Zlín díky Leškovi porazil Třinec, lépe začala i Kometa

Aleš Vávra Aleš Vávra
29. 2. 2012 20:09
Předkolo play off: Zlín - Třinec 3:0, Brno - Kladno 5:2

Zlín - Veterán Petr Leška rozhodl úvodní zápas předkola play off hokejové extraligy. Zlínský matador brankou deset minut před koncem rozhodl duel proti Ocelářům Třinec a Berani nakonec zvítězili 3:0.

Leška navíc u dalších dvou branek asistoval. V 55. minutě zvýšil Holík na 2:0 a výsledek pečetil střelou do prázdné branky při power play soupeře Čajánek. Zlín se tak v sérii proti obhájcům titulu ujal vedení 1:0 na zápasy.

Je tu play off. Rozhodnou diváci nebo Jágr na telefonu?
Vítkovice slaví přímý postup, Zlín musí do předkola

Skvělý výkon podali oba brankáři, šťastnější než hostující Hamerlík nicméně nakonec byl zlínský Horčička.

Vítězně začal i druhý domácí tým, Kometa Brno. Moravané bez problémů zdolali Kladno 5:2, když rozhodující kroky k triumfu podnikli již v první třetině. Postupně se trefili Malec, Švrček a Erat.

Rytíři dvěma góly Jaroslava Kally na konci druhé a začátku třetí třetiny sice duel zdramatizovali, slepené góly Kováčika a Holce ovšem definitivně zlomily odpor hostí.

Vyprodaná sedmitisícová aréna tak mohla bouřlivým potleskem oslavit návrat Komety do play off extraligy.

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 50. Leška (Köhler), 55. Holík (Leška, Hamrlík), 60. Čajánek (Leška, Linhart). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 4552. Stav série: 1:0.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček, Míka, Matějíček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Finsterle, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Novotný, Richter, Seman - Bonk, Rufer, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Kůrka, Polanský, M. Hořava - Hrňa, Orsava, Ostřížek. Trenéři: Tlačil a Janků.

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 5:2
(3:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Malec, 17. Švrček (Divíšek), 18. Erat (Divíšek), 47. Kováčik (Dlouhý, Divíšek), 48. Holec - 39. Kalla (M. Látal), 41. Kalla (Dragoun, Kameš). Rozhodčí: Šindler, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:0.

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, M. Hruška, Malec, Bičánek, Vašíček, Švrček - Němec, L. Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Holec - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Jaroslav Svoboda, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Kladno: Chábera - Kameš, J. Drtina, Lepine, Piskáček, L. Procházka, David Růžička, Pavlů - Kalla, Patera, Kuchler - Dragoun, Hovorka, Bicek - Eberle, Lukáč, M. Látal - Valský, Knotek, Kafka - od 21. navíc Kužel. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.