20:15, konec • Spengler Cup • 2. semifinále
HC Davos - logo
Davos
  • 28. Klimek (Burger), 32. Kudělka (Huna), 43. Szturc (Walker, Hruška), 55. Šedivý (Roman)
  • 12. Kane, 32. Hofmann (Sýkora, von Arx), 37. Bürgler (Hofmann), 47. Thornton (Tatíček), 60. Kane

Vítejte u sledování on-line přenosu ze semifinále tradičního Spengler Cupu. Na nejslavnějším klubovém turnaji planety letos usiluje v konkurenci týmů s hvězdami z NHL o postup do finále i český zástupce. Vítkovice ovládly základní skupinu a k finálové bitvě jim zbývá poslední krok. V semifinále dnes porazit Davos. Utkání začíná ve 20:15.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Málek) - Barinka, Wellinger, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Voráček, Rehák - Húževka, Klimek, Burger - Svačina, Huna, Roman - Walker, Hruška, Szturc - Šedivý, Kucsera, Kolouch - Káňa.

HC Davos: Berra (Genoni) - Forster, Joggi, Back, Grossmann, Alatalo, Ramholt - Schneeberger - Hoffmann, Sýkora, von Arx - Tatíček, Eriksson, Kane - Marha, Thornton, Burgler - Steinmann, Ryser, Corvi - Sciaroni.

1

Utkání začalo. Vítkovice hrají o finále Spenglerova poháru s Kanadou, která je prvním postupujícím.

1

První útok domácích táhl Tatíček, který hledal hvězdného Patricka Kanea. Ten ale trefil pouze obětavého obránce hostů.

2

Na druhé straně naopak střílel nepřesně Szturc.

3

Vítkovicím se zatím daří nepouštět domácí Davod do očekávaného tlaku.

4

Od modré dokonce nepříjemně zaměstnal Berru ránou Sloboda.

6

Barinka vyřešil parádním způsobem přečíslení domácích tři na jednoho! Celým svým tělem se položil před Sýkoru, který neměl kudy přihrát na najíždějícího protihráče.

7

Vítkovice zatím dobře brání a činí se i brankář Šindelář, který se položil proti nájezdu z úhlu v podání Patricka Kanea.

9

Petr Sýkora ukázal, že ve Švýcarsku nezapomněl, jak umí rychle bruslit! Expardubický útočník našlápl na modré a ujížděl sám na Šindeláře. Nedokázal ale zakončit přesně, protože ho háčkem rozhodil Kudělka. Davos bude hrát přesilovku.

10

Davos zamkl Vítkovice. Thorton našel mezi kruhy najetého obránce Forstera, který pálil nad. Český celek pak vyhodil.

11

Vítkovice hrají v plném počtu.

11

Kane ukázal, proč je jedním z nejlepších hráčů planety. Nádherně se totiž na modré stahovačkou zbavil obránce a byl sám mezi kruhy. Šindelář vytasil lapačku.

12

Šindelář vychytal Kanea znovu. Tentokrát z pravého kruhu.

12

Jenže napotřetí už to vyšlo a Patrick Kane otevírá skóre zápasu! Útočník, kterého si Davos najal pouze na tento turnaj, jel z levé strany sám na Šindeláře a mířil přesně mezi betony!

14

Vítkovice odpověděly krátkým tlakem. Huna se Svačinou pálili, ale gólman Davosu neměl problém.

17

Také Vítkovice dobře zahrozily. Szturc přejel modrou a nic nevymýšlel, Davosu ale pořádně zatrnulo. Puk prolétl těsně mimo.

19

Vítkovice budou hrát přesilovku. Kane narazil do Stehlíka a pak přehnaně oplácel, takže dostal dvě minuty za hrubost.

20

Prvni třetina skončila. Jenže se ostravský celek nemohl dostat do pásma, takže si minutu z přesilové hry přenese do druhé třetiny.