Hokejová Liga mistrů • Semifinále • 20:00

HC Sparta Praha
55. Hennessy
2. Gernát (Netík, Forman)
13. Kudrna (Cingel)

Sledujte online přenos semifinálového utkání hokejové ligy mistrů mezi HC Växjö Lakers a HC Sparta Praha. Zápas začne ve 20:00.

Semifinálový zápas mezi Växjö a Spartou přinese divákům střetnutí, ve kterém se potká tradiční český klub s relativně novým švédským týmem. Švédský tým byl založen až v roce 1997
a ve švédské nejvyšší soutěži debutoval v sezóně 2011/12. V týmu se objevili i čtyři čeští hráči. Petr Vampola, exsparťanští Karel Pilař, Jan Hlaváč a také současný hráč Sparty Tomáš Netík.

Växjö je v tabulce SHL na druhém místě za vedoucí Frolundou a postup do play off by je neměl minout. S Vaxjo má v letošním ročníku Ligy mistrů zkušenost Mladá Boleslav, která se švédským celkem utkala v základní skupině. Švédský tým zvítězil na domácím ledě přesvědčivým rozdílem 7:3 a na ledě Boleslavi získalo bod za prohru 2:3 po samostatných nájezdech. Třetím do party byl běloruský Yunost Minsk, který na domácím ledě zvítězil 4:3 po prodloužení a ve Švédsku prohrál 0:4. Švédskému týmu se tak povedlo vyhrát skupinu L se ziskem osmi bodů a skóre 16:10.

V play off Växjö narazilo na Mnichov, se kterým remizovali 1:1 a následně na domácím hřišti zvítězili 4:3. V dalším kole je čekala finská SaiPa. V severském derby nakonec o vítězi rozhodlo prodloužení. Ve čtvrtfinále se po remíze v Curychu rozhodlo opět na ledě Växjö, kde domácí zvítězili 3:2.

Ve švédské lize drží sérii šesti vítězných zápasů.

Andren 4z 1,66 93,27%

Sparta se v domácí lize drží na 5. místě se ztrátou čtrnácti bodů na vedoucí Liberec. Sparťané se teď potýkají s výpadkem formy, když z posledních pěti zápasů zvítězili pouze dvakrát. Sparťané
v základní skupině poměřili své síly se švédským Farjestadem a polským Krakovem. Se ziskem osmi bodů při skóre 16:10 obsadili druhé místo a v 1/16-finále vyzvali finský Kärpät (0:0, 1:0). Následně v osmifinále prohráli na svém ledu se švédským HV 71 2:4, ale vítězství 5:0
ve Švédsku, je posunulo do čtvrtfinále, kde po remíze 1:1 v Bernu zvítězili v pražské O2 Aréně 4:1, čímž postoupili mezi čtyři nejlepší týmy Evropy.

Top hráči:
11b - Pech (6+5)
 7b - Forman (4+3)
 6b - Hlinka (1+5), Vrána (2+4), Mikúš (3+3), Netík (6+0)
 5b - Klimek (1+4)

Brankáři:
Pöpperle 7z 1,55 92,57%
Novotná 3z 2,05 91,04%

Sestava Sparty:

Pöpperle (Novotný) - Piskáček, Mikúš, Nedomlel, Gernát, Švrček, Barinka, Kalina - Klimek, Vrána (A), Hlinka (C) - Forman, Netík, Ihnačák - Řepík, Pech, Kumstát (A) - Havel, Uher, Kudrna - Cingel

Sestava Växjö

Andren (Eriksson ) - Hogberg, Bohm, Lundberg, Murphy, C. Rosen, Holm, Ernstig - Palola, Kiskinen, Hennessy - Reddox, Froberg, Leino - Josefsson, Wisten, Everberg - R. Rosen, Netterberg, Carnback - Rondbjerg

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu.

Hráči jsou již připraveni na modrých čarách, aby si vyslechli hymnu Ligy mistrů.

1

Sparta získává úvodní vhazování.

2

Netíkovu střelu vyráží Andren, stejně tak jako jeho dorážku. Puk se ale odrazil k najíždějícímu Gernátovi, který puk umístil za Andrénova záda.

3

Hra přerušena pro ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

3

Netterbergovu střelu chytá Popperle.

4

Další úspěšný zákrok Popperleho. Na ledu zůstal ležet Netterberg, kterého dohrál Nedomlel.

4

Otřesený Netterberg odchází do kabiny.

4

Holmova střela nepřesná.

5

Do šance se dostal Reddox, ale jeho pokus Popperle kryje.

5

Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.

5

Växjö se dostává do tempa a uzamyká Spartu v obranném pásmu. Popperle zatím bezchybný.

6

Do dobré šance se dostal Klimek, který si ale vylámal zuby na Andrenovi.

8

Třetí formaci Sparty zastavuje offsajd. Řepík byl napravo moc rychlý.

8

Kumstát zkoušel zpoza branky najít Pecha. Bohužel neúspěšně. Na druhé straně Kiiskinen minul přihrávku svého spoluhráče.

8

Växjö se teď úspěšně drželo v útočném pásmu. Střely Reddoxe, Kiiskinena a Leina chytá Pöpperle.

9

Vrána si vybruslil mezi kruhy, ale jeho střela byla sražena bránícím hráčem do ochranné sítě.

9

Klimkovu střelu od modré čáry vyráží Andren.

9

První třetina má prozatím solidní tempo.

10

Barinka teď na hranici faulu zabránil Carnbackovi.

10

Na druhé straně Pech obral Bohma, ale vychytal jej Andren.

11

Náznaky šancí na obou stranách. Švrček neudržel puk v útočném pásmu. Pískán je ofsajd.

12

Netíkovu střelu z levého kruhu chytá Andren.

13

Švédové opět aktivní v útočném pásmu.

13

Cingel obkroužil branku a série náhodných odrazů dostala kotouč na levý kruh, kde bez přípravy vystřelil Kudrna, který prostřelil Andrena.

15

Sparta kombinuje v útočném pásmu, ale Växjö se díky teči dostává z pásma.

16

Uherova střela zblokována před brankovištěm.

17

Nedomlel teď zcela mimo hru krosčekoval svého soupeře a uvidíme hru ve čtyřech. Nedomlel vyloučen na dvě minuty za krosček.

18

Palolova střela z kruhu míří mimo tři tyče.

18

Počet hráčů na ledě se srovná. Everberg vyloučen na dvě minuty za sekání.

18

Hraje se převážně ve středním pásmu.

19

Oba týmy hrají v plném počtu.

19

Gernát nahazoval před branku, tam ale nebyl nikdo dostatečně pohotový.

20

Hlinka hledal jednoho ze svých spoluhráčů před brankou. Neúspěšně.

20

Pöpperle se dostal s pukem až za branku. Naštěstí mu obrana s rozehrávkou pomohla.

V první třetině se již nic zajímavého nestane. Sparta se dostala do dvoubrankovému vedení, díky Gernátovi, který se ve druhé minutě prosadil na brankovišti. Ve 13. minutě se puk se štěstím dostal ke Kudrnovi, který na nic nečekal a prostřelil Andrena v brance Växjö.

Střely po 1. třetině: 9:6

21

Växjö získává úvodní buly druhé třetiny.

21

Holmovo nahození blokuje Vrána.

22

Ihnačák si počíná dobře při napadání.

22

Uvidíme další hru v oslabení. Palola vyloučen na dvě minuty za sekání.

23

Hlinka si počínal na hranici nedovoleného bránění. Växjö  se osvobozuje.

23

Už to vypadalo, že se Sparta usadí v útočném pásmu, ale Netíkova přihrávka byla zblokována do středního pásma.

23

Řepíkova střela sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat po pravici Andrena.

24

Växjö hraje v plném počtu.

25

Švrček zavezl kotouč do útočného pásma a bojuje o něj u hrazení.

25

Andren vyráží Klimkovu střelu. Hlinka se pokoušel střílet bez přípravy, ale minul kotouč.

25

Mikúšovu střelu zblokoval Rosen.

25

Kotouč se zastavil v ochranné síti. Vhazovat se bude po Andrenově levici.

26

Zakázané uvolnění Växjö. Rozhodčí teď lehce zazmatkovali.

26

Mikúšovu střelu po vhazování kryje Andren.

27

Sparťané hrají dobře do těla, s čímž mají Švédové velké problémy.

27

Uher teď dobře zavezl kotouč do útočného pásma. Obkroužil kolem Andrenovy branky a předložil puk na modrou čáru na Gernáta, jehož střelu Andren vyráží do ochranné sítě.

28

Čtvrtá formace Sparty pokračuje v útočném pásmu.

28

Po Nedomlelově chybě se do šance dostal Hennessy. V zápětí musel Pöpperle krýt střelu C. Rosena.

29

Växjö si hraje přesilovou hru. Za faul kolenem bude pykat Marin Gernát.

30

Växjö kombinuje v útočném pásmu. Střelu Kiiskinena kryje Pöpperle.

31

Murphyho tvrdou střelu kryje Pöpperle.

31

Barinka ležel v rohu pásma s krvavým zraněním. Rozhodčí neměli v plánu vylučovat, ale po poradě v přerušené hře se rozhodli potrestat Reddoxe na 2+2 minuty za vysokou hůl.

31

Uvidíme tedy krátkou hru 4 na 4, po které bude následovat dlouhá přesilovka Sparty.

31

Sparta je v plném počtu a zahajuje svou přesilovou hru.

32

Pech zavážel kotouč do útočného pásma, ale brzy o něj přišel a Växjö  se osvobozuje.

32

Druhý pokus byl daleko lepší. Sparta se usazuje v útočném pásmu. Střely Pecha a Hlinky míří mimo tři tyče.

33

Hennessy teď obral Spartu o kotouč a šetří čas v útočném pásmu.

34

Velká šance Řepíka, který pálil do téměř odkryté branky. Sparťanský střelec si ale vylámal zuby na Andrenovi.

35

Hlinka teď přihrávkou hledal Pecha, který byl ale ve velkém úhlu a trefuje pouze boční síť.

35

36

Velký závar Sparty před Andrenovou brankou. Kudrna ani Gernát ale nedokázali překonat výborně chytajícího Andrena.

37

Muprhy si teď povodil obranu Sparty včetně Pöpperleho. Ale nedokázal bekendem zasunout kotouč do branky.

37

Dělovku Josefssona kryje Pöpperle. Vhazovat se bude po jeho pravici.

38

Vránovi se povedlo obejít soupeře, ale obě jeho střely byly nepřesné a mířily mimo tři tyče.

39

Gernát vysunul Nedomlela a Sparta snaží něco vymyslet.

40

Teď rozhodčí prominuli Gernátovi trest za podražení. Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění.

40

Další faul, který Spartě projde. Nedomlelovy ruce byly hodně vysoko.

Ve druhé třetině se už nic nestane. K vidění bylo několik šancí na obou stranách. Zejména ale na té sparťanské, která se díky téměř čtyřminutové přesilovce dostala do tlaku. Sparťané si ale neporadili s výborným Andrenem v brance domácích.

41

Úvodní buly třetí třetiny získává Växjö.

41

Växjö začalo třetí třetinu v útočné třetině, ale Hlinka dokázal Spartu alespoň na chvíli osvobodit.

42

Velký závar kolem brankoviště Sparty. Nikdo z útočících hráčů ale nedokázal dostat kotouč za zmateného Pöpperleho.

43

Napadání Sparty zastavuje ofsajd, ve kterém se ocit Kumstát.

44

Sparta zatím převážně v defenzivě.

44

Bohmovu střelu od modré čáry chytá Pöpperle do své lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici.

45

Everberg tvrdě atakoval Ihnačáka u mantinelu. Everberg obdrží dvě minuty za vražení na hrazení.

46

Minuta přesilovky Sparty je pryč. Sparta se v útočném pásmu usadila až nyní.

46

Hlinka přihrávkou našel Vránu, ten ale zahodil i svou třetí velkou šanci.

47

Řepík teď dobře tečoval Netíkovu střelu, ale Andren byl bezchybný.

47

Hennessy se kličkou dostal před Gernáta, jenž jej podrazil. Vylučovat se ale nebude.

48

Kiiskinen teď tvrdě srazil Piskáčka k zemi a vybojoval kotouč. Jeho střelu ale ryje Pöpperle.

48

Reddox si teď počkal na Vránu, jenž opouští led v doprovodu lékaře. Vylučovat se nebude.

49

Lukáš Pech zasáhl kotouč vysokou holí a vystřelil jej až na sparťanskou lavičku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

49

Na lavičku míří puk také po vyhození Mikúše.

50

Oba týmy teď mají problém s přechodem do útočného pásma. A když už se do něj dostanou, darují soupeři kotouč.

52

Cingel teď přihrávkou našel Netíka. Jeho střelu z první ale Andren kryje.

52

Bohm teď dostal nabito na modrou, ale střela mu nesedla.

53

Gernát našel na křídle osamoceného Vránu, ale ten si s Andrenem neporadil ani počtvrté.

54

Komerční přestávka dává možnost aktérům dnešního zápasu odpočinout si.

55

Holm trefil Hlinku do ruky a Sparta jde do brejku. Andren ale chytá střelu Klimka.

55

Do velké šance se dostal Vrána. Murphy jej ale dokázal dobruslit a zabránit mu ve střele.

55

Hennessy si nejprve nabruslil mezi kruhy, poté ale obkroužil Pöpperleho branku a zasunul kotouč k levé tyči sparťanského brankáře.

56

Reddoxovi se nepodařilo tečovat Holmovo nahození.

57

Sparta si zahraje další přesilovku. Holm si odsedí dvě minuty za držení hole.

59

Cingel teď dostal do ofsajdu sám sebe. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59

Sparta se drží v útočném pásmu. Cingel pálí jen do boční sítě.

60

Sparta se nikam nežene a kombinuje v útočném pásmu.

60

Mikúš nahazuje do útočného pásma. Vypadá to, že Klimek puk udrží do konce zápasu.

Je to tak. Zápas končí těsnou výhrou Sparty 2:1. Sparta byla aktivnějším týmem dnešního zápasu, ale nedokázala si výrazněji poradit s výborně chytajícím Andrenem.

Ode mne je to pro dnešek vše. U dalšího online přenosu napočtenou.