ŽIVĚ Tygři jsou v semifinále, Pardubice vyhrály 6:0

16. 3. 2012 20:52
Sledujte průběh zápasů hokejového play off

Praha - Páté zápasy dvou čtvrtfinálových sérií play off extraligy nabízí páteční program pro hokejové fanoušky. Od 18:00 hraji hokejisté Pardubic na domácím ledě proti Vítkovicím.

O deset minut později začne zápas v Liberci, kde Bílí Tygři mohou rozhodnout o svém postupu přes České Budějovice.

Sledujte průběh obou zápasů v našem komentovaném online přenosu. Průběžně budeme informovat i o výsledcích play out. V něm dnes hraje Litvínov proti Boleslavi a Slavia proti Karlovým Varům.

Čtěte o hokeji také:

• Plzeňští fans prý ve Zlíně zranili desetiletou dívku
  • Kometa srovnala stav. Plzeň prohrála ve Zlíně i podruhé
  • Liberec má mečbol, Pardubice těsnou výhrou srovnaly

• 20:51 - V Liberci je konec, bílé peklo oslavuje Bílé Tygry. Severočeši porazili České Budějovice 3:1 a vítězí 4:1 na zápasy. Hrdina zápasu? Bezpochyby Petr Nedvěd, autor dvou branek a jedné asistence.

20:49 - Neuvěřitelný zákrok Pince jednadvacet vteřin před koncem! Liberecký gólman v sedě chytil přímo do lapačky dorážku Kašpaříka.

20:46 - Trest pro Liberec. Na dvě minuty si půjde sednout Vladimír Roth. Do konce chybí 56 vteřin. 15 vteřin se bude hrát pět proti čtyřem a poté šest na čtyři. Budějovičtí totiž odvolávají brankáře Kováře.

20:45 - Nedvěd měl v přesilovce šanci uzavřít hattrick, ovšem branku minul.

20:42 - S nadějemi Jihočechů už to vypadá hodně bledě. Kašpařík totiž v nejnevhodnější moment fauloval jednoho z libereckých a půjde si sednout. Do konce utkání zbývají 2 minuty a 40 vteřin.

20:41 - Liberecká Tipsport aréna vytleskává své hrdiny, do konce chybí pouhé tři minuty. Budějovice už nevypadají příliš nebezpečně. Naopak, Kováře vyzkoušeli Víšek s Kudrnou.

20:40 - V Pardubicích je dobojováno, domácí zdevastovali Vítkovice 6:0 a vedou 3:2 na zápasy.

20:37 - Liberecká aréna vybuchla nadšením, Tygři vedou 3:1! Čakajíkovu ránu vyrazil Kovář pouze před sebe a na správném místě v pravý čas byl Petr Nedvěd. Liberecký kapitán davá pátý gól v této sérii. Čas: 53:52.

20:35 - Utkání mezi Pardubicemi a Vítkovicemi se dohrává snad jen z povinnosti. Do konce chybí dvě minuty. Velkou šanci neproměnil hostující Štefanka.

20:32 - Liberci chybí osm a půl minuty k postupu do semifinále play off.

20:30 - Vzápětí ale pardubičtí fanoušci jásají po šesté, jejich tým vede 6:0! Martin Bartek uzavírá svůj hattrick, trefil se přesně mezi betony Šindeláře. Asistence: Somík a Elkins. Druhý pardubický útok dnes září.

20:28 - V Pardubicích se dlouhé minuty nehrálo. Sudí Minář se radil s videorozhodčí, zda domácí docílili šesté branky v utkání. Nakonec gól neuznal.

20:25 - Doplňme druhý konečný výsledek z play out. Slavia porazila Karlovy Vary 4:3.

20:23 - Mountfield je v Liberci s přibývajícím časem více aktivnější, Tygři si však budou moci oddechnout v přesilové hře. Pykat na dvě minuty jde zkušený obránce Ptáček.

20:18 - Debakl Vítkovic je tady, Pardubice zvyšují na 5:0. Po ráně Borera se ke své dnešní druhé trefě protlačil Martin Bartek. Do konce utkání zbývá sedm minut.

20:16 - Liberec může velebit fantastického Pince! Domácí špatně vystřídala a nechali jet Červeného středem kluziště přímo na svou branku. Budějovický útočník pálil tvrdě, liberecký brankář skvěle zasáhl i proti dorážce.

20:14 - Tyč zvonila také v Pardubicích. Hostující Sloboda ve 49. minutě ranou do brankové konstrukce potvrdil, že Vítkovice dnes nemají štěstí.

20:13 - I třetí třetinu začali liberečtí Bílí Tygři fantasticky. Do brejku vyrazili Urban s Nedvědem. První jmenovaný skvěle nahrál přes celou branku na svého kapitán a ten trefil opět pouze tyč!

20:05 - První konečný výsledek dnešního hokejového programu. Ve skupině o udržení porazil Litvínov 5:4 Mladou Boleslav.

20:03 - Steelu dnes není souzeno. Hosté nevyužili ani dvojnásobnou, ani následnou standardní přesilovou hru.

20:01 - Vítkovice mají dobrou šanci zkorigovat skóre. Minutu budou hrát v početní výhodě pět na tři.

19:56 - V Pardubicích se schyluje k debaklu, po čtyřiceti vteřinách třetí třetiny zvyšují domácí na 4:0! Po dlouhém pasu Kočího se pěknou kličkou blýskl skórující Jan Starý.

19:53 - A jak vypadají výsledky soubojů v play out? Slavia vede po dvou třetinách nad Karlovými Vary 3:1. Litvínov po dvou třetinách prohrával s Boleslaví 2:4, ve třetí části však třemi góly skóre otočil na 5:4. Do konce zápasu tam zbývá šest minut.

19:52 - Zatímco v Liberci právě skončila druhá třetina, v Pardubicích začala závěrečná část hry.

19:49 - Nahození Kotalíka se od Výtiskovy brusle odrazilo těsně vedle Pincovy svatyně. Vzápětí Ptáčkovu bombu od modré čáry chytil do dresu liberecký gólman.

19:47 - Do konce druhé třetiny chybí dvě minuty, které Liberec - pokud neinkasuje - stráví v oslabení. Nedvěd jde za podražení na trestnou lavici a hodně se rozčiluje. Poskakuje kolem rozhodčího jako tygr v kleci a může být rád, že nedostal osobní trest.

19:46 - Šance na obou stranách. Hned po šanci libereckého Kudrny jel sám na Pince Mertl. Snažil se vystřelit mezi betony, brankář Bílých Tygrů ovšem skvěle zasáhl.

19:45 - Gulaš střílel do klubka těl a střela se od někoho z domácích obránců odrazila mimo tři tyče. Vzápětí pálil Kotalík, hosté přitápějí pod kotlem.

19:42 - Hostující Mertl se vřítil do útočné třetiny a dělovkou vyprášil výstroj Marka Pince.

19:40 - Kovář drží šance Mountfieldu na zvrat v utkání. Zvyšovat mohl Tygr Bartovič, ovšem ani dvě dorážky mu nestačily na překonání budějovického mága. Vzápětí sám před brankou neuspěl ani Kudrna.

19:39 - Oba týmy jsou kompletní. Do konce druhé třetiny zbývá něco přes šest minut.

19:37 - Velká šance Budějovic. Němeček při hře ve čtyřech objel branku, zasunout do sítě se mu nepovedlo, před brankou ovšem mohl dorážet osamocený Mertl. Gól nedal.

19:35 - Série vyloučení v Liberci nekončí. Sednout si půjde Tomáš Urban, který u mantinelu nedovoleně zastavil Kašpaříka.

19:34 - V Pardubicích skončila druhá třetina, domácí si hýčkají pohodlný náskok 3:0.

19:33 - Hosté z jihu Čech mají v přesilovce velký tlak. Mikuš dvakrát vyzkoušel pozornost Pince. Rozhodčí vzápětí budou vylučovat. V oslabení ujel Urban a Ptáček ho zezadu sekl přes hokejku.

19:31 - Velká obětavost libereckého Ulricha zabránila Mountfieldu ve vyrovnání. Bek se vložil do střely Gulaše, který byl v ideální pozici mezi kruhy. Ulrich se těžce zvedá, střela ho zasáhla do nechráněného místa.

19:29 - V početní výhodě budou hrát i České Budějovice. Vantuch praštil nechtíc soupeře do helmy.

19:29 - Pardubice už mohly vést o čtyři branky, Borer však svou šanci neproměnil. Domácí budou hrát ve 38. minutě přesilovku.

19:27 - Liberec střílí branku a nad Jihočechy znovu vede! V závaru před Kovářem se nejlépe zorientoval dorážející Daniel Špaček. Asistence: Urban a Nedvěd.

19:26 - Pardubice vedou 3:0! S ostravským týmem už to vypadá špatně. Kolář nájezd suverénně proměnil.

19:25 - Pardubice mohou zvýšit skóre. Rozhodčí nařídil trestné střílení za faul Sedláka na unikajícího Koláře.

19:22 - Síly se vyrovnají. Nedvěda složil budějovický obránce Kranjc a půjde si na dvě minuty odpočinout. Při hře ve čtyřech se mohl prosadit Bartovič, Kovář byl na místě.

19:21 - Hosté jsou na koni a budou hrát znovu v početní výhodě. Sedět jde Špaček, který narazil na mantinel Kuchejdu.

19:19 - Budějovice v Liberci srovnávají skóre! Trončinský už opustil trestnou lavici, ve stejné vteřině ovšem vystřelil Ptáček a přesnou ranou překonal Pince.

19:15 - Pardubice střílí gól a vedou nad Vítkovicemi 2:0! Po hluchých minutách přichází blesk z čistého nebe. Ve 32. minutě šikovně tečoval nahození Caseyho Borera Corey Elkins. Šindelář nemohl reagovat.

V Liberci bude hrát přesilovku pro změnu Mountfield. Na trestné lavici už sedí Trončinský.

19:13 - Budějovický Kuchejda podrazil Rotha a Tygři si užijí další početní výhodu.

19:10 - Liberec začal i druhou třetinu ve velkém stylu. Urban byl ve velké šanci a Kovářovi znovu pomohla branková konstrukce!

19:04 - Šance na obou stranách. Nejprve vítkovický Šedivý přestřelil v obrovské šanci, poté Šindelář vykopl betonem střelu Starého.

19:02 - Pardubický brankář Růžička podržel svůj tým. V oslabení čelil několika tvrdým střelám od modré čáry. Pardubice i díky němu stále hájí hubený náskok 1:0.

18:59 - Vítkovice se dokázaly ubránit a naopak půjdou do početní výhody. "Perníkář" Bartek obdržel menší trest za krosček.

18:58 - V Pardubicích začala druhá třetina, domácí dohrávají přesilovou hru.

18:50 - Pojďme se podívat, jak se hraje o udržení v extralize. Slavia vede po první třetině nad Karlovými Vary 2:0, Litvínov prohrává ve 13. minutě druhé třetiny s Mladou Boleslaví 1:2.

18:49 - V liberecké aréně zazněla první siréna, hráči se odebírají do kabin. Hosté se při trestu Ptáčka v pohodě ubránili, ovšem stále prohrávají po trefě Nedvěda 0:1.

18:45 - Tygr Jaroslav Kudrna se těžce zvedá z ledu. František Ptáček ho ve středním pásmu tvrdě atakoval a dostává dvě mintuty.

18:43 - V závěru 16. minuty zažívají České Budějovice krušné chvíle. Před Kovářem bylo opět rušno, nejaktivnější byl Bartovič, který spršku střel zakončoval dorážkou. Budějovický gólman se rychle přemístil a zasáhl.

18:41 - V Liberci vidíme poněkud hlušší minuty. Oba týmy kupí řadu nepřesností a do šancí se nedostávají.

18:38 - Pardubice - Vítkovice 1:0 po první třetině.

18:36 - V čase 19:17 si Pardubice zahrají přesilovku, kterou rozpůlí první siréna. Sudí potrestal hosty za špatné střídání.

18:33 - Vítkovice mohly v Pardubicích v osmnácté minutě vyrovnat. Štefanka jel sám na Růžičku, ale jeho branku přestřelil.

18:32 - V oslabení ujeli Nedvěd s Urbanem a druhý jmenovaný měl po zaváhání Ptáčka obrovskou šanci. Kovář zachránil Jihočechy.

18:31 - Liberecký bek Derner se diví, ovšem musí na trestnou lavici. Krosčekem "sundal" Kotalíka.

18:26 - Liberečtí se ubránili, největší šance Mountfieldu však přišla paradoxně už v plném počtu. Puk se neočekávaně odrazil od zadního mantinelu k Mertlovi, jeho šanci ale zhatil rychlým vyjetím a sražením betonů Pinc.

18:23 - Jihočeši také dostávají možnost početní výhody a možná se díky tomu vymaní z vytrvalého tlaku. Čakajík fauloval kolenem Milana Gulaše.

V Pardubicích hrají lépe domací. Při trestu za faul hostujícího Sýkory. Šindeláře vyzkoušel prudkou ranou obránce Sičák.

18:21 - Nedvěd se vrátil z trestné lavice a hned mohl dát svůj druhý gól. Urban ho našel v ideální pozici v mezikruží, Kovář byl ale tentokrát na místě. Nedvěd vztekle udeřil hokejkou do plexiskla.

18:19 - Rovněž v Pardubicích jdou do vedení domácí! Somík ideálně našel před brankou Bartka a ten překonal Šindeláře.

V Liberci vyloučen střelec branky, kapitán Tygrů Petr Nedvěd.

18:16 - Tygři vedou nad Mountfieldem 1:0! Perfektní práce kapitána Nedvěda, který střílí svůj čtvrtý gól v sérii. Zkušený útočník projel přes modrou čáru a přes obránce po ledě vystřelil. Kovář na jeho ránu k tyči nedosáhl.

18:15 - Zajímavé momenty jsou k vidění i v Pardubicích. Za zásah do hlavy byl na dvě minuty vyloučen vítkovický Szturc. A obdržel deset minut osobního trestu jako bonus.

18:14 - Do velké šance se prodral mezi kruhy Trončinský, Kovář vytáhl důležitý zákrok.

18:13 - A tlak se domácím vyplácí. Liberec bude hrát první přesilovku. Hostující Kuchejda hákoval jednoho z libereckých útočníků.

18:12 - Tygři zahájili duel působivou smrští. Do obrovské šance se dostal nejprve Špaček a poté dorážel Vantuch do tyče budějovické branky! Druhý jmenovaný pak ještě jednou vyzkoušel ranou po ledě Kováře.

18:10 - V Liberci začíná veledůležitý duel. Na úvodní buly jdou Nedvěd a Kašpařík.

18:10 - Pardubice budou hrát na začátku páté minuty první přesilovku. Před brankou srazil Koukala krosčekem Sloboda.

18:06 - Utkání začalo ostře. V úvodních dvou minutách už zasahovali Šindelář i Růžička.

18:01 - Na východě Čech začíná pátá semifinálová bitva mezi Pardubicemi a Vítkovicemi. Na úvodní buly připraveni Koukal a Burger.

17:54 - Podívejme se i na úvodní složení Liberce a Českých Budějovic:

Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Roth, Derner, Ulrych, Holub, Štich - Bárta, Víšek, Špaček, Kudrna, Urban, Kica, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Nedvěd.

České Budějovice: Kovář (Kantor) - Ptáček, Kolarz, Vráblík, Novák, Němeček, Kranjc, Mikuš - Martynek, Kotalík, Gulaš, Sailer, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Kašpařík, Podlešák, Horna, Červený, Langhammer, Mertl.

17:50 - Už známe sestavy Pardubic a Vítkovic:

Pardubice: Růžička (Salfický) - Píša, Kočí, Borer, Sičák, Havíř, Kolář II, Benák - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Elkins, Somík - Semorád, Kousal, Buchtele - Cetkovský, Zohorna, Rákos - Markovič.

Vítkovice: Šindelář (Žigardy) - Punčochář, Kudělka, Sedlák, Sloboda, Voráček, Koma - Ujčík, Burger, J. Káňa - Pohl, Strapáč, Klimek - T. Káňa, Húževka, Sýkora - Šedivý, Štefanka, Szturc - Kolouch.

17:45 - Na úvod si připomeňme situaci v obou čtvrtfinálových sériích. Pardubice dokázali ve čtvrtém utkání vyhrát ve Vítkovících 3:2 a srovnali stav série na 2:2. Dnes tedy mohou využít domácí prostředí a řečeno tenisovou terminologií vybojovat mečbol.

Liberečtí mají dnes v Tipsport aréně jedinečnou možnost ukončit sérii a postoupit do semifinále play off. Na jihu Čech totiž dokázali dvakrát zvítězit, 1:0 a 3:1.