Zlín přišel před pátým finále o nejlepšího kanonýra

24. 4. 2014 10:37
Hokejový útočník Zlína Ondřej Veselý dostal od disciplinární komise dvouzápasový trest za faul ze čtvrtého finále extraligy s Kometou Brno
Ondřej Veselý.
Ondřej Veselý. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejový útočník Zlína Ondřej Veselý dostal od disciplinární komise dvouzápasový trest za faul ze čtvrtého finále extraligy s Kometou Brno. Nejlepší střelec Beranů v play off ve třetí třetině úterního duelu krosčekoval zezadu na mantinel brněnského obránce Michala Kempného. V utkání obdržel za zákrok dvouminutový trest a také osobní na deset minut.

Vedení Komety po zápase kvůli nebezpečnému zákroku podalo podnět k disciplinární komisi a její šéf Karel Holý dnes Veselému zastavil činnost. Zlínský klub se rozhodl podat proti verdiktu odpor, disciplinární komise se jím bude zabývat ještě před pátečním utkáním.

"Zákrok byl veden zezadu na protihráče, který se chystal k převzetí nastřeleného kotouče a nemohl se odpovídajícím způsobem chránit. Hráč se při něm dopustil zřetelného postrčení protihráče na hrazení, a to v nebezpečné blízkosti mantinelu," uvedl v prohlášení tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund. Uložený trest je na spodní hranici sazebníku. Holý zohlednil, že Veselý v posledních dvou letech nedostal žádný disciplinární trest a faulovaný hráč utkání dohrál.

Kempný řekl, že v dané situaci s podobným zákrokem počítal. "Zákrok jsem čekal a byl na něj víceméně připravený. Nečekal jsem ale, že do mě (Veselý) takhle vletí. Bohužel se stalo. Je to zkušený hráč, má formu. Zlínu bude určitě chybět," uvedl brněnský obránce.

Zlín úterní zápas v Brně prohrál, ale za stavu 3:1 jej stále dělí jediný krok od titulu. Sérii může rozhodnout v pátek na domácím ledě. Veselému s osmi góly a pěti asistencemi patří druhé místo v kanadském bodování vyřazovací části za spoluhráčem Petrem Čajánkem (3+11). Do finále zasáhne jedině v případě, že se Kometě podaří sérii vyrovnat.