reklama
18:20 • Play off extraligy • Finále - 1. zápas
3:0
2:0, 1:0, 0:0
Logo PSG Zlín
PSG Zlín
HC Kometa Brno - logo
HC Kometa Brno
  • 7. Marušák (Leška, Köhler), 15. Balaštík (Köhler, Zámorský), 36. Honejsek (Melenovský)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z úvodního utkání finále hokejové extraligy mezi PSG Zlín a Kometou Brno. Zápas začíná v 18:20.

Zlín vs. Brno, utkání hokejové extraligy Zlín vs. Brno, utkání hokejové extraligy | Foto: Lukáš Drštička

Těžko říct, který z týmů má větší motivaci získat mistrovský titul, protože pro oba kluby by znamenal grandiózní úspěch. Jako trofej se nově uděluje Masarykův pohár.

Nový pohár pro mistra hokejové extraligy Nový pohár pro mistra hokejové extraligy | Foto: CPA Eduard Erben

Brno jich má sice na kontě už 11 (a dvanáctým by vyrovnala rekord Jihlavy), jenže ten zatím poslední je už hodně zapadaný prachem - z roku 1966, kdy završilo úspěšnou éru, v níž během 12 let získalo všech 11 zlatých medailí. Navíc získalo mezi roky 1954 až 1971 ještě čtyři stříbra a tři bronzy.

Na další medaili čekalo až do roku 2012. Tehdy se poprvé po návratu do extraligy v roce 2009 probojovalo do play off a hned z toho bylo stříbro.

HC Kometa Brno - logo HC Kometa Brno - logo

To Zlín si na premiérový titul počkal až do roku 2004, kdy proměnil svůj třetí finálový pokus (proti Slavii 4:1 na utkání). Kromě mistrovské a letošní sezony se probojoval do finále ještě čtyřikrát.

O titul hrál také loni, ovšem v úchvatném sedmém zápase na domácím ledě nakonec prohrál s Plzní 3:4 ve druhém prodloužení.

Logo PSG Zlín Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - PSG Zlín.

Ze současných hráčů na obou stranách už extraligový titul slavili zlínští Radim Tesařík, Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Ondřej Veselý a brněnští Jan Hanzlík, Petr Kuboš, Tomáš Žižka a Libor Pivko. Ještě jako hráč si pohár několikrát potěžkal také trenér PSG Rostislav Vlach.

Zlín skončil v základní části čtvrtý. Do finále prošel přes Mountfield HK a Třinec, přičemž oba soupeře vyřadil poměrem 4:2 na zápasy.

To Brno, které šlo do play off ze šesté pozice, potřebovalo o zápas víc. Plzeň vyřadilo rovněž 4:2 na utkání, Spartu pak až v sedmém zápase.

Jedním z hlavních motivů finále je rodinný souboj Petra Čajánka a Jana Káni, který je Čajánkův synovec. A fandí mu prý i Káňův otec, který mu přeje, aby konečně získal vytoužený titul. Více čtěte ZDE.

HC Plzeň - PSG Zlín: Petr Čajánek Foto: Eduard Erben

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Zámorský, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – Pivko, Čermák, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Koreis, J. Svoboda – Burian, Mrázek, Vondráček – Raška

Rozhodčí: Šindler, Jeřábek – Gebauer, Lederer.

Finále je pochopitelně vyprodáno. Pro obě města je finále velká událost, zvlášť, když jde ještě o derby.

Hokej, Zlín - Plzeň: fanoušci Zlína Hokej, Zlín - Plzeň: fanoušci Zlína | Foto: Lukáš Drštička

Hráči už vyjíždějí na hrací plochu, za chvíli utkání začne. Stadionem zní státní hymna.

1.

Utkání začalo.

2.

Mužstva se do sebe pouštějí nebojácně, snad to nebude žádná urputná bitva, ale také pohledný hokej.

3.

Oba gólmani si připsali první zákroky.

4.

Kašík ramenem vyráží Čermákův pokus.

6.

Marušák inkasuje bolestivý zásah pukem do obličeje, ale měl by být v pořádku.

7.

První přesilovku ve finále si zahraje Zlín, Kometa totiž hrála v šesti.

6:27

GÓÓL! Zlín vede 1:0! Domácí přesilovku bleskově využívají. Za pouhých šest sekund Zlín stihl vyhrát buly a po Leškově přiťuknutí propálil Trvaje JIŘÍ MARUŠÁK.

Zlín - Mountfield HK: radost Zlína Zlín - Mountfield HK: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
8.

Nyní je řada na Kometě, která se také hned vrhá do útoku.

10.

Další snahu hostů zastavil ofsajd.

11.

Krásná akce Holíka. Zlínský útočník projel s pukem na holi do útočného pásma, neukvapil se se střelou, ještě si kotouč potáhl mezi kruhy, ale v klíčové chvíli vystřelil vedle.

Tomáš  Kubánek
Tomáš Kubánek
17. 4. 2014
reklama