Play off hokejové extraligy • 2. finále • 17:30

3:2
HC Plzeň
14. Okál (Leška, Zámorský), 38. Balaštík (Leška), rozhodující sn. Leška
4. Straka (Kovář, Slovák), 23. Dvořák (Hanzlík)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z druhého utkání finálové série play off české extraligy mezi Zlínem a Plzní. Západočeši vyhráli první zápas na ledě Beranů 3:0, a tak je dnes pro Zlín nutností sérii srovnat. Úvodní buly je neplánováno na 17:30.

PSG Zlín: Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, Čech – Okál, Kostourek, Fořt – P. Sedláček.

HC Škoda Plzeň: Mazanec (A. Svoboda) – Hanzlík, Slovák, Jeřábek, St. Pierre, Poživil, Mozík, Boháč – Kovář, Straka, Hollweg – Pletka, Kratěna, Sýkora – Balej, Kašpařík, Vlasák – Vampola, Dvořák, Lev – Petruška.

Dobrá zpráva pro oba trenéry je, že dnes mají k dispozici na zlínské straně Okála a na té hostující Kratěnu. Oba tihle hráči totiž kvůli zranění včerejší zápas nedohráli.

Zlínu se navíc do sestavy vrací tři marodi a hodně důležití hráči týmu. V obraně už zase bude tvrdit muziku Linhart, do útoku se vrací Melenovský s Holíkem, kteří nedohráli semifinálovou sérii s Třincem.

1

Utkání právě začalo.

2

Kratěna po opatrném začátku netrefil bránu a puk je zase ve středním pásmu.

3

Mezi tři tyče nemířil ani Holík, takže brankáři ani jednou nemuseli zasahovat.

4

GÓÓÓL! Plzeň vede 1:0! První střela na bránu, první gól! Martin Straka z brankoviště s přehledem trefuje nádhernou křižnou přihrávku a překonává bezmocného Sedláčka!

Hokej, extraliga, Plzeň - Slavia: radost Plzně
Hokej, extraliga, Plzeň - Slavia: radost Plzně | Foto: CPA
5

Marek Melenovský pravděpodobně po návratu do sestavy znovu dohrál. Po nárazu u mantinelu ho zase bolí koleno. Útočník Zlína střídání statečně "dokulhal" a pak nepříjemně tečoval puk na Mazance. Jenže pak si to zamířil rovnou do kabin.

6

Posunutá zlínská brána znamená další přerušení. Na ledě se bojuje o střední pásmo, které oba týmy výborně brání. Hrát teď ale musí Zlín.

7

Kovář špatně přihrál a málem nastartoval do samostatného úniku Petra Lešku, jenže ten neměl síly a Jeřábek ho ještě ve středním pásmu dojel.

7

Útočila proto zase Plzeň, Kratěna se dral do šance před brankovištěm, ale puk dobře netrefil.

9

Zlín naráží na to, čím sám většinou deptá soupeře. Plzeň skvěle brání a domácí se nemohou dostat za útočnou modrou.

10

Kostourek střílel z levé strany a Mazanec jeho ránu neudržel. Balaštíkovi chyběly dva kroky, aby se dostal k dorážce do prázdné brány!

10

A znovu Balaštík! Tohle bylo skvělé střídání zlínské elitní formace, kanonýr Beranů se dostal do kličky, ale puk mu při ráně sjel z čepele!

11

Zlín série velkých šancí nadchla. Domácí zavřeli Plzeň v pásmu znovu, ale Tesařík na modré neudržel puk a rozhodčí pískají hodně sporný úmyslný ofsajd.

12

Lev se snadno dostal do šance, ale vypálil jen nad bránu Sedláčka.

13

Zlín pod obrovským tlakem Strakovy lajny. Sedláček nakonec musel po těžké ráně krotit puk před nepříjemně dotírajícím Hollwegem.

13

Plzeň stále ždímá domácí hráče v pásmu. Sedláček musel do lapačky schovat odraženou ránu Kratěny, aby sílící tlak Plzně rozkouskoval.

14

GÓÓÓL! Zlín srovnává na 1:1! Zlín se z tlaku dokázal vymanit a okamžitě udeřit! Petr Leška ukázal svou genialitu a nádhernou zadovkou před bránou nabil Zdeňku Okálovi, který se i v těžké pozici trefil přesně do víka. Mazanec ani nestihl zareagovat.

Extraliga, Zlín - Liberec: radost Zlína
Extraliga, Zlín - Liberec: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
15

Rychlá akce dva na dva. Köhler vypálil z levého kruhu a Mazancovi puk prošel mezi betony, po ledě ale klouzal vedle!

16

Na druhé straně si najel do velmi dobré pozice Kovář, jenže minul bránu.

16

Tři na dva pro Plzeň. Pletka se dostal s pukem až mezi kruhy a nechal vyniknout Sedláčka!

18

Tomáš Sýkora neměl rychlost na únik, tak od levého mantinelu rovnou vystřelil. Sedláček si to bez problémů pohlídal.

19

Poživil si počkal a pak tvrdě a čistě sejmul Köhlera, který se hodně těžce zvedá z ledu.

20

Mazanec měl lehkou práci. Zámorský od modré jen nahazoval.

První třetina skončila.

Po dvaceti minutách se druhé letošní finále hraje ve Zlíně nerozhodně 1:1. Domácí hned na začátku zápasu schytali dvě těžké rány: Už ve čtvrté minutě se po krásné akci trefil Straka a hned poté Zlín přišel o zraněného Melenovského. I z toho se ale Berani dokázali oklepat a pak po krásné přihrávce Lešky srovnal Zdeněk Okál.

21

Druhá třetina začala.

21

Zlín začal v tlaku. Mazanec tvrdou ránu Zámorského od modré vyrazil až do středního pásma.

23

Zlín se složitě dostával do pásma, skončilo to zakázaným uvolněním.

23

GÓÓÓL! Plzeň znovu vede - 2:1! Michal Dvořák nenápadnou tečí změnil dráhu Hanzlíkovy střely od modré a puk ku překvapení všech končí ve zlínské síti, Plzeň znovu vede.

Slavia Praha - Škoda Plzeň (radost Vlasáka)
Slavia Praha - Škoda Plzeň (radost Vlasáka) | Foto: ČTK
25

Kostourek rychle kombinoval s Ondráčkem, ale Slovák na poslední chvíli zlínskou akci překazil.

27

Straka nezkrotil puk a společně s Vampolou tak přišli o šanci jít do přečíslení.

27

Dvě minuty za podražení. Zlín bude hrát první přesilovku tohoto zatím hodně férového zápasu. Na trestnou lavici už odjíždí Petr Vampola.

27

Hosté v rohu zbourali Lešku a vyhazují.

28

Zlín se dostal do tlaku, Marek Mazanec si připsal tři skvělé zákroky. Hamrlík pálil dvakrát, Mazanec si pak poradil i s dorážkou.

30

Holík kličkami neskutečně míchal plzeňskou obranu a dostal jí pod obrovský tlak. Mazanec ale pokryl i další pokusy a Plzeň oslabení ubránila.

30

A z protiakce se navrátilec z trestné Petr Vampola dral k puku na brankovišti, obrovský závar před Sedláčkem skončil hvizdem sudího.

31

Zlín zahrál dvakrát po sobě jen na zakázané uvolnění. Plzeň má teď navrch.

32

Čajánek ve skvělé šanci při dorážce přestřeluje!

33

Také Köhler střílí nad. Tyhle vteřiny zase patří domácím.

35

Zlín dlouhé vteřiny svíral Plzeň v pásmu. Když se Filip Čech snažil obtočit kolem brány úplně rozhozeného Mazance, zdálo se, že to bude gól. Puk se z chumlu hráčů vydal opačným směrem!

35

Hned na to Zdeněk Okál sejmul Dvořáka a dostádá dvě minuty za napadení. Přesilovku bude hrát teď poprvé v utkání Plzeň.

36

Zlín drží puk a kombinuje ve středním pásmu, aby šetřil čas.

36

Slovák pálil a Sedláček udržel puk i před dorážejícím Pletkou.

37

Sedláček má další zákrok, Zlín tohle oslabení ubránil a posílá puk na zakázané uvolnění.

38

Köhler napřáhl na přihrávku Lešky, Mazanec se stačil přemístit.

38

GÓÓÓL! Zlín srovnává - 2:2! Plzeň chybně rozehrála a puk se dostal až k úplně volnému Jaroslavu Balaštíkovi, který srovnává skóre!

Hokej, Zlín - Třinec: radost Zlína
Hokej, Zlín - Třinec: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
39

Zlín má nadále velký tlak, Plzeň vyhodila jen na zakázané uvolnění a kouč Razým si vybírá oddechový čas.

40

Köhler se protlačil do zakončení bekhendem, odražený puk pak odstřelil do bezpečí Jeřábek.

40

Plzni se už podaří dohrát třetinu bez další pohromy. Pletka si dokonce troufnul na samostatnou akci, po které se po dorážce marně natahoval Balej.

40

Druhá třetina skončila.

Ve Zlíně pokračuje tuhá bitva o druhý finálový bod. I ve druhé třetině se každý tým trefil jednou a stav je stále nerozhodný - 2:2.

41

Třetí třetina začala.

41

Tomáš Sýkora měl po špatné rozehrávce Zlína dobrou šanci, ale z levého kruhu trefil jen Sedláčka!

42

Vlasák se prokličkoval z rohu až před bránu, kde měl zase plné ruce i nohy práce Sedláček. Zlín vyhazuje z nouze jen na zakázané uvolnění, takže navíc nemůže střídat.

43

Plzeň bude hrát přesilovku, Petr Čajánek nezkrotil emoce a úplně mimo hru poslal k ledu Jakuba Leva. Ten tomu hodně přidal.

43

Hosté požadovali vyloučení, protože puk ze zlínského pásma zamířil rovnou za mantinel mezi střídačky, kde trefil kameramana České televize přímo mezi oči. Bylo to asi bez teče, ale rozhodčí to úplně dobře neviděli a kameraman je v péči lékařů, kteří mu šijí ránu rovnou na střídačce Zlína.

44

Köhler se odvážně vrhnul do rány Hanzlíka, Plzeň dál kombinuje před Sedláčkem.

45

Čajánek už je na ledě, útočí ale Plzeň. Kovář se odvážně dostal hned přes tři hráče, ale pak mu puk utekl.

47

Okál ztratil ve středním pásmu puk a dostal do šance nechtěne Kašpaříka. Sedláček jeho ránu z mezikruží chytá do náruče.

49

Kovář krásně našel před bránou úplně volného Hanzlíka, který ve velké šanci Sedláčka nepropálil! Plzeň má v tuto chvíli rozhodně více ze hry, diktuje tempo a tlačí se za třetím gólem. Zlín tempo třetí třetiny zatím nestíhá.

49

No, málem jsme to zakřikli! Okál ujel celé plzeňské obraně a řítil se sám na Mazance, který ho vychytal lapačkou!

51

Kratěna trefil Sedláčka do masky, Balaštík se pak pěstmi pustil do bývalého spoluhráče Sýkory. Bude se vylučovat na obou stranách.

51

Hraje se ve čtyřech na obou stranách a navrch má pořád Plzeň. Hanzlík trefil jen clonícího beka.

52

Ondráček přebruslil beka a dostal se před Mazance, jenže měl puk na dlouhou hůl. Na druhé straně Sedláček raději přikryl nahození Kováře.

53

Klukovina Hamrlíka dává Plzni další přesilovku. Zkušený obránce po přerušení hry krosčekoval ležícího Pletku na zemi.

53

Plzeň má krátkou přesilovku 4 na 3, jenže Zámorský přečetl její rozehrávku a poslal puk tečí do hlediště.

53

Plzni začala už normální přesilovka, dopředu se ale ve vlastním oslabení rozjel Čajánek, z úhlu ovšem Mazance nepropálil.

54

Pletka se nedostal na brankovišti k dorážce a vyloučený Hamrlík se vrací na led.

55

Plzeň tlačí do plných, Zlín se soustředí hlavně na obranu a je na jeho pohybu znát únava.

57

Okál dostal do jízdy přesnou přihrávku od Čajánka, ale pálil těsně vedle vzdálenější tyče.

58

Plzeň bude poslední dvě minuty dohrávat v přesilové hře, pokud teda nedá gól. Petr Leška dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Ve středním pásmu úplně mimo chvíli povalil zbytečně soupeře na led.

59

Čajánek zase útočil i v oslabení, minul a dopředu jde Plzeň.

60

Už běží poslední minuta základní hrací doby. Plzeň kombinuje před Sedláčkem.

60

Kovář pálil po křižné přihrávce a Sedlačkovi rána propadla lapačkou, mířila ovšem vedle.

60

Třetí třetina skončila.

Plzeň čtvrtou přesilovku stejně jako tlak po celou třetí třetinu nevyužila a o vítězi druhého semifinále extraligy rozhodne až prodloužení případně samostatné nájezdy. Bitva, kterou rozhodne jediný gól, pokračuje po přestávce zhruba ve 20:16.

61

Prodloužení začalo.

62

Hraje se podle očekávní hodně opatrně, v prodloužení se spíše bude čekat na to, kdo udělá chybu.

63

Köhler vybojoval puk pro Řezníčka a Mazanec má po ráně od modré první zákrok v prodloužení.

64

Mazanec likviduje zatím největší šanci prodloužení, sám byl před ním Čajánek!

65

Na druhé straně byl v podobné šanci Straka, ale rána bekhendem byla hodně těžká!

66

Köhler trefil čistě Poživila, po divokých vteřinách se zase hraje opatrněji.

67

Čajánek vybojoval vhazování před Mazancem.

68

Plzeň se nikam netlačí, zdá se, že si věří až na nájezdy.

68

Tak nakonec až Kovář se Strakou zamotali Zlínským hlavy a Sedláček s obrovským štěstím pochytal velké šance obou z nich!

69

Z protiakce pálil ve výborné šanci Čajánek vedle!

70

Matějíček uvolnil cestu Balaštíkovi, který byl na chvíli sám před Mazancem. St. Pierre mu stihl ránu zblokovat. Ani tahle šance nekončí gólem, do konce prodloužení zbývá bez pěti vteřin rovná minuta.

70

Prodloužení skončilo.

Rovných sedmdesát minut tuhého boje neurčilo vítěze, o majiteli druhého finálového bodu rozhodnou až samostatné nájezdy. V prodloužení se ze začátku hrálo opatrně, ale pak měly oba týmy výborné šance rozhodnout. Psychickou výhodu teď bude mít asi Plzeň, protože Zlín dnes určitě potřebuje a bude chtít vyhrát mnohem víc. Na druhou stranu Zlín dvě utkání v play off letos na nájezdy už vyhrál, Plzeň má vyrovnanou bilanci 1:1.

Začínají nájezdy. Za Plzeň by měli postupně jet Vampola, Kovář, Pletka. Zlín se zatím ještě nerozhodl a na střídačce se s hráči o tom, kdo si věří, baví.

0:0

Vampola se rozjel hodně rychle, šel do bekhendu, ale Sedláček se skvěle roztáhl a nájezd Vampoly chytá.

0:0

Za Zlín se rozjel Filip Čech. Nevymýšlel nic, prostě střílel a trefil Mazance jen do ramene.

0:0

Jan Kovář se rozjel pomaleji než Vampola, ale také jeho kličku Sedláček  skvěle přečetl a chytá.

0:0

Po druhé sérii je to stále 0:0. Na lapačku střílel i Köhler, ale Mazanec rukou i tuto ránu vytěsnil.

0:0

Neuspěl ani Václav Pletka. Narozdíl od spoluhráčů nic nevymýšlel a střílel. Sedláček chytá.

1:0

GÓÓÓL! Petr Leška proměňuje poslední nájezd a rozhoduje tuhle bitvu!

Zlín oslavuje výhru 3:2 a také vyrovnaný stav série 1:1 na zápasy. Finále si dá teď dva dny pauzu a pak se přesune na dvě bitvy do Plzně.