ŽIVĚ Třinec porazil Vítkovice i podruhé, tentokrát 2:0

Druhý finálový zápas jsme sledovali online
Josef Hrabal (vlevo) v pěstním souboji s Jurajem Sýkorou
Josef Hrabal (vlevo) v pěstním souboji s Jurajem Sýkorou | Foto: Marian Ježowicz

Minuta po minutě

- Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera!

- Defenzivně laděné utkání rozhodl šokující konec. Když už se zdálo, že se oba týmy soustředí na udržení nerozhodného stavu, udeřil Třinec. Pro Vítkovice je dnešní prohra velmi krutá, v utkání totiž nebyly horším týmem.

60:00 Utkání skončilo, Třinec zvítězil díky dvěma gólům v závěru 2:0.

59:21 Málek se vrací do branky. Vítkovice už power play zkoušet nebudou, vědí, že vše je ztraceno.

59:20 Vítkovice odvolaly brankáře Málka a vzápětí inkasují podruhé. Do prázdné branky dovezl puk Adamský. Stav je 2:0 a je rozhodnuto.

58:59 VÁCLAV VARAĎA dává gól a Třinec se ujímá vedení 1:0. 61 sekund před koncem třetí třetiny si útočník Varaďa dojel pro dorážku Růžičkovy střely a rozjásal vyprodanou Werk arénu. Málek sice zasáhl, puk ho však preskočil a skončil v síti. Varaďa zaznamenal svůj druhý gól v play off.

57:46 Už se hraje pouze ve středním pásmu nebo v rozích za brankou. Ani jeden tým už se do útoku nehrne. Čeká se na prodloužení.

55:43 Na pravém kruhu teď kouzlil vítkovický Ujčík, jeho střela ale k Hamerlíkovi neprošla.

55:00 Ze hry obou týmů je cítit velký strach. Chyba v této fázi zápasu by mohla mít fatální důsledky.

53:45 Varaďa teď nechtěně sestřelil spoluhráče Růžičku, ten viditelně otřesen odjíždí na lavičku.

52:14 Vítkovice se teď na delší dobu usadily v útočném pásmu, ovšem bez výsledku.

50:25 Třinec sehrál velmi dobrou přesilovku, kýženého gólu se ale i přes velký tlak nedočkal.

48:44 Werk Aréna viděla souboj hvězd Růžička vs. Málek. Domácí hvězda se prodrala do obrovské příležitosti a mohl se stát stejně jako včera prvním střelcem zápasu. Málek ale vytasil spolehlivý zákrok.

48:15 Dvě minuty teď dostane obránce Vítkovic Pavel Trnka, který podrazil Peterka. Další přesilovku tedy mají k dispozici Oceláři, kteří si dnes zatím poněkud zhoršují skvělou statistiku v početní výhodě.

46:47 Ani tato přesilová hra nepřinesla úvodní gól utkání. Brány jako by dnes byly pro střelce Třince i Vítkovic zakleté.

45:15 Proměnit přesilovku mohl Petr Pohl, který najížděl z úhlu na Hamerlíka. Jeho střele chybělo jen pár centimetrů.

44:43 Do velké přiležitosti se dostali hosté a mohli vést. Vrána nebezpečně vypálil z prostoru mezi kruhy, k dorážce se prodíral Klimek, domácí hráči ho ale zastavili pouze faulem. Varaďa je na trestné lavici, Vítkovice hrají přesilovou hru.

42:50 Oceláři teď promarnili obrovskou šanci. Varaďa s Růžičkou šli ve dvou na jednoho, první jmenovaný zvolil střelu na lapačku Málka. Vítkovický brankář předvedl důležitý zákrok.

42:25 Na začátku třetí části hry se hrálo dlouho bez přerušení. Vítkovičtí se prezentovali střelou Klimka, na druhé straně odpovídal stejným způsobem McGregor.

40:01 Začala třetí třetina druhého finále.

40:00 Druhá část hry skončila. Závěr třetiny odehráli domácí v útočném pásmu, ke kloudné příležitosti se ale nedostali. Dnes to ofenzivní festival skutečně nebude.

38:12 Do velké šance se teď prodral třinecký Polák, mířil však těsně vedle.

36:42 Růžička zkoušel najít před brankou Semana, ale akce se třineckému týmu příliš nepovedla.

35:20 Horko teď bylo před vítkovickou brankou. Od modré nebezpečně vypálil Richter, výsledkem byl závar před Málkem, který ale hostující obrana ustála.

33:20 Růžička unikl ve vlastním oslabení po pravém křídle a prudkou ranou vyzkoušel Málka. Ten jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče.

32:20 Bude se vylučovat na třinecké straně. Vrána se dorážel před Hamerlíkem, což neunesl Krajíček a srazil útočníka k zemi.

32:13 Vítkovický Klimek teď u mantinelu dohrál Hrabala, vznikla drobná potyčka.

31:42 Třinečtí se oproti první třetině mnohem víc dostávají před Málka, vítkovická obrana ale dnes pracuje precizně.

29:09 Nádherný zákrok teď předvedl Roman Málek a zachránil Vítkovice. Zkušený brankář lapil obrovskou šanci Krajíčka.

27:03 Peterek krásně uvolnil Hrňu, ten však poslal puk vedle vítkovické branky.

26:50 Vítkovice se i počtvrté ubránily.

25:19 Opět velmi pěkná individuální akce Bonka, který se proháčkoval do útočné třetiny a střelou zápěstím vystrašil Málka. Poté se do šance dostával Hrabal a vzápětí střílel Růžička. Třinec hraje svou zatím nejnebezpečnější přesilovku.

24:48 Jan Peterek byl faulován Ovčačíkem a Třinec si zahraje dnes už čtvrtou přesilovou hru.

24:19 Květoň zkusil vystřelit pohotově z otočky. Málek si se zapeklitou situací poradil.

23:40 Hra se teď přelévala ze strany na stranu, ani jeden z týmů se ale nedostal do šance. Defenzivy zatím dominují.

21:55 Hodně nebezpečná situace před Málkem, kam nahodil puk zkušený Peterek. Seman byl sám před vítkovickým gólmanem, který ale kotouč přikryl.

20:30 Do první šance třetiny se opět dostali hosté. Káňa nahazoval před branku, prudký kotouč ale nedokázal Burger tečovat.

20:01 Začala druhá třetina.

20:00 První třetina skončila. Hraje se vyrovnané utkání, střelecky mají překvapivě navrch hosté z Vítkovic.

19:31 Sám na Málka mohl postupovat Růžička. Hostující obránce mu ze strany skočil pod nohy, Růžička spadl, rozhodčí ale faul neodpískal. Naopak upozornil Růžička na to, že pád přihrál.

18:05 Ani ve třetí přesilovce se Třinec neprosadil a tentokrát si nevytvořil ani žádný náznak brankové příležitosti. Vítkovice se, jak se zdá, na největší zbraň Ocelářů dokonale připravily.

16:01 Velkou chybu udělal Malík, který nabil Květoňovi. Toho musel faulovat Burger a půjde si sednout na trestnou lavici. Deset vteřin se bude hrát ve čtyřech, pak začne třinecká přesilovka.

15:23 Ke střele z úhlu se dostal Petr Pohl. Hamerlík ale včas srazil betony k sobě a střelu vyrazil.

14:14 Třinecký útočník Martin Adamský fauloval Vosátka a dostane dvouminutový trest. Druhou přesilovku si tedy zahrají i hosté.

14:00 Střely na branku jsou zatím překvapivě 1:8 pro Vítkovice.

13:47 Vítkovice zatlačily a ke střele z mezikruží se dostal znovu aktivní Burger. Hamerlík ale dnes působí velmi jistým dojmem.

11:52 Vítkovice ubránily i druhou početní výhodu Třince.

10:15 Kanonýr Růžička si pěkně vybruslil před Málka, střílel však těsně vedle levé tyče vítkovické svatyně.

09:51 Třinečtí odpověděli stejnou mincí a vynutili si faul. Na dvě minuty si půjde sednout obránce Trnka za podražení. Třinec bude hrát dnes druhou přesilovou hru.

09:27 Burger, Káňa a Ujčík, tedy vítkovická první formace teď uzavřela Třinec v jeho obranném pásmu. Tlak zakončil střelou Ovčačík.

08:50 Po pár minutách bez jakékoli šance se ke střele dostal vítkovický Jan Káňa, Hamerlík si připsal další úspěšný zákrok.

06:41 Od modré stříleli nejprve Ujčík a po něm Ovčačík, třinecký brankář se ale překvapit nenechal. Ani jedno z mužstev první početní výhodu nevyužilo, hrát se bude opět v plném počtu na obou stranách.

05:05 Burger je na ledě, začala přesilová hra Vítkovic. Hosté mají na její proměnění něco přes minutu a půl.

04:41 Počet hráčů na ledě se vyrovná, Třinec hrál v šesti.

03:23 Sám se do třetiny prokličkoval Radek Bonk a zčistajasna se zjevil před Romanem Málkem. Snažil se zakončit do horní poloviny branky, ale netrefil.

03:03 Na trestné lavici je Jiří Burger. Třinec hraje první přesilovku, kterou v play off umí výborně.

02:20 V obrovské šanci se ocitl třinecký Koudelka. Útočník se zjevil sám před Málkem a bekhendem trefil přesně spojnici vítkovické branky. Rozhodčí raději zkontroloval video, o gól se však evidentně nejednalo.

00:44 První šanci měly Vítkovice. Jiří Burger pálil pohotově mezi betony, Hamerlik byl na místě.

00:01 Utkání právě začalo.

- HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) - Malík, Trnka, Rehák, Vosátko, Ficenc, Punčochář, Ovčačík, Bartoň - Káňa, Ujčík, Tomas, Vrána, Huna, Húževka, Strapáč, Pohl, Klimek, Szturc, Sýkora, Burger

- HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Richter, Hudec, Seman, Zíb, Lojek, Krajíček, Hrabal - Varaďa, Bonk, Růžička - Polák, Polanský, Adamský - Orsava, Kohn, Květoň - Hrňa, Peterek, Koudelka - McGregor

- Vítkovice mají mnohem úspěšnější historii. Ostravský celek se z mistrovského titulu radoval už dvakrát (v letech 1952 a 1981), v dalších osmi případech vybojoval stříbrné medaile. Do finále se Vítkovičtí dostali už loni, kde však nestačili na mistrovské Pardubice.

- Pro Třinecké je letošní sezona nejúspěšnější v klubové historii. Základní část vyhráli teprve poprvé a do finále play off se probojovali podruhé. V roce 1998 nestačili na tehdy suverenní Vsetín.

- Vítkovičtí nesehráli úvodní finále v ideálním tempu, na čemž se zřejmě podepsala delší pauza, kterou po semifinále měli k dispozici. Vítkovice měly cestu do finále jednodušší a rychlejší. Proti Českým Budějovicím vyhrály 4:2 na zápasy, sérii s Pardubicemi dokonce v poměru 4:1. Třinec ve čtvrtfinále přešel přes Litvínov poměrem 4:2, a v semifinále otočil sérii se Slavií z nepříznivého stavu 1:3 na 4:3.

- Úvodní utkání prokázalo, že Třinec disponuje především na domácím ledě nebývalou útočnou silou. V letošním play off doma prohrál pouze jednou.

- Dobrý podvečer! Vítejte u dnešního online přenosu z druhého zápasu finálové série play off hokejové extraligy. Ve hře o letošní titul už zbyli pouze dva kandidáti - Třinec a Vítkovice. Série na čtyři vítězná utkání začala v Třinci v pondělí, kdy domácí zvítězili 5:2 a ujali se vedení 1:0 na zápasy. Druhý zápas začíná ve Werk aréně v 17:10.