Play off extraligy • 5. zápas semifinále • 18:15

1:6
Oceláři Třinec
6. Melenovský (Tesařík)
7. Růžička (Zíb, Rákos), 21. Růžička (Lojek, Bonk), 29. Bonk (Rákos, Hrabal), 30. Zíb (Hrabal, Bonk), 31. Květoň (Lojek), 36. Ovčačík (Rufer)

Sledujte podrobnou on-line reportáž z pátého semifinále hokejového extraligy mezi Zlínem a Třincem. Domácí vedou 3:1 na zápasy a již dnes od 18:15 hodin mohou rozhodnout o svém postupu do finále.

Hezké odpoledne ze Zlína. Extraliga dnes může znát jméno svého prvního letošního finalisty. Zlín vede nad Třincem 3:1 na zápasy a sérii může definitivně dnes ukončit na svém ledě.

Do dvouzápasového trháku se Zlínští dostali v zápasech v Třinci. Oba vyhráli po samosatných nájezdech a mají vše ve svých rukou.

Na Ocelářích už je patrná frustrace. Třinec si hlavně po dvou prvních zápasech ve Zlíně, odkud si přivezl parádní stav série 1:1 na zápasy, takhle tvrdý zlom vůbec nepřipouštěl. Oceláři ale na svém ledě nedokázali najít recept na tvrdou zlínskou obranu a Jiří Polanský pak málem bouchl vzteky: "My chceme hrát hokej, oni brečí a hákujou. Stejně debilně budou hrát i doma," řekl.

Zda dnes bude hrát Zlín stejně "debilní" hokej založený na obraně, to se tepvre uvidí. Už teď je ale jasné, že pokud hvězdami nabitý Třinec na ledě nepřitvrdí, na vývoji zápasů se nemůže nic změnit.

Jenže se to Ocelářům pořádně komplikuje: V jejich sestavě totiž chybí stále Václav Varaďa a k němu se přidal na marodce i Marek Zagrapan. Třinci se tak úplně rozpadla elitní formace kolem Radka Bonka a nezbývá mu nic jiného, než hrát na tři pětky. Tu čtvrtou tvoří pouze junioři. Zlínu bude chybět Antonín Honejsek, kterému už sezona skončila a stále ještě jeho vrstevník Holík, který se na led vrátí až v případě postupu do finále.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, Čech – P. Sedláček, Fořt, Šlahař.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Lojek, Roth, Kania, Galvas, Ovčačík, Hrabal, Zíb – Peterek, Bonk, Polanský, Matuš, Rufer, Klimenta, Růžička, Orsava, Ostřížek, Květoň, Rákos, Adamský.

1

Utkání právě začalo.

1

Třinec po půlminutě rychle vystřídal, chce se dostat hodně rychle do tempa. Roth pálil od modré vedle.

1

Na druhé straně jel sám na Hamerlíka Leška, ale po souboji s dotírajícím obráncem Galvasem padá na led. Rozhodčí ukazuje, ať se hraje dál, zatímco stadion bučí a píská. Zlínští chtěli nájezd.

2

Zakázané uvolnění Třince.

2

Ondráček si po buly udělal prostor ke střele a Hamerlík jeho prudký pokus pouze vyrazil.

3

Do brejku pak vyrazil David Květoň a Sedláček vychytal první obrovskou šanci Třince! První ránu Květoně vyrazil zpátky na jeho hůl a pak si poradil se štěstím i s jeho dorážkou.

3

Třinec bude hrát přesilovku. Právě Květoně v klíčovou chvíli navíc zahákoval Radim Tesařík a dostal za to dvě minuty.

4

Rákos dvakrát nebezpečně operoval na brankovišti. Nejprve se nedostal k dorážce Růžičkovy střely, pak mu Zíb od modré bombou přerazil hůl.

4

Jiří Polanský se raduje z branky, ale ve Zlíně se ještě bude projíždět video!

4

Rozhodčí ale rozpažuje! Puk se od horní tyče odrazil do boční a pak spadl přesně na brankovou čáru!

Vzteklý Polanský ještě reklamuje, že proti němu poslal Hamrlík zlomenou hůl. Trestné střílení ale rozhodčí odmítli nařídit.

5

No a přesilovka pro Třinec končí. Peterek totiž zahákoval Köhlera.

5

Zlínu už začala zkrácená přesilovka. Hrabal ale puk odpálil za Sedláčka.

5

Zlín trošku kuriózně nepřečetl hru a hrál dlouho ve čtyřech, než si domácí uvědomili, že už vlastně mohou hrát v pěti. Poté pálil od modré Zámorský, ale Hamerlík na jeho střelu dobře viděl.

6

Tesařík zachytil třinecké vyhození a Zlín má velký tlak...

6

GÓÓÓL! Zlín vede 1:0! A byl to právě Radim Tesařík, který nakonec od modré vypálil na přesnou teč Marka Melenovského, který usměrnil puk za bezmocného Hamerlíka. Zlín jde takhle do vedení!

Hokej, Zlín - Třinec: radost Zlína
Hokej, Zlín - Třinec: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
7

Třinec může odpovědět v přesilové hře. Dvě minuty za podražení Květoně dostává Radim Tesařík.

7

GÓÓÓL! Třinec srovnává 1:1! Oceláři sehráli přesilovku skvěle a rychle jí také využívají. Zíb nabil na levý kruh Martinu Růžičkovi, který přes Hamrlíka a Rákose napálil puk přesně k tyči. Sedláček nic neviděl!

Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: radost Třince
Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: radost Třince | Foto: CPA
8

Tento zápas nabízí mnohem otevřenější hokej než předchozí zápasy. Čech pálil rychle po buly před Hamerlíkem jen do jeho chráničů.

8

Druhé vyloučení Jana Peterka v utkání. Zkušený Ocelář zahákoval Ondráčka a přesilovku bude hrát zase Zlín.

9

Třinec zatím dobře brání, Zlín se nemůže dostat k nebezpečné kombinaci.

10

Oceláři hrají v plném počtu.

11

Peterek hned po návratu na led vedl svou formaci do útoku, Květoň nabil Orsavovi a ten minul.

11

Třinec bude hrát přesilovku. Melenovský se nechal strhnout a naskočil do brejku ze střídačky ještě dříve, než Leška přelezl mantinel a než se vůbec dostal "do ochranného pásma." Třinec bude hrát za příliš mnoho zlínských hráčů na ledě přesilovku.

11

Půlminuta z přesilovky už je pryč, Zlín vyhazuje.

12

A před Hamerlíkem Oceláři začnou i druhou polovinu své přesilovky...

13

Až Polanského formaci se v závěru přesilovky povedlo dostat Zlín pod tlak. Právě Polanský si z rohu vykroužil oblouček ke střele, Sedláček chytá.

13

A Zlín hraje v plném počtu.

14

Na ledě čtvrtá formace Třince udělal rozruch. Ostřížek nejprve střílel do Sedláčka a pak Rufer hodně ostře, ale čistě, dohrál Lešku.

15

Do elitní formace Ocelářů se dostala pod tlak! Okál ujel Rákosovi a našel před bránou úplně volného Čajánka, který trefil jen Hamerlíka!

15

Hamerlík si poradil i s dobrou střelou Matějíčka.

16

Orsava se kličkou na střed mezi kruhy zbavil obránce a vypálil těsně mimo pravé tyče!

17

Roth nezachytil na modré puk a Třinec se sám připravil o tlak v pásmu.

17

A Zlín bude hrát navíc přesilovku. Galvas hrál loktem do obličeje Ondráčka.

18

Leška našel před bránou Balaštíka, který trefuje jen Hamerlíka a také po téhle obrovské šanci čeká na gól!

19

Ve Zlíně se bude zase volat video! Zlín se raduje z branky, ale otázkou je, jestli puk přešel brankovou čáru dřív, než se posunula konstrukce brány!

19

Gól neplatí! Hamerlík po zákroku kopl do konstrukce brány a dorážka Čajánka proto nemohla platit.

20

Třinec hraje v plném počtu, už se hraje poslední minuta této třetiny.

20

První třetina skončila.

Prvních dvacet minut přineslo spoustu zajímavého hokeje, dva góly platné, dva po konzultaci s rozhodčím u videa neuznané a vyrovnaný stav 1:1. Hraje se oproti očekávání možná hodně divoký, útočný a hlavně vyrovnaný hokej. Druhá třetina téhle bitvy začne přibližně v 19:16.

21

Druhá třetina začala.

21

GÓÓÓL! Třinec vede 2:1! Třinec začal třetinu výborně a probouzí se nejlepší hráč základní části Martin Růžička, který na brankovišti dorazil za Sedláčka tvrdou ránu Lojka od modré. Oceláři obrací vývoj zápasu a vedou ve Zlíně 2:1!

22

Hamerlík v kontru vychytal Veselého.

22

Třinec bude hrát přesilovku. Filip Čech totiž nepustil do hry Orsavu a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

22

Bonk tečoval ránu Hrabala těsně vedle a Zlín vyhazuje.

23

Další ránu Hrabala chtěl tečovat Růžička, ale tentokrát se po puku nenatáhl a Zlín v závěru přesilovky zase vyhazuje.

24

Zlín je v plném počtu a Hamerlík marně švihal lapačkou proti rychlé ráně Köhlera. Puk letí těsně nad.

25

Na druhé straně si naopak s klidem poradil lapačkou Sedláček proti bombě Klimenty.

25

Třinec je ve druhé třetině lepší. Ostřížek se natlačil do zakončení z levého křídla, trefil boční konstrukci brány.

26

Zlín propadl ve středním pásmu a Ostřížek jel sám na bránu! Třinecký mladík vytáhl fantastickou kličku a měl před sebou půl prázdné brány, na ledě byl ale dlouho a chyběly mu síly i trpělivost, zřejmě proto trefil jen jeho beton!

26

Na druhé straně nabil Leška do tandemu Zámorskému, který trefil jen střed brány.

27

Zlínský tlak končí zase hvizdem rozhodčího, protože Hamerlík při přesunutí posunul bruslí bránu.

28

Zlín podruhé v utkání špatně střídal a dostává zase trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Třinec bude hrát další přesilovku.

29

Třinec bude hrát dlouhou přesilovku pět na tři. Köhler totiž před bránou jako dřevorubec přesekl hůl Rákosovi. Dvojnásobná početní výhoda Ocelářů bude trvat téměř minutu a půl.

29

GÓÓÓL! Třinec vede 3:1! Hrabal trefil od modré jen clonícího Rákose, ale puk se odrazil před Radka Bonka, který jej pohodolně doklepl do prázdné brány!

29

Třinci navíc pokračuje ještě klasická přesilovka, která bude trvat ještě minutu a půl. Zlínu se po buly ve středním pásmu povedlo vyhodit.

30

Další komplikace pro Zlín. Třinec bude hrát další téměř celou minutu proti třem! Petr Zámorský měl obrovskou spoustu času, nikdo ho nenapadal, z vlastního pásma ale poslal oblouček podél mantinelu až na tribunu a dostává dvě minuty za zdržování hry.

30

GÓÓÓL! Třinec vede 4:1! I tahle přesilovka je využita. Hrabal nabil Lukáši Zíbovi, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Třinec má parádní náskok a ještě více než minutu a půl bude na trestné lavici Zámorský.

30

Zlín si bere oddechový čas.

31

GÓÓÓL! Třinec vede 5:1! Tak tohle jsou přesilovky využity beze zbytku. Martin Lojek od modré propálil lapačku Sedláčka a David Květoň z brankoviště pomohl puku za brankovou čáru!

Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: Erik Hrňa slaví gól
Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: Erik Hrňa slaví gól | Foto: CPA
31

Sedláček střídá a do brány Zlína se postaví Šťůrala.

32

Květoň oplácel útok na Orsavu a pustil se do Veselého. Rozhodčí ale bude vylučovat na obou stranách. Ještě předtím totiž Lojek sekl po Čajánkovi. Výsledkem je přesilovka Zlína v poměru vyloučených Květoň, Lojek vs. Veselý.

33

Zlín je ale po čtyřech inkasovaných brankách hodně rozhozený a ve vlastní přesilovce zahrává jen na zakázané uvolnění.

34

Čech schytal na brankovišti ránu od spoluhráče a rozhodčí přerušují hru.

35

Třinec hraje v plném počtu.

35

Leška tečoval ránu Hamrlíka vedle.

36

Ostřížek v další šanci, Šťůrala jeho nájezd z boku chytá.

36

GÓÓÓL! Třinec vede 6:1! Oceláři drtí Zlín dál! Akce pokračovala, Šťůrala byl daleko z brankoviště a Ostřížek do něj najel zrovna ve chvíli, kdy Ctirad Ovčačík pálil. Puk je v bráně a rozhodčí i přes zlínské protesty gól uznávají!

37

Hamerlík lapačkou snadno chytá pokus Balaštíka.

37

Čtvrtá pětka Třince jela do přečíslení dva na jednoho, Matůš měl ale hůl na opačnou stranu, než by k zakončení potřeboval.

38

Zlínští dvakrát čistě a hodně tvrdě dohráli Rákose, ten se jen diví, vůbec totiž nevěděl, která bije.

39

Třetina se dohrává a vzhledem k výsledku to vypadá, že se takhle ve středním pásmu bude dohrávat i zbytek zápasu.

40

Druhá třetina skončila.

Oceláři ve druhé třetině nasázeli Zlínu 5 branek a změnili tenhle zápas ve vlastní exhibici. Po čtyřiceti minutách zápasu je téměř rozhodnuto o jeho vítězství a prodloužení téhle série do šestého utkání. Ale nepředbíhejme, třeba se Zlín v závěrečné dvacetiminutovce ještě zvedne.

41

Třetí třetina začala.

Rozhodčí dali hráčům jasný pokyn, aby zápas dohráli slušně. Zdá se, že už ani Zlín nemá úmysl se zápasem něco dělat. Elitní obránci Hamrlík s Tesaříkem šetří síly na další boje a zůstali v kabině.

42

Peterek se málem dostal do samostatného úniku, ale dlouhou přihrávku za obranu nezpracoval.

43

Hamerlík kryje lehké zakončení od pravého mantinelu.

46

Na ledě se podle očekávání nic moc zajímavého neděje a zápas se opravdu jen dohrává. Hraje se ze strany na stranu, ale bez větších šancí.

46

Šťůrala udržel bombu Hrabala a Zámorský pak tvrdě dohrál Ostřížka.

47

Zlín bude hrát přesilovku. Lojek dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

48

Přesilovka Zlína končí, domácí už potřetí v utkání špatně střídali a dostávají zase trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

50

Ve třetí třetině se jen vylučuje. Hrabal podrazil Ondráčka a dostává dvě minuty.

51

Přesilovku teď hraje Zlín, ale Třinec dobře brání.

52

Na ledě to teď houstne, protože Hrabal u mantinelu sešrotoval Linharta a dostal za to pět minut plus do konce utkání. A tohle nemusí být dobré pro oba tábory: Linhart odchází do kabin s hodně škaredým pohledem, v nejhorším se může klidně jednat o klíční kost. Tenhle zákrok ale bude řešit i disciplinární komise a kdo ví, jestli bude Hrabal hrát příště.

52

Okál oplácel a dostal dvě minuty za hrubost. Hraje se ve čtyřech, pak začne zlínská přesilovka.

53

Emoce jsou emoce. Hráči nehrají hokej, ale čekají, kdy bbudou moct dojet soupeře. Čajánek jezdil za Polanským celé střídání, oba se vůbec nezajímali o puk.

53

Balaštík střílel vysoko nad.

55

Zámorský chtěl dohrát Rufera, jenže ten jeho nájezdu uhnul a další zlínský bek se zranil. Drží se za ruku a odchází rovnou do kabin. Zlínu začínají obránci v tomhle zápasu chybět. Nehraje už Tesařík, Hamerlík, ani Linhart.

57

Dlouhé oslabení Třinec přežil a hraje se zase v pěti. Bez tempa, čekáme na konec.

59

Jenže teď se na ledě strhla hromadná bitka po tvrdém ataku Adamského na Melenovského.

Rozhodčí to mají těžké, už ale sčítají tresty.

59

Adamský 2 + 2 minuty za napadení a hrubost, Polanský dvě minuty za hrubost. Melenovský 2 + 2 za Hrubost, Řezníček 2 + 2 minuty za hrubost. Tresty se krátí, hraje se v pěti.

60

Další tvrdý zákrok. Rufer sestřelil Matějíčka, dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

60

Už ale nikdo nechce hrát, všichni jsou s výsledkem smíření.

60

Utkání skončilo. Třinec vyhrál 6:1 a snižuje stav série na 2:3 na zápasy. Semifinále se teď přesune na led Třince, kde budou Oceláři ve čtvrtek odvracet další mečbol.