Zlín druhý mečbol proměnil a slaví extraligový titul

FOTO Doutníček, děti, pohár. Tak Zlín slavil titul
A přitom je toho tolik co říct. Tak například příběh Petra Čajánka.
Zlínský kapitán se domácího titulu dočkal až na pátý pokus, všechna předchozí finále ve zlínském dresu skončila porážkou.
Uznávaný lídr si teď užívá oslavy. O tom, jestli bude dál hrát, nebo ukončí kariéru, rozhodne až s odstupem času.
Stejně jako kapitán si k oslavám přivedl svého potomka i řízný bek Jiří Marušák.
25. 4. 2014 20:55
Hokejisté Zlína proměnili druhou možnost získat druhý extraligový titul v historii. Porazili Brno 5:3.

Zlín - Po deseti letech Zlín opět slaví extraligový titul. Hokejisté PSG porazili v pátém finálovém zápase Kometu 5:3 a sérii ovládli v poměru 4:1. Jsou tak prvními držiteli nového Masarykova pohárů, českými mistry se ale staly podruhé v historii.

Dvěma góly k vítězství přispěl Peter Zámorský, tři asistence si připsal Petr Leška.

Domácí do zápasu skvěle vstoupili. Köhler se po Leškově přihrávce prosadil už v páté minutě. Kometa ovšem rychle zareagovali zásluhou Žižky.

Domácí šli do vedení při oslabení

Zlín poté čelil dvouminutové přesilovce pěti proti třem, ale nejenže neinkasoval, ale v době, kdy hrál ve čtyřech dokonce skóroval. Čajánek z druhé vlny prostřelil Trvaje.

Ještě před první přestávkou zařídil PSG dvougólový náskok Zámorský, když vymetl pavučinu brněnské branky. V ní po pauze začal místo Trvaje Marek Čiliak. Ale když se ve 26. minutě trefil Zámorský znovu, zlínští fanoušci už pomalu bouchali šampus.

Kometa se ovšem nedala. V následné přesilové hře totiž snížila díky Kubošovi opět na rozdíl dvou gólů. A s tím také hráči odcházeli o druhé přestávce do kabin.

V závěru úřadoval i videorozhodčí

Zlín v posledním dějství na nic nečekal. Ondráček si v útočné třetině postrčil puk do jízdy, poslal ho na branku a kotouč se zastavil až v síti - 5:2. Brno si ještě zachovalo jakousi jiskřičku naděje, když v 50. minutě skóroval po skvělé individuální akci Němce.

Čtyři a půl minuty před koncem byl ještě v permanenci videorozhodčí, který kontroloval šanci Koreise, který ale puk do sítě kopl bruslí, takže branku sudí nemohli uznat.

Brno to zkusilo ještě v šesti, jenže Koreisovi ujely nervy a odešel na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost. To prakticky znemožnilo hostům ještě nějak zdramatizovat utkání.

Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas:

PSG Zlín - HC Kometa Brno 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Köhler (Leška, Urbanec), 14. Čajánek (Kubiš, Urbanec), 20. Zámorský (Leška, Köhler), 26. Zámorský (Marušák, Leška), 42. Ondráček (Melenovský) - 10. Žižka (T. Svoboda, V. Němec), 30. Kuboš (Žižka, Koreis), 50. Němec (Kováčik, Svoboda). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer.

Zlín: Kašík - Zámorský, Urbanec, Marušák, Kotvan, Matějíček, Řezníček - Honejsek, Čajánek, Holík - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, P. Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Brno: Trvaj (21. Čiliak) - Jan Hanzlík, Dlapa, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - H. Zohorna, Čermák, Pivko - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Jakub Svoboda - P. Mrázek, Raška, Burian. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.