec. Více o celé situaci ZDE.

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Horák, Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Gula, Kokeš, Baránek – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Martynek – Hořava, Piroš, Jurčík

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Svoboda) – Klesla, Hrabal, Linhart, Nosek, Doudera, Trončinský, Foltýn, Matyáš – Dravecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský, Orsava – Ružička, Plíhal, Hrňa – Matuš, Růžička, Cienciala

Rozhodčí: Fraňo, Šír – Bláha, Blümel

Aktér zajímavé situace z prodloužení Martin Ručinský se po skončeném pátém finále vyjádřil takto: "Tohle je hokej. Série je 3:2 a my jsme pořád v dobré pozici, teď jedeme domů. Dnes nám to nebylo souzené. V úterý chceme vyhrát.", řekl odhodlaně litvínovský útočník. Více ZDE.

5. semifinále hokejové extraligy Litvínov vs. Kometa Brno 5. semifinále hokejové extraligy Litvínov vs. Kometa Brno
1

Utkání právě začalo!

1

Hrubec si po střele Jánského poprvé sáhl na puk.

2

Litvínov vstoupil do utkání aktivně, nyní se však po zakázaném uvolnění přesouvá hra před Francouze.

2

Třinec vede 1:0! Plíhal od levého mantinelu nahrál před branku zcela volnému Hrňovi, který z těsné blízkosti bekhendem usměrnil kotouč za záda Francouze! To je pořádná sprcha pro domácí.

3

Další třinecký útok rozjížděl Irgl, který sám zakončil akci do betonů litvínovského brankáře.

4

A Třinec mohl vést už o dvě branky! Polanský od útočné modré unikal sám na Francouze, jeho bekhendový blafák ale Francouz kryje.

4

Ke slovu se na druhé straně kluziště dostal opět Jánský, Hrubec byl proti jeho pokusu ve střehu.

5

Hraje se rychlý hokej nahoru dolů, tento obraz hry vůbec neodpovídá stylu v posledním zápase.

6

Polanský vypomohl hostující obraně a obral o puk Trávníčka.

7

Pavelka od zadního mantinelu nabil na ránu Lukešovi, Šimon Hrubec ale svůj tým podržel.

7

Ručinský zachytil rozehrávku Třince a předložil kotouč Petružálkovi, litvínovský útočník zamířil zápěstím nad horní tyč.

8

Verva poté ještě krátce pokračovala v kombinaci v útočné třetině, ale Třinec se osvobodil vyhozením do středního pásma.