reklama
17:00 • Tipsport extraliga • 7. semifinále
5:1
3:0 0:1 2:0
Logo HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec
HC Škoda Plzeň - logo
HC Škoda Plzeň
  • 10:43 Dravecký
  • 13:40 Werek (Marcinko, Gernát)
  • 18:39 Dravecký (Hrňa)
  • 55:08 Růžička (Polanský, Adamský)
  • 59:37 Galvinš (Polanský, Svačina)
  • 37:46 Preissinger (Pulpán, Jones)

Dobrý den, vítejte u online přenosu 7. semifinále play-off Tipsport extraligy mezi Třincem a Plzní. Zápas začíná v 17:00. 

Hokejová extraliga se již nezadržitelně blíží do finiše. Od čtvrtku začne finálová série, která rozhodne o mistrovi pro tuto sezonu. Jenže zbývá vyřešit poslední nejasnost. Otazník visí totiž nad druhým finálovým týmem. Tím prvním se v sobotu stal Liberec. Bílý tygři, kteří ovládli také základní část, přehráli dvojnásobného obhájce titulu Kometu Brno. Brněnský klub byl zřejmě největším favoritem vyřazovacích bojů, především kvůli letům minulým i jednoznačnému čtvrtfinále s Hradcem Králové. Nakonec ale byli úspěšnější Severočeši s aktivnějším pojetím hokeje a zvítězili 4:2 na zápasy. Chtějí tak navázat na svůj titul z roku 2016.

4. semifinále play off extraligy 2018/19, Kometa Brno - Liberec: Radost Bílých Tygrů 4. semifinále play off extraligy 2018/19, Kometa Brno - Liberec: Radost Bílých Tygrů | Foto: Lukáš Caha

Svého soupeře se dozví Liberec až dnes. A ten vzejde z vyrovnané série druhého a třetího celku po základní části. Série Třince s Plzní totiž dospěla až do posledního možného utkání, které bude v třinecké Werk Areně hodně vypjaté. Domácí budou zřejmě spoléhat na větší množství sil, jelikož své čtvrtfinále s Vítkovicemi zvládli ve čtyřech zápasech, zatímco Západočeši natáhli svou sérii s houževnatou Olomoucí až na sedm zápasů. Plzeňští by ale určitě oponovali, že sil mají stále dost. A hlavně mají na své straně takzvané momentum.

Semifinále Třinec vs Plzeň 2019: Dominik Frodl Dominik Frodl | Foto: Dalibor Sosna

Tato série se totiž přelívá z jedné strany na druhou a ani domácí prostředí nehraje příliš roli. Úvodní dva zápasy se totiž hrály ve slezském městě a Indiáni z Plzně dokázali vyloupit stadion Ocelářů hned dvakrát. Vytvořili si tak skvělou pozici do domácích zápasu s pořadovými čísly 3 a 4. Jenže doma Plzeň nevyhrála také ani jedno utkání a rázem bylo srovnáno 2:2. Páté utkání se dlouho vyvíjelo také lépe pro hostující tým, který vedl 2:1 ještě čtyři minuty před koncem. Pak ale Třinec otočil vývoj zápasu i celé série. Plzeň ale v 6. utkání byla lepší a tuto vyrovnanou sérii po zásluze poslala do sedmého zápasu.

V této sestavě vyjedou na led hosté z Plzně. Indiáni budou spoléhat především na své hvězdné ofenzivní duo Milan Gulaš - Jan Kovář.

Domácí Oceláři vítají v sestavě zpět obránce Vladimíra Rotha, který se hned postaví do první obranné dvojce s Martinem Gernátem. Útočné řady zůstavají v nezmeněné podobě.

Oba celky jsou již připravení na ledě Werk Areny v Třinci. Zajímavostí je, že Plzeň má v 7. zápasech bilanci 6:0. Je vůbec nejlepším týmem v rozhodujícícm zápasech. 

Utkání právě začalo. 

1:05

Kracík se snažil zpoza brány zasunout puk za tyčku. Ten se dostal k Vojtěchu Němcovi, jenže brána Šimona Hrubce byla v té chvíli již posunutá. 

1:31

Adamský pálil z velké vzdálenosti, Frodl ale neměl ničím zakrytý výhled a v pohodě puk skryl ve své výstroji. 

1:57

Ciencala měl před bránou volného Michala Kovařčíka, ale skvěle se do přihrávky položil Peter Čerešňák. 

2:33

Gulaš z úhlu nahazoval do brankoviště, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl schopný dostat kotouč do brány. 

3:28

Hned po vhazování pálil od modré čáry Jones, Hrubec byl ale připraven. 

5:46

Gernát pálil z dálky, ale Frodl v pohodě lapil. Poté do něj ještě dojel tradiční trn v očích soupeřů Tomáš Marcinko. 

6:13

Po opatrném začátku jsme viděli první šanci utkání, ve které byli domácí Oceláři. Hrňa z dobré pozice Frodla ale neprostřelil a z následné skrumáže se povedlo Marcinkovi vypíchnout puk jen za bránu. 

6:45

Indrák dlouho kroužil v útočném pásmu, ale nakonec se nedostal ke střele a přihrávka se mu nepovedla. 

8:16

Růžička na dlouhou hůl z úhlu plácnul kotouč směrem k bráně a málem z toho bylo nebezpečí před Frodlem. 

9:24

Poprvé se bude vylučovat. Ethan Werek dostal dvě minuty za hru vysokou holí. Plzeň tak bude hrát svou první přesilovku. 

10:09

Frodl špatn rozehrál a Ciencala jej málem z úhlu dokázal prostřelit.

10:19

Najednou bylo přečíslení dva na jednoho hostí, Vojtěch Němec trefil ale tyč. 

Tomáš Chudý
15. 4. 2019
reklama