reklama
22:00 • MS juniorů v hokeji • O 3. místo
3:9
0:1 0:6 3:2
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko "20"
USA - vlajka - Sport 2016
USA "20"
 • 41. Kaut (Hájek, Nečas)
 • 43. Pavlík (Kodýtek, Vála)
 • 48. Kurovský (Kodýtek, Pavlík)
 • 20. Frederic
 • 21. Poehling (J. Anderson, Perunovich)
 • 25. J. Anderson (Tkachuk, Mittelstadt)
 • 26. Frederic (Hughes, Tufte)
 • 28. Bellows
 • 33. Frederic
 • 40. Bellows (Norris)
 • 46. Frederic (Bellows, Harper)
 • 58. Harper (Samberg)

Hezký páteční večer, vítejte u online přenosu z utkání o třetí místo na mistrovství světa juniorů mezi Českou republikou a USA. Zápas začíná v 22:00. 

Poslední zápas na turnaji čeká na českou dvacítku. Utkání o třetí místo nebo jinak také zápas zklamaných ze semifinále. Svěřenci Filipa Pešána se dostali do bojů o medaile po třinácti letech a v semifinále chtěli zaskočit favorizovanou Kanadu. Pár minut se jim to i dařilo, po trefě nejlepšího střelce českého týmu Filipa Zadiny dokonce i vedli. Jenže nedisciplinovanost je stála dobře rozjetý zápas. První tři přesilovky Kanady = tři góly a bylo rozhodnuto.

Je třeba ale zklamání hodit za hlavu a zkusit o první medaili od roku 2005 zabojovat. Jenže že by na mladíky čekal nějak lehčí zápas, to v žádném případě. Domácí výběr USA toužil po zlaté medaili, po blamáži se Slovenskem se zmátořil a přehrál ve skupině Finsko i ve čtvrtfinále Rusko. V semifinále na ně čekalo prozatím suverénní Švédsko. To bylo pasivnější, mělo méně střeleckých pokusů, jenže bylo produktivnější a definitivně zlomilo odpor Spojených států dvěma brankami při jednom oslabení.

Naděje českého týmu, který v posledních letech nemá s USA dobrou bilanci, tkví v možném zklamání domácího výběru. Pořád ale budou chtít Američané, které táhnou především výkony Caseyho Mittelstadta, Bradyho Tkachuka či Kiefera Bellowse před domácím publikem zakončit výhrou a získat "alespoň" bronzovou medaili.

Český tým kromě očekávané opory Martina Nečase táhne střelecky Filip Zadina, obrovský talent, který pokukuje po první pětce letošního draftu. V turnaji už nasázel sedm branek, po dvou dal ve čtvrtfinále i semifinále. "Nesmíme věšet hlavu. Chceme přivézt medaili, ať se stane, co se stane," nechal se slyšet kanonýr s číslem 18.

Sestava USA

 

Oettinger (Swayman) - Fox, Samberg, R. Lindgren (A), Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes - Poehling, Yamamoto, Bellows (A) - B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson (C) - Norris, Harper, Jones - Tufte, Frederic.

Sestava Česka

 

Kořenář (Škarek) - Hájek, Budík, Vála (A), J. Galvas, Šalda, Hrdinka, F. Král - M. Zachar (C), M. Kaut, K. Reichel (A) - Nečas, Zadina, Michnáč - Kurovský, Chytil, R. Pavlík - Lauko, Safin, Kodýtek - Hrabík.

Zajímavé je sledovat, jakou cestou se oba týmy rozhodly jít v brankovišti. V české brance se představí hrdina čtvrtfinále Josef Kořenář, který včera v semifinále střídal. Naopak v brance USA nastupuje prospekt Dallasu Jake Oettinger, který včera dochytával zápas za kolegu Wolla. 

Český tým nastoupí v červených dresech, domácí výběr v bílém. V Buffalo je téměř vše připraveno, za pár minut duel o třetí místo začne. 

Zápas právě začal, úvodní buly zvládl Kristián Reichel. 

1

Američané se hned usídlili v českém pásmu, ale nedokázali zatím odehrát ohrozit bránu. 

2

Brady Tkachuk zůstal nehlídaný před Kořenářem, ale nezakončil. 

2

První nadějná šance českého týmu, Filip Chytil z otočky naslepo plácl puk na bránu a i po teči málem skončil kotouč za Oettingerem, toho zachránila tyč. 

4

Další tlak USA, Hughes si dovolil v pásmu drzou kličku a mezi kruhy byl najednou volný, jeho střelu zápěstím ale Kořenář zvládl pokrýt. 

4

Nečas našel z druhé vlny najíždějícího Hájka, ten ale nepřekvapil Oettingera. Na druhé straně otestoval Poehling pozornost Kořenáře, ten ale opět pozorný. 

5

Patrick Harper se prosmýkl do dobré pozice, ale český tým, který má pomalejší nástup než včera, podržel opět brankář Kořenář. 

8

Český tým se na chvíli zabydlel po dobrém napadání v pásmu soupeře, ale střelu na bránu to nepřineslo. 

10

Český tým nemá zatím žádnou střelu na bránu, na střely je to 0:8. 

12

Zápasu o třetí místo chybí prozatím energie, oba týmy vypadají po semifinále a krátkém odpočinku poměrně unaveně. 

14

Dvakrát pálil Hrabík, jednou Šalda, ale český tým konečně otestoval amerického brankáře. Zřejmě nejlepší střídání českých mladíků, ke kterému přispěl svou poctivou na brankovišti také bejnamínek týmu Jakub Lauko. 

Tomáš Chudý
5. 1. 2018
reklama