Zlín poslal do semifinále gól-negól Okála

19. 3. 2013 20:44
Hokejisté Zlína postoupili do semifinále hokejové extraligy, když vyhráli na ledě Vítkovic 1:0.
Hokejisté Zlína slaví postup do semifinále extraligy.
Hokejisté Zlína slaví postup do semifinále extraligy. | Foto: Lukáš Drštička

Ostrava - Druhým semifinalistou play off hokejové extraligy se stali zlínští "Berani", kteří v šestém duelu série s Vítkovicemi vyhráli na ledě soupeře sporným gólem Okála 1:0.

Zlínští tak díky této brance zvítězili v celé sérii 4:2 na zápasy a napodobili Slavii, která přes Kladno postoupila již včera. Zbylé dvě série Třinec-Sparta a Plzeň-Litvínov budou muset rozhodnout ve středu rozhodující sedmé duely.

Vítkovice měly v úvodu drtivý tlak

Bez distancovaného Kudělky se Vítkovice do Zlína zakously a první třetina byla v jejich podání možná nejaktivnější v celé sérii. Domácí nátlakový hokej vyplodil několik nedotažených akcí i jednu perfektně sehranou kombinaci, po níž však Hruška v desáté minutě k vítkovické smůle zazvonil jen na tyčku.

Téměř vyprodaná hala se ani tak nemohla nudit, strhujícímu nasazení chyběly jen góly. V soubojích létaly jiskry a vítkovický Káňa jeden z nich odnesl dokonce uraženým kouskem zubu.

Vítkovický stisk však od druhé části začal ochabovat a Zlín si vyčekal příležitosti pro své smrtící výpady. Šlahař po úniku z levého křídla neprostřelil Šindeláře a Melenovskému před poloprázdnou brankou puk přeskočil po čepeli.

Leška svou střelou orazítkoval obě tyče

Štěstěna domácí políbila především v 39. minutě: Leška se po návratu z trestné lavice po Čajánkově kolmici řítil od červené čáry sám na Šindeláře, ale jeho střela se od pravé tyčky odrazila do levé a zpátky do pole.

Kýžený gól pak měly na dosah i Vítkovice, ale Húževkovi ho ve 46. minutě v posledním zlomku sekundy před prázdnou brankou uzmul zvednutím hole Ondráček. A ve velké možnosti vyhořel i ostrostřelec Huna, který v 50. minutě z pěti metrů trefil pouze Sedláčka.

Zápletku tedy rozsekl sedm minut před koncem Okál. Skákající puk za překonaným Šindelářem po jeho střele vylovil z brankové čáry Roman, ale videorozhodčí po dlouhém rozboru situace vyhodnotil, že kotouč už byl zřejmě pár milimetrů za lajnou.

Okál svou gólovou střelu ani neviděl

"Neviděl jsem to, protože jsem plácnul do puku, pak dostal ránu a skončil na zemi... Na střídačce jsme to řešili, zda to bylo v brance nebo ne, jsme rádi, že rozhodčí to nakonec uznali," řekl České televizi autor vítězné branky Okál.

Vítkovice se v závěru už k výraznějšímu náporu nedostaly i proto, že necelé tři minuty před koncem se nechal vyloučit Hruška. Krátkou power play hosté ubránili, i když nebezpečnou ránu Húževky musel v poslední vteřině ještě zlikvidovat Sedláček.

"Bez gólů se vyhrát nedá, to je prostě stará pravda, tak to je. Na své kluky jsem ale hrdý, od té chvíle, co jsem tady, to byla týmová práce, všichni táhly za jeden provaz. Jsem přesvědčený o tom, že kdybychom dnes vyhráli, zvládli bychom i sedmý duel ve Zlíně," pronesl kouč poražených Peter Oremus.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávka: 53. Okál (Melenovský). Rozhodčí: Minář, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 9031. Konečný stav série: 2:4.

Vítkovice: Šindelář - R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, L. Kovář, Malík - Ujčík, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec (21. Horák), Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Melenovský, Ondráček - Balaštík, Šlahař, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.