reklama

Zlín přišel o nejlepšího beka, Zámorský nebude hrát 3 zápasy

Petr Zámorský v akci. Petr Zámorský v akci. autor: Lukáš Drštička
Zlínský hokejový obránce Petr Zámorský dostal od disciplinární komise extraligy zákaz startu ve třech zápasech za zákrok na třineckého útočníka Martina Růžičku

Praha - Zlínský hokejový obránce Petr Zámorský dostal od disciplinární komise extraligy zákaz startu ve třech zápasech za zákrok na třineckého útočníka Martina Růžičku v prvním semifinálovém utkání. ČTK to sdělil tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Ve středečním duelu rozhodčí René Hradil a Pavel Hodek zlínského beka za faul nepotrestali. Disciplinární komise se jím zabývala dodatečně na podnět Třince. "Zámorský vedl svůj zákrok na protihráče v držení kotouče. Tento zákrok však nebyl veden jako běžná hra tělem ve snaze zastavit pohyb protihráče Růžičky," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý.

"Zámorský prokazatelně vedl svůj zákrok s cílem zasáhnout oblast hlavy a krku protihráče, přičemž za tímto účelem se před zákrokem i odrazil, aby dosáhl vyšší intenzity," doplnil Holý. Při stanovení výše trestu přihlédl k tomu, že Zámorský už byl v této sezoně potrestán. V září dostal rovněž trest na tři zápasy za napadení brněnského Petra Kuboše.

Zlín ve středu prohrál v Třinci 0:4, série na čtyři vítězné zápasy pokračuje na stejném místě dnes.

reklama