Zklamaný Hadamczik. Hokejisté mu zase nedávají góly

Adam Sušovský Adam Sušovský
30. 8. 2013 7:30
Je to pořád ta samá písnička. Hokejisté soupeře tlačí, ale nedávají góly. Mizerná produktivita stála Čechy i včerejší dobře rozehraný zápas s Finskem.
Alois Hadamczik má stejný problém jako loni: Hokejisté nedávají góly.
Alois Hadamczik má stejný problém jako loni: Hokejisté nedávají góly. | Foto: Reuters

Pardubice - Je to pořád ta stejná, už docela obehraná, písnička. Hokejová reprezentace tlačí, ale rány létají buď kolem brány nebo přesně do plastronu brankáře.

Také včera Češi doplatili na mizernou produktivitu, která je trápí od loňské sezony, a navzdory herní převaze i místy drtivému tlaku podlehli v Pardubicích v úvodním utkání Euro Hockey Tour chytře hrajícím Finům 1:3.

Utkání jsme sledovali on-line, čtěte ZDE.

"Už loni jsme mluvili, že dáváme málo gólů...," posteskl si trenér Alois Hadamczik po utkání před českými novináři. "Vůle i nasazení tam ale byla. Jediný důvod, proč se dívám na zápas černě je, že jsme nevyhráli."

Co se dá k tomu ještě říct?
Zápas měl dobrou úroveň. Finové byli důraznější první třetinu, my byli lepší ty další dvě. Kluci bojovali s maximálním úsilím a vzchopili se i za stavu 0:3. Hráli stále sebevědomě a chtěli vyhrát. Chybělo asi i trošku štěstí, z tohoto utkání se dá najít spoustu pozitivních věcí.

A co ty negativní?
Ty jsme klukům řekli. Byly tam třeba zbytečné ztráty puku ve středním pásmu, malá agresivita v obranném. Těch pozitivních věcí bylo ale víc, dá se na tom určitě stavět.

Už jste říkal, že měli Finové lepší první třetinu. Nemělo by to být v domácím prostředí spíš naopak?
Tak dobře, ale když se na to podívate, vyhráli tu první třetinu 1:0, my měli další tři vyložené šance. Jim stačila jedna přesilovka...

Není pro mužstvo zničující, že ze čtyřiceti střel dá jen jeden gól?
Právě proto mám na to tenhle pohled. Nasazení a vůle tam byly, někdy je ale třeba mít trošku štěstí. My už tomu ale jdeme naproti, jedna porážka pak nemůže být zdrcující. Je to samozřejmě i v efektivitě, Finové narozdíl od nás padesát procent svých šancí proměnili. Do tlaku jsme je ale nepouštěli.

Co s tím?
Na tréninku budeme dělat cvičení, kdy budeme nutit kluky chodit do brány. Není třeba jim připomínat, že nedali gól, oni je dávat chtějí.

S výkonem brankáře Saláka jste byl spokojený?
Myslím si, že má ještě navíc než chytal. Nezkazil nic, ale jak já ho znám, tak je schopný ve své dobré pohodě z těch tři gólů jeden nebo dva chytit.

V Pardubicích sehrajete ještě dva zápasy o víkendu. Budete nějak zasahovat do sestavy?
První dvě pětky není vůbec třeba měnit. V těch dalších změny uděláme, protože tady máme i další hráče jako je třeba Holík, kterým chceme dát prostor. Jak ale říkám, mně mrzí akorát prohra, samotná hra, vůle a nasazení byly dobré. Ale bohužel nemůžu přechvalovat zápas, který jsme nevyhráli. Proto se na to dnes dívám černě.