reklama

Zklamaný Chára: Pískot fanoušků jsem na ledě nevnímal

Hokejista Lva Praha Zdeno Chára v utkání KHL proti SKA Petrohradu. Hokejista Lva Praha Zdeno Chára v utkání KHL proti SKA Petrohradu. autor: Lenka Rybaříková
Kapitán a obránce pražského Lvu Zdeno Chára prožil v Bratislavě smutný večer. Sice dal gól, ale jeho tým v nepšátelské atmosféře stejně prohrál 1:2.

Bratislava - Kdykoli se dotknul puku, fanoušci začali pískat. Kapitán a obránce pražského Lvu Zdeno Chára prožil v Bratislavě smutný večer. Sice dal gól, ale jeho tým v nepřátelské atmosféře stejně prohrál 1:2.

Nevoli příznivců Slovanu si vysloužil za to, že v posledním střetnutí obou mužstev složil Miroslava Šatana a ten si poranil hlavu a krk tak, že doteď nemůže být týmu k dispozici.

"Na ledě jsem ale pískot fanoušků nevnímal, snažil jsem se soustředit na svou hru," přiznal novinářům po zápase zklamaný Chára. Stal se jediným střelcem hostů, ale to na výhru nestačilo.

"Těžko vyhráváte, když nedáte víc jak jeden gól. Sice jsme měli šance, ale nebylo jich dost na to, abychom víckrát skórovali. Slovan ale hrál velmi dobře a účelně," hledal příčinu porážky kapitán Lvu.

Sýkora: Dělal nám problém přechod přes pásmo

Souhlasil s ním i trenér pražského celku Václav Sýkora. "Musím soupeři pogratulovat k vítězství. Byl to kvalitní duel. Slovan byl hlavně v úvodu aktivnější a nebezpečnější. Zhruba v polovině zápasu se hra vyrovnala. V závěru jsme se snažili o vyrovnání, ale soupeř hrál dobře v obraně i útoku a nám dělal problém přechod přes střední pásmo," shrnul zápas kouč hostů.

V třetí třetině si Lev vynutil tlak a domácím zatápěl. "Pod dojmem těsného vedení jsme hráli trochu pasivně, ale také organizovaně. Tři body jsme získali díky důrazu v osobních soubojích a díky velké podpoře publika," hodnotil utkání štastnější z trenérů Rostislav Čada.

I první gól Bratislavy dal obránce, a to Lubomír Višňovský po osmi sekundách přesilovky. Po zápase přiznal, že mu zřejmě pomohl faul na jeho osobu, kvůli kterému si šel sednout Řepík. 

Višňovský: Po faulu jsem byl vyhecovaný

"Ten faul mě vyhecoval. Kdybych nebyl tak nastartovaný, tak možná ani nevystřelím a není z toho gól. Byla to každopádně jedna z nejrychleji využitých přesilovek, které si pamatuji," přiznal Višňovský.

"Máme menší hřiště než ostatní soupeři v KHL, proto je tahle střelba nejefektivnější," řekl obránce Slovanu a dodal, že poslední minuty byly pro Slovan hodně těžké.

"Už jsme neměli mnoho sil. Naštěstí jsme soupeři nenabídli tolik příležitostí a to rozhodlo," myslí si Višňovský.

reklama