Zlín opět vypadl ve čtvrtfinále. Balaštík: Je to hrůza

9. 3. 2011 8:15
Zlín od roku 2005 vypadá v play off ve čtvrtfinále
Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík | Foto: hokej.zlin.cz

Pardubice - Od roku 2005, kdy byli ve finále extraligy, nedokázali hokejisté Zlína postoupit ze čtvrtfinále play off. A svou bilanci neprolomoli ani letos. Ve čtvrtfinálové sérii s Pardubicemi prohráli 0:4 na zápasy, tedy stejně jako ve finále před šesti lety.

Berani navíc po úterní prohře 2:6 ve čtvrtém zápase série v Pardubicích natáhli i další nelichotivou sérii. V play off už pošestnácté v řadě prohráli na ledě soupeře. A tuto sérii odstartovali opět ve zmíněném finále v roce 2005 v Pardubicích.

"Něco na tom bude, že se nám v play off pár roků po sobě vůbec nedaří, navíc ta statistika zápasů venku, to je hrůza. Snad to v příští sezoně prolomíme," řekl novinářům zklamaný kapitán Zlína Jaroslav Balaštík.

Pardubice se staly prvním semifinalistou play off

Naopak obhájci titulu z Pardubic vyhráli v play off pošestnácté v řadě a jako první extraligový tým postupují do semifinále.

Zdeněk Venera:

Samozřejmě ten výsledek 0:4 na zápasy vypadá jednoznačně, ale ty zápasy zdaleka jednoznačné nebyly. Ty zápasy byly tak vyrovnané, že jsme si zasloužili aspoň jeden vyhrát, aby ten výsledek nebyl tak krutý, ale bohužel Pardubice byly v každém zápase o kousek lepší. Dneska za stavu 2:3 se projevilo, že už jsme neměli síly. Ve fázích, kdy jsme byli lepší a měli spoustu šancí, jsme je nedokázali proměnit. Na Pardubicích je vidět, že jsou po té loňské sérii nahoře. V klíčových chvílích dokáží své zkušenosti uplatnit a to přesto, že jim odešly takové hvězdy jako Hašek nebo Sýkora. Vypadá to téměř určitě, že u týmu už příští sezonu nebudu. Jsem tu tři roky a asi by měla přijít změna. Z Komety, o které se píše, mě ale nikdo nekontaktoval. Nyní mě čeká hodně práce jako sportovního manažera. Velmi reálný je například návrat Petra Čajánka.

Jardo, co ten dnešní zápas podle vás rozhodlo?
Druhá třetina byla zlomová, měli jsme tam spoustu šancí tři na jednoho, ale nevyužili jsme je. Rozhodl ten třetí gól Pardubic a ve třetí třetině už to v pohodě pohlídali. Možná že nám už chyběly síly, ale nemohli jsme se v ní dostat do vyložené šance.

A celá série se lámala kde?
Určitě se to zlomilo v těch domácích zápasech. Stav 2:0 si určitě nikdo z nás nepředstavoval. Navíc včera jsme prohráli na nájezdy, takže dneska už jsme hráli buď, a nebo, ale znova to nevyšlo a Pardubice zaslouženě vyhrály. Chtěli jsme se aspoň vrátit do Zlína, ale to se taky nepodařilo.

V čem byl váš soupeř lepší, když vyhrál tak jasným způsobem?
Už před tou sérií jsem čekal, že to bude vyrovnané, protože stejně jako loni jsme měli stejně bodů jako oni. Pro ně byla výhoda ten loňský rok, kdy jen jednou v play off prohráli a navíc kádr tady zůstal ze tří čtvrtin stejný a právě v těch zkušenostech v play off měli navrch.

Naopak vy opět ve čtvrtfinále končíte...
V každém zápase jsme udělali o chybu navíc a oni to dokázali potrestat. V té efektivitě byli lepší. U nich je vidět ta soudržnost mužstva a že si věří. Mají v hlavách, že loni vyhráli dvanáct zápasů v řadě a teď bohužel přidali další čtyři.

Berete kvůli rychlému vyřazení sezonu jako neúspěšnou?
Po rozpačitém začátku sezony, kdy jsme po první čtvrtině měli jen patnáct bodů a byli na dvanáctém místě, jsme se dokázali zvednout a toho si na tom mužstvu cením, že jsme se pak dostali do první šestky. Jenže to play off tu sezonu zase znehodnocuje.

Letos vám končí smlouva. Už jste jednal s klubem o jejím prodloužení?
Nechám to teď pár dní uležet, užiju si dva dny volna a pak se teprve rozhodnu. Určitě bych ale zůstal, jenže nikdy nevíte, jak to může dopadnout.