Třinec
4:0
Sparta
2. Adamský (Polanský, Klimenta), 22. Zíb, 31. Růžička (Galvas, Roth), 49. Peterek (Rákos)

Play off je tady a s ním i první zápas atraktivní série Třinec - Sparta! Čtvrtfinálová bitva mezi těmito kluby začne dnes v 18:15. Aktuálně.cz bude úvodní zápas čtvrtfinále sledovat on-line.

Třinec: Hrubec – Hrabal, Zíb, Galvas, Roth, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček – Růžička M., Bonk, Varaďa – Adamslý. Polanský, Klimenta – Rákos, Peterek. Květoň – Orsava. Zagrapan, Hrňa.

Sparta: Pinc - Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Milam, Krstev - Tenkrát, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš, Treille - Pacovský, Přibyl, Rachůnek - Svoboda, Bahenský, Forman.

V Třinci je vše připraveno k zahájení papírově nejvyrovnanější série celého čtvrtfinále. Oceláři byli po základní části čtvrtí a mají proti Spartě výhodu domácího prostředí.

Už z rozbruslení je zřejmě patrné, v jakých soupiskách dnes oba týmy vyrukují. To nejpodstatnější jsou brankáři. Do třinecké brány jde mladý Šimon Hrubec, proti němu se na druhé straně postaví velká zkušenost - Marek Pinc.

Třinec play off ladí do barev Jamese Bonda. V takové marketingové kampani bude probíhat v Třinci celé letošní play off. V potemnělé Werk aréně teď sledujeme slavnostní zahájení, místní zpěvačka zpívá ústřední melodii posledního filmu s agentem 007 Skyfall.

Heslo Ocelářů před sezonou zní jasně: "Povolení střílet." V play off ovšem často rozhodují spíše obrany. Bude zajímavé sledovat jak si Sparta poradí  s Martinem Růžičkou - jasným králem střelců i kanadského bodování základní části - a také s nejlepší ofenzívou z celé extraligy. Oceláři nastříleli 196 branek a to je vůbec třetí nejlepší číslo v historii celé extraligy.

Utkání budou řídit pánové Hradil, Fraňo a na čarách jim bude pomáhat zkušené duo Barvíř, Blümel.

Oba týmy jsou na ledě a světla ve Werk aréně se pomalu rozsvícejí. Ještě předtím si rekordman extraligy Martin Růžička převezeme pamětní dres od vedení klubu. Martin Růžička nasbíral 83 kanadských bodů za 40 branek a 43 asistencí. A překonal jak rekord kanadského bodování Richarda Krále, tak střelecký rekord Davida Moravce.

Teď už je v Třinci vše připraveno k zahájení zápasu.

1

Čtvrtfinále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy právě začalo!

1

Třinec začal aktivně a bude hrát hned v první minutě zápasu přesilovou hru. Petr Gřegořek vrazil do rozjetého Růžičky a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

1

Lukáš Zíb z mezikruží tvrdou bombou těsně míjí!

2

Spartě se podařilo dvakrát po sobě propasírovat puk do středního pásma.

2

GÓÓÓL! Třinec vede 1:0! Klimenta za bránou sboural Pilaře, prostrčil puk Polanskému a ten našel před brankovištěm úplně volného Martina Adamského, který rychlou akci zakončil nechytatelnou ránou do sítě!

3

Třinec nadále útočí. Úvod zápasu patří jednoznačně domácím. Pinc si připisuje další zákrok, zatímco jeho protějšek Hrubec zůstává "studený."

4

Sparta šla poprvé do útoku. Svoboda ale zbrzdil akci, která mohla skončit přečíslením a domácí obrana ho zbavila puku.

5

Adamský mohl přidat další gól! V samostatném úniku ale Pince ani nadvakrát nepřekonal!

6

Sparta od začátku nestíhá domácí tempo a musela si v obraně pomáhat dalším faulem. Dvě minuty za hrubost dostává Angel Krstev.

6

Třinec se kostrbatě dostal do pásma, Zíbovi ale tečovaná přihrávka přeskočila hůl. Sparta se zatím v pohodě brání, Oceláři musí začít s dalším útokem z vlastní poloviny.

7

A teď se bude dokonce vhazovat v útočném pásmu Sparty. Hrubec raději přikryl puk, který mu skákal do brankoviště.

7

Obrovské štěstí Sparty! Puk nahozený po mantinelu se odrazil před úplně prázdnou bránu, protože Pinc počítal, že ho zastaví za bránou. Naštěstí pro hosty nikdo z Ocelářů před brankovištěm nestál!

8

Sparta už hraje v pěti, útočí zase Třinec. Peterka ale při přechodu modré čáry zastavil o krok rychlejší Květoň - ofsajd.

8

Další vyloučení Sparty a přesilovka pro Třinec. Jaroslav Svoboda dostává dvě minuty za vysokou hůl.

9

Sparta přečetla domácí kombinaci a vyhazuje.

10

Další zámek Třince zakončil ránou do spoluhráče Klimenta. Sparta tohle oslabení přežila, Svoboda naskakuje na led.

11

A hned se zapojil také do útočné akce! Svoboda táhl přečíslení tři na dva a v poslední možnou chvíli nacentroval do brankoviště, kde stačil Hrubec zakročit dřív, než se puku dotkl nataženou holí Tenkrát!

12

Třinec je stále aktivnější, ale Sparta v tuto chvíli dobře brání vlastní modrou.

13

Hned vzápětí ale přichází další už čtvrtý faul Sparty v první třetině. Za podražení dostává dvě minuty Petr Ton. Třinec bude hrát další přesilovku.

14

Spartě se podařilo vyhodit. První polovinu oslabení zvládla na jedničku.

14

Sparta pojede trestné střílení! Domácí ve vlastním oslabení propadli ve středním pásmu a Hrabal v poslední chvíli podrzil už zakončujícího Pacovského. Ten si nájezd zopakuje!

14

Pacovský naznačil kličku a vystřelil. Trefil břevno!

15

A hned poté se poměr sil na ledě vyrovná. Dvě minuty za hákování dostává Daniel Rákos. 47 vteřin se bude hrát ve čtyřech, pak začne zkrácená přesilovka Sparty.

15

Sparta v plném počtu. Začíná její přesilovka. Puk je ale za Pincem, hosté se nejprve musejí dostat do pásma.

16

Podařilo se jim to hned napoprvé a před Hrubcem bylo pořádně horko. Ránu Pilaře ale nedokázal za klečícího brankáře nikdo dorazit.

16

17

Hrubec ustál i další nepřehlednou situaci a také Třinec už hraje v pěti.

18

Philipp po střetu s jedním z hráčů zůstal ležet v rohu hřiště a rozhodčí proto raději přerušili hru. Obránce Sparty ale zdá se bude v pořádku.

18

Varaďa stál po buly sám na brankovišti, bekhendem těsně minul levý horní kout Pincovy brány!

19

Sparta pojede další náíjezd a Třinec bude muset střídat gólmana. Hrubcovi totiž po kontaktu s faulovaným Sparťanem spadla helma a Pacovský při snaze dorážet do prázdné brány trefil Hrubce nešťastně do hlavy!

S třineckým gólmanem to nevypadá vůbec dobře. Puk ho trefil přímo do obličeje a zdá se, že pro něj zápas skončil.

Do brány jde Peter Hamerlík a nájezd provede Petr Ton.

19

Petr Ton nedává! Hamerlík jeho bekhend vybruslil!

19

Dominik Pacovský dostává za ránu do tváře Hrubce desetiminutový osobní trest za nesportovní chování - vystřelení po odpískání.

19

Hamerlík je hned od prvních sekund pod pořádným zápřahem. Od modré pálil ostře Milam.

20

Varaďa znovu sám na brankovišti nedokázal přehodit ležícího Pince!

20

A na ledě vzplály emoce na maximum. Radek Bonk a Vladimír Sičák dostávají po vzájemné pošťuchované po dvou minutách.

20

A ještě jedno vyloučení. Dvě vteřiny před koncem první třetiny dostává dvě minuty za nedovolené bránění Petr Gřegořek. Teď už toho Oceláři moc asi nestihnou, druhou část ale začnou minutu a půl dlouhou výhodnou přesilovkou 4 na 3.

20

První třetina skončila.

Co dodat. Vidíme parádní hokej, ve kterém se na ledě jiskří už od první minuty. První třetina přinesla naprosto fantastický průběh a bavit se u ní museli i úplně nestranní diváci. Oceláři začali brutálním tlakem a hned ve druhé minutě šli do vedení. Sparta srovnala krok až zhruba od poloviny třetiny a měla možnost zápas dokonce otočit. Dvě nařízená trestná střílení ale hosté neproměnili. Oceláři navíc museli střídat gólmany, protože Šimon Hrubec inkasoval ránu do hlavy poté, co mu spadla helma. Při odchodu z ledu to s ním nevypadalo vůbec dobře.

Šimon Hrubec bude podle informací Aktuálně.cz vůbec rád, jestli si letos ještě zachytá. Pukem dostal někde do oblasti nosu a má frakturu podobnou té fotbalisty Václava Kadlece - určitě si na ní z podzimu vzpomínáte.

21

Druhá třetina začala.

22

GÓÓÓL! Třinec vede 2:0! Tak to byl zase nástup a Marek Pinc rozhodně nemá čisté svědomí. Brankář Sparty za svá záda nepochopitelně propustil snadné nahození Lukáše Zíba!

22

Další obrovská šance Třince! Radek Bonk jel sám na Pince, ten teď napravil to, co před malou chvíli pokazil a chytá!

23

Ton na druhé straně po rychlé kombinaci trefuje z mezikruží tyč!

23

Třinec bude hrát zase přesilovou hru. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Marek Hovorka.

24

Sparta se zatím v pohodě brání.

25

Sparta je kompletní, domácí tým se za celé dvě minuty nebyl schopný usadit v pásmu.

27

Zakázané uvolnění Sparty. Hra se nám trochu po bláznivém nástupu do třetiny uklidnila.

27

Milam pálil od modré, Hamerlík nebyl moc jistý, ale puk ve své výstroji našel.

28

Klimenta po kombinaci s Polanským střílel mimo, hosté pak vyhodili puk na zakázané uvolnění.

29

Hlinka dostal přihrávku za obranu, v těžké pozici v kleče ale bekhendem minul.

29

Přesilovka pro Třinec a naopak už osmý menší trest v zápase pro nedisciplinovanou Spartu. Dvě minuty za krosček dostává Vladimír Sičák.

30

Sparta zatím i tohle oslabení zvládá výborně.

31

GÓÓÓL! Třinec vede 3:0! Galvasova rána se od tyče odrazila přímo na hůl Martina Růžičky a ten s přehledem dorazil puk do prázdné brány!

33

Forman se probíjel k zakončení, jeho pokus byl ale zblokován do ochranné sítě.

34

Hlinka z levého kruhu trefil jen lapačku Hamerlíka.

35

Sparta bude hrát přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění pro Martina Lojka.

36

Oceláři ale dobře brání a zatím nepouštějí hosty k zakončení.

37

Dlouhý tlak Sparty zakončil od modré tvrdou bombou Petr Gřegořek. Hamerlík zastavil puk ukázkovým semaforem.

39

Zíb střílel z první vedle. Třinec ale získal pásmo, protože hosté z nouze vyhodili jen na zakázané uvolnění.

39

39

39

Adamský stál sám u levé tyče, ale z metru bránu přestřelil.

40

A na druhé traně spálil ještě větší šanci Tenkrát! Zkušený útočník měl před sebou poloprázdnou bránu, ale trefil jen beton Hamerlíka!

40

Druhá třetina skončila.

Sparta přestřílela Oceláře ve druhé třetině v poměru 13:6, ale skóre o dva góly navýšili domácí. Třinec využil zaváhání Pince a pak přidal gól i Martin Růžička. Od té doby se Oceláři spoléhají hlavně na obranu a Sparta, ač se snaží, má problémy dostat se k velkým šancím. Tu jednu z mála teď těsně před závěrečnou sirénou spálil Tenkrát.

41

Třetí třetina začala.

42

Zatímco v televizi stále běží přestávkový program, v Třinci už hrajeme druhou minutu třetí třetiny. Domácí tlačí, ale Pinc žádný těžký zákrok vytahovat nemusí.

43

Zagrapan byl chvíli za obranou Sparty, jenže neměl k samosatnému úniku dostatečnou rychlost.

44

Pinc si připisuje zákrok proti nahození Adamského. Zatím se hraje jen v obraně Sparty.

46

Peterek před bránou snadno obral Sičáka a k volnému puku se dostal úplně volný Hrňa. Velkou šanci ale nedal,  mířil vedle!

47

Sparta bude hrát přesilovku. Zíb v poslední chvíli zablokoval už zakončujícího Tona v dobré pozici. Dvě minuty - hákování.

48

Sičákova schovaná rána proletěla těsně vedle.

49

GÓÓÓL! Třinec vede 4:0! Marek Pinc si vybral další slabší chvilku. Ve vlastním oslabení si loktem do vlastní brány srazil lehkou střelu Jana Peterka!

51

Sparta se těžko dostává do útoku. Třinec zodpovědně brání vlastní modrou.

52

Šance pro Spartu jak ještě třeba zdramatizovat zápas. Jakub Orsava dostává dvě minuty za hrubost a hosté budou hrát po faulu na Hanzlíka přesilovku.

53

Hlinka sice propálil Hamerlíka, ale puk prolétl asi metr vedle brány. Třinec pak dostal hru do středního pásma.

54

Adamský chtěl možná využít toho, že Pinc dnes už několikrát zaváhal a také proto asi pálil už od třinecké modré čáry. Rána letěla ale vedle.

54

Třinec hraje v plném počtu.

56

Třinecká hala už slaví pomalu první výhru v sérii. Oceláři totiž dobře brání a vůbec nic nenapovídá tomu, že by Sparta se zápasem něco ještě udělala.

Na první utkání čtvrtfinále si dnes do Třince našlo cestu pouze 4 372 diváků.

57

Hlinka byl chvíli s pukem sám na brankovišti, Hamerlíka ani nadvakrát nepřekonal!

57

Další přesilovka Sparty. Klimenta po střele hokejkou trefil protihráče do obličeje a dostává za to dvě minuty.

58

Poměr sil na ledě se vyrovná. Svoboda trošku přehnal souboj u mantinelu a hodně tvrdě na něj přitiskl tvář Růžičky. Dostává za to dvě minuty.