2. 3. 2008 19:53
Ústí nad Labem - Zlín 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Zlín po prohře s Pardubicemi už nezaváhal
Zlín po prohře s Pardubicemi už nezaváhal | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ústí nad Labem - Hokejisté Zlína předvedli v nedělním utkání proti Ústí nad Labem šokující obrat. Prohrávali již o tři branky, přesto si nakonec ze severu Čech odvezli všechny body.

Ve skupině o udržení si tak Zlín připsal první vítězství, protože v pátek podlehl Pardubicím. Naopak trápící se Ústečtí Lvi ještě nezvítězili. I když k tomu měli dnes hodně blízko - ke konci druhé třetiny vedli 3:0.

První branku zápasu vstřelil v desáté minutě Martin Šagát. Po sérii nevyužitých přesilových her se paradoxně domácí celek prosadil v oslabení, když na ústecký útočník přejel polovinu kluziště bez toho, aby ho někdo atakoval. Jeho střelu gólman Biegl vyrazil, ale na dorážku už byl krátký.

Také další akce znamenala změnu skóre. Diváci v minimálně zaplněné aréně se dočkali za necelých pět minut, kdy hostující brankář kapituloval podobným způsobem. Obránci po Haškově ráně zapomněli na Pavla Janků, jenž doklepl puk do mezi odkryté tři tyče.

Valašské mužstvo se snažilo, vypracovalo si tlak, ale nic víc. Podobný obraz hry přinesla druhá část, kdy byl k vidění hodně ofenzivní hokej. Gól padl až ve 37. minutě a opět do zlínské sítě. Roman Němeček zvýšil v přesilové hře pět na tři již na 3:0.

Málokdo v tu chvíli asi tušil, že na konci utkání domácí odejdou bez bodu. Zřejmě klíčová však byla kontaktní branka, kterou zaznamenal Michal Pšurný. Přišla pouhých třicet vteřin po předchozí akci, stále ještě v oslabení.

Možná Zlínu pomohla i změna gólmana, kdy zraněného Biegla nahradil Murín. Už v 45. minutě svítilo na tabuli skóre 3:3, když se trefili Petr Mokrejš a Martin Hamrlík.

Najednou to byli hosté, kdo udávali tempo a byli jasně lepší. Rozhodnout mohl v 53. minutě Balaštík, ale ještě se neprosadil. Rozhodující branku si tak připsal Ivan Rachůnek, jenž oklamal balfákem Přikryla.