Kontinentální hokejová liga • 17. kolo • 15:00

4:2
Lev Praha
14. Mirnov (Kolcov), 18. Paršin (Zinovjev, Aťjušov), 19. Filatov, 49. Svitov
5. Mikúš (Škoula, Surový), 35. Klepiš (Vrána, Chára)

Sledujte online reportáž z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi týmem Salavat Julajev Ufa a pražským Lvem. Zápas začíná v 15 hodin.

Ještě před utkáním přišla zajímavá zpráva ze zámoří, kde se podle všeho chýlí ke konci výluka, což by v následujících dnech zamíchalo kartami i v KHL. Zdeno Chára prohlásil, že zatím nemá informace o tom, že by se měl hlásit Bostonu. Jednání o výluce a dopady na extraligu a KHL sledujeme v online přenosu.

Hokejista Lva Praha Zdeno Chára v utkání KHL proti SKA Petrohradu.
Hokejista Lva Praha Zdeno Chára v utkání KHL proti SKA Petrohradu. | Foto: Lenka Rybaříková

LEV Praha: MacIntyre (Kocián) - Mikuš, Němec, Klepiš, Christensen, Novotný - Krejčík, Chára, Surový, Mikuš, Hossa - Oystrick, Škoula, Řepík, Vrána, Bartečko - Hunkes, Porseland - Sekáč, Svoboda, Cingel

Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Tarkki) - Aťjušov, Proškin, Isangulov, Paršin, Gluchov - Zubarev, Kolcov, Chlystov, Zinovjev, Mirnov - Baranka, Gurkin, Svitov, Musatov, Filatov - Blaťák -

-

OMLOUVÁME SE ZA TECHNICKÉ PROBLÉMY!

5.

Hosté otevřeli skóre poté, co český obránce Martin Škoula našel od modré střílenou přihrávkou u tyčky volného Mikúše a pro toho nebyl problém překonat Tarkkiho.

14.

Góóól! V mezikruží se objevil osamocený Mirnov a McIntyre neměl nárok - 1:1!

18.

Góól. Jeden z domácích obránců nahodil kotouč od modré čáry, který mimo dosah McIntyreho tečoval do sítě Peršin.

19.

Góóól! Půl minuty po rozehrání obral hostující obránce o kotouč Filatov a parádní střelou zápěstí vymetl pavučiny z horního růžku hostující branky - 3:1.

20:01

Druhá třetina duelu začala.

22.

Hosté se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, ke střele se ale dostat nedokáží, domácí nechávají hrát soupeře pouze kolem mantinelů.

24.

Akci Zinovjeva zastavil nedovoleným zákrokem Řepík a jde ven za hákování.

25.

Hosté ale první minuty oslobení celkem s přehledem ubránili.

25.

Střelu Zubareva od modré McIntyre kryje.

26.

Řepík už je na ledě, domácí ale v tlaku, který vyvrcholil obrovskou šancí Grigorenka, ten ale na ležícího hostujícího brankáře nevyzrál.

28.

Hraje se nahoru dolů, McIntyre po dalších chybě hráčů Lva v rozehrávce zastavil pravým betonem střelu Zinovjeva.

30.

Z levé strany se objevil před hostujícím brankářem sám Svitov, Mikúš ale na poslední chvíli jeho střelu zblokoval.

31.

Domácí se nyní dožadovali vyloučení Němce za faul na domácího útočníka, hlavní sudí ale jejich názor nesdíleli.

32.

Do další obrovské šance se dostával Zinovjev, kotouč ho ale naštěstí pro hosty při zakončení příliš neposlouchal.

34.

Na výlet se vydal obránce Baranka, z ostrého úhlu ale na McIntyreho nevyzrál, domácí jsou ve druhé třetině jasně lepší, hráči pražského Lva se nedokáží dostat přes pozorně bránícího hráče Ufy k nebezpečnějšímu ohrožení Tarkkiho.

35.

Do obrovské šance se od zadního mantinelu proháčkoval Jemelin, ale jeho střela do protipohybu McIntyreho minula branku.

35.

Góóól! A tak udeřilo na druhé straně! U střídaček vybojoval kotouč Chára, nahrál na modrou čáru na Vránu, jehož střelu krátkým příklepem tečoval před Tarkkim Klepiš.

37.

Domácí fanoušci jsou sice poněkud překvapení a opaření, hráči Ufy ale nepřestávají tlačit, opět na půl minuty zamkli hosty před jejich brankáře.

38.

A hosté mají šanci na vyrovnání, Aťjušov přidržel v souboji u mantinelu Řepíka a jde na dvě minuty ven.

38.

Tečovaná střela Cháry nadělala Tarkkimu velké problémy, následně se objevil sám před domácím brankářem Hossa, bez přípravy ale trefil pouze jeho beton.

39.

S dalším nahozením slovenského obra si již domácí brankář s přehledem poradil.

40.

Přesilovka hostí končí, stejně jako druhá třetína, kterou i přes tlak Ufy vyhráli hosté zásluhou překvapivé střely od modré Jakuba Klepiše. Třetí třetina startuje cca ve 16:37 hodin.

40:01

Třetí třetina zápasu Ufa-LEV Praha právě začala.

41.

A začala hodně zostra, nejdříve šanci Zinovjeva a poté zbytečným faulem Paršina, Lev bude hrát další přesilovku.

42.

Hossa dostal parádní přihrávku zpoza branky, Tarkkiho vytáhl efektivní i efektní semafor.

23.

Hosté zamkli hráče Ufy do obrany, k nebezpečné střele se ale dostat nedokázali a Peršin je zpět na ledě.

45.

Po ostrém startu do třetího dějiství se teď hraje pouze ve středním pásmu.

45.

Klidnou pasáž ukončil až zbytečný útočný faul Jaroslava Svobody.

45.

Bombu Aťjušova hostující brankář s přehledem kryl.

46.

A další minutu brání hosté skvěle, z přesilovky zbývá 30 vteřin a hráči Ufy jsou za vlastní brankou.

47.

Hosté tohle oslabení zvládli naprosto s přehledem a už hrají v plném počtu.

48.

Jenže jen co se hosté ubránili jednomu oslabení, už je tu další, za další zbytečný faul zamířil za "katr" Krejčík.

49.

Góóól! a tohle oslabení se již hostům vymstilo. Sice jej opět skvěle bránili, jenže následně po objetí branky jednoho z domácích útočníků se objevil sám před McIntyrem Svitov a na třikrát procpal kotouč do branky.

50.

Na trestou lavici zamířilo po jednom hráči z obou celků - domácí Stěpanov a hostující Oystrick. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

52.

Více prostoru na ledě svědčilo o něco lépe domácím, McIntyre ale opět náporu hráčů v zeleném odolal a už se hraje 5 na 5, hosté mají na zvrat něco málo přes 8 minut.

55.

Čas hostím utíká a utíká, šance ale nepřicházejí...

55.

Možná poslední příležitost na začátek zvratu - za nedovolené bránění jde ven Glukhov, kouč Jandač si také vzal oddechový čas. Co svým svěřencům naordinoval?

56.

Tarkki drží, McIntyre mezitím opustil branku, hosté budou hrát přesilovku 6 na 4.

56.

Tarkki se ale rozchytal k velkému výkonu, teď parádně lapil střelu Mikúše z mezikruží.

56.

McIntyre je zpět v brance a hosté to zkouší už jen v tradiční přesilovce... domáci sice točí v pásmu, chybí tomu ale střelba.