Zlín opět v nájezdech přetlačil Oceláře a má dva mečboly!

31. 3. 2013 21:45
Zlín vyhrál na ledě Třince i podruhé až po samostatných nájezdech a semifinálovou sérii vede 3:1. První mečbol může proměnit v úterý.
Zlín vyhrál v Třinci i druhé nájezdy a vede v semifinále 3:1 na zápasy.
Zlín vyhrál v Třinci i druhé nájezdy a vede v semifinále 3:1 na zápasy. | Foto: Lukáš Drštička

Třinec - Hokejisté Zlína prodloužili třinecké trápení v samostatných nájezdech. V této disciplíně urvali Berani i druhý bod z ledu Ocelářů a vedou v semifinále play off extraligy už 3:1 na zápasy.

O vítězství Beranů 2:1 rozhodl jediným proměněným nájezdem ve třetí sérii Petr Leška. Za Oceláře se stejně jako včera neprosadil ani jeden střelec.

Zlín může postup do finále potvrdit už v úterý na svém ledě v pátém zápase série.

Hrálo se opatrně, Zlín byl lepší

Třinec stejně jako včera vyhořel v individuální disciplíně, tentokrát ale po rozhodně né jednoznačném utkání. Mírně lepší totiž byli tentokrát hosté.

Zlín stejně jako včera sice spoléhal na obranu, Třinec se ale tentokrát tak zoufale dopředu nehnal a také spíše vyčkával.

Za sedmdesát minut urputného boje diváci viděli jediné dva góly, které se vtěsnaly do šestnácté minuty zápasu. Obě branky navíc musel potvrdit až rozhodčí u videa.

Nejprve se šťastnou tečí prosadil Adamský, jen pár vteřin po něm srovnal Ondráček. V dalším průběhu měly oba týmy šance jen sporadicky, blíže ke gólu byl ale v závěrečné třetině Zlín.

Hrubec penaltovou mizérii nezachránil

Po dělovce Veselého totiž Hamerlíka zachránila tyč, na druhé straně likvidoval gólovky Třince lapačkou skvělý Sedláček.

Oceláři na penaltový rozstřel poslali do brány Šimona Hrubce. Ten dva nájezdy Zlína zastavil, ale jeho zoufalí spoluhráči z útoku na jeho výkon gólově nedokázali navázat.

O vítězi rozhodl nájezd ve třetí sérii Petra Lešky, který protlačil puk podél tyče z brankové čáry.

I jeho branku musel potvrdit až rozhodčí u videa. Marek Zagrapan, po kterém Oceláři volali už včera, svůj nájezd poté neproměnil.

Výsledek:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Adamský (Klimenta) - 16. Ondráček (Melenovský), rozhodující sam. nájezd Leška. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4612. Stav série: 1:3.
Třinec: Hamerlík (na nájezdy Hrubec) - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Zagrapan - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Orsava, Matuš. Trenéři: Turek a Janků.