Zlín zase prohrál, Třinec si s Vítkovicemi upevnil vedení

28. 10. 2014 18:10
Hokejisté Komety Brno porazili v opakovaném utkání 2. kola extraligy Zlín 4:3.
Hokejisté Zlína prohráli i v dohrávce
Hokejisté Zlína prohráli i v dohrávce | Foto: Lukáš Drštička

Brno- Hokejisté Komety Brno porazili v opakovaném utkání 2. kola extraligy Zlín 4:3. V repríze finále uplynulé sezony Brno uspělo v rozmezí pouhých pěti dnů proti obhájci titulu podruhé a v tabulce se posunulo na osmé místo. Zlín je stále poslední. V 58. minutě rozhodl svým druhým gólem v utkání útočník Vojtěch Němec.

Vítkovice podlehly v předehrávce 17. kola extraligy Třinci 0:2. Druhé moravskoslezské derby sezony rozhodl dvěma góly jeho nejsledovanější protagonista Zbyněk Irgl. Brankář Šimon Hrubec už popáté v sezoně nekapituloval a postaral se tak o ukončení vítkovické minisérie dvou výher v prodloužení.

Pardubice po dvou porážkách znovu vyhrály, když v předehrávce 24. kola porazily na domácím ledě Karlovy Vary 6:3. Domácí získali rozhodující náskok ve druhé třetině, ve které vstřelili tři branky. Čtyřmi asistencemi se na vítězství Východočechů podílel útočník Lukáš Radil. Energie venku prohrála popáté za sebou a celkově poosmé z devíti zápasů mimo svůj led.

V dohrávce 8. kola extraligy porazili hokejisté Slavie Litvínov 6:3 a ukončili tak sérii šesti porážek. Pražané v 11. minutě prohrávali 0:3, ale ve druhé třetině dokázali zápas otočit ve svůj prospěch. Slavia se díky zisku tří bodů posunula na 12. místo v tabulce, Litvínov je i nadále druhý.

Zlín se dál trápí

Úvodní vzájemný souboj Brna se Zlínem byl 14. září předčasně ukončen ve 14. minutě kvůli mlze nad hrací plochou za stavu 0:0. Taktický hokej v úterý ukončila 13. minuta. V ní se domácí obránce Hanzlík z pravé strany od mantinelu odvážně prokličkoval až před brankáře Kašíka a pod jeho chrániči protlačil kotouč do sítě. Za pouhých 22 sekund Berani skóre srovnali. Po akci Lešky s Okálem překonal Čiliaka Köhler.

Kometa mnohem častěji střílela a ve druhé třetině tempo vystupňovala. Dostala protivníka pod tlak a ve 28. minutě po přesné přihrávce Tona překonal Kašíka z úhlu Němec.

Zlín se dostal k tlaku při přesilovkách, gólově se neprosadil. Kometa mohla ve 36. minutě svůj náskok v oslabení zvýšit. Koreis vypíchl v obranném pásmu soupeři kotouč, při střeleckém pokusu ale místo tvrdé rány zlomil hokejku a pomalu klouzající kotouč Kašík bez problémů chytil.

Agresivnější pojetí hokeje přineslo Brňanům ve třetí třetině zvýšení náskoku. Ve 44. minutě Okál srazil unikajícího Němce, který nařízené trestné střílení neproměnil. Hned po následném vhazování v útočné třetině po Hanzlíkově přihrávce tečoval kotouč za Kašíkova záda Káňa.

Po získání dvoubrankového náskoku Kometa vypadla z herního rytmu a pasivní hrou nabídla Zlínu po gólech Romana Vlacha a Lešky v rozmezí tří minut vyrovnání. Remízu ale Zlín neudržel, necelé tři minuty před koncem po rychlém protiútoku po Tonově sklepnutí Němec rozhodl o výsledku zápasu.

Vítkovice nedaly ani gól

Třinec v úvodu s Vítkovicemi na Dolejše zle dorážel a v druhé minutě měli domácí štěstí, že Jaškovu dorážka doklouzala vedle tyče.

Ale nebyla to pouze zásluha Ocelářů, že zejména v první desetiminutovce se hrál hokej jako břitva. Vítkovice napadaly, dohrávaly souboje a to soupeři nemohlo být po chuti. Vandas se v deváté minutě v oslabení řítil dokonce sám na Hrubce, ale Roth mu v posledním zlomku sekundy ztížil zakončení a Hrubec zakročil. Třinec okamžitě přešel do kontru a Irgl rychlou souhru s Polanským zakončil gólem.

Domácí musel mrzet moment z 26. minuty: Szturc se Stehlíkem jeli ve dvou sami na třineckou branku, ale Stehlík přes Hrubcovu nohu zívající klec netrefil.

Při signalizovaném trestu tak podruhé udeřil Irgl. Jeho nahození prošlo ve 32. minutě lesem těl a bruslí až za Dolejšova záda. Irgl měl i několik příležitostí k završení čistého hattricku, ale neměl přesnou mušku. Kreps naopak v 35. minutě kotouč do brány dostal potřetí, ale kvůli přerušení hry gól neplatil.

Vítkovice se všemožně v závěru snažily snížit na rozdíl gólu. Měly tlak i pár šancí, ale Hrubce nepřelstil zblízka ani Zíb. Závěr si hosté zkušeně pohlídali a soupeře nepustili ani k power play.

Pardubice Vary rozstřílely

Pardubice vstoupily do utkání s velikou ofenzivní chutí, jen za první třetinu vyslaly na Závorku 23 střel. Už ve druhé minutě po kombinace celého útoku zamířil přesně Nahodil. Za chvíli sice zchladil rozjeté domácí osamocený Radim Hruška, ale za další minutu se po individuální akci trefil Tybor. Od té chvíle počítali šance především pardubičtí hokejisté.

Závorka tasil jeden výborný zákrok za druhým, přičemž mu pomohlo i štěstí. Střela Koríma zamířila do tyče, poté byl blízko gólu Radil, ovšem kotouč se od něj odrazil jen na horní síťku branky. Ojedinělou šanci Energie neproměnil v přesilovce David Hruška.

Výborný start se Pardubicím vydařil i po přestávce. Po vhazování v útočném pásmu se před branku vydal Kolář a nahození rychle dorazil za čáru. Pokračující převahu domácích zužitkoval ještě Endál, jenž v polovině zápasu tečoval nahození Koríma. Až poté se důrazněji přihlásili karlovarští hráči, jenže Harant nejprve pálil do břevna, poté neuspěl při střele zblízka.

A tak udeřilo znovu na druhé straně. Petr Sýkora se po návratu z trestné lavice vydal proti jedinému obránci a po objetí branky zasunul kotouč za Závorku. Energie přesto zápas nezabalila a na začátku třetí třetiny zmenšila ztrátu díky dvojnásobné přesilové hře. S návratem prvního pardubického hráče na led se po Dudově pasu trefil Kverka.

Karlovarští vycítili šanci a nadále se tlačili dopředu. Jejich naděje vydatně posílila trefa Davida Hrušky, který měl na zadní tyči dost času k zakončení. Od té chvíle ale pardubičtí hokejisté přidali na důslednosti v defenzívě a soupeře ke Kristanovi vůbec nepouštěli. Energie zkusila 53 vteřin před koncem hru se šesti hráči v poli, ovšem neuspěla. Naopak šestou branku domácích přidal do prázdné branky Zohorna.

Slavia ukončila sérii proher

Do první šance se v utkání Slavie s Litvínovem se dostal již po 17 sekundách hostující Lukeš, poté hosté po řadě zákroků Furcha nevyužili úvodní přesilovku, v osmé minutě již ale vedli. První branku v sezoně si připsal po střele od modré čáry Šlégr.

Vzápětí mohl sice vyrovnat Sklenář, Francouz ale jeho pokus vyrazil a jeho spoluhráči následně v rozmezí 46 sekund dvakrát udeřili. Nejprve se prosadil pohotově dorážející Lukeš a připsal si desátý gól sezony, následně zůstal zcela osamocen před Furchem Martynek a bez problémů brankáře Slavie překonal.

Slavia se však dokázala z tvrdého k.o. oklepat. V 16. minutě překonal Francouze při hře čtyři na čtyři střelou od modré čáry Knot a ve druhé třetině Pražané duel během necelých pěti minut otočili.

O kontaktní gól se po rychlém protiútoku postaral Krejčí a k vyrovnání Slavii pomohlo vyloučení Ručinského. Puk po první tvrdé střele Bednáře, která prošla za Francouzova záda, stihl ještě jeden z litvínovských hráčů odehrát do bezpečí, o několik sekund později se ale již kapitán domácích prosadil. A to nebylo vše. Ve 27. minutě se z dorážky prosadil Stránský a dokonal obrat z 0:3 na 4:3.

Po brance Stránského se Slavia začala více soustředit na obranu a Litvínov měl mírně navrch. Furch ale chytal spolehlivě a držel svůj tým ve vedení. Zřejmě klíčový zákrok si jednička Pražanů připsala ve 44. minutě při přesilovce domácích, kdy se do gólové šance dostal Piroš. Furch ale jeho střelu chytil lapačkou.

O dvě minuty později Slavia udeřila popáté. O to, že Francouz poprvé v sezoně inkasoval více než čtyři branky, se postaral Sklenář. Zdramatizovat duel mohl při Sklenářově vyloučení Martynek, Furch si ale připsal další vynikající zákrok. Poslední slovo měl poté Vas, který upravil na konečných 6:3.

Hokejová extraliga:

HC Kometa Brno - PSG Zlín 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky:
13. Hanzlík (Vondráček, Burian), 28. V. Němec (Ton, J. Hruška), 45. J. Káňa II (Hanzlík, L. Čermák), 58. V. Němec (Ton, Kempný) - 13. Köhler (Okál, Leška), 50. Roman Vlach (Urbanec, Holík), 53. Leška (Köhler). Rozhodčí: R. Svoboda, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:2, navíc Kempný (Brno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Malec - Ton, V. Němec, J. Hruška - J. Svoboda, L. Čermák, Dočekal - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Kusko, J. Káňa II. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.
Zlín:
Kašík - Marušák, O. Horák, Řezníček, Urbanec, Žižka, Kotvan - Okál, Leška, Köhler - Balaštík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Holík, Čech - Sedláček, Čajánek, O. Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky
: 9. Irgl (Polanský, Orsava), 32. Irgl (Galvas, Rákos). Rozhodčí: Homola, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 9136.

Vítkovice: Dolejš - Zíb, Kovář, Čerešňák, Šenkeřík, Pastor, Stehlík - Vandas, Roman, Svačina - T. Svoboda, Burger, E. Němec - Šedivý, Húževka, Szturc - J. Káňa, Kolouch, P. Zdráhal - od 21. navíc Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Třinec:
Hrubec - Roth, Klesla, Galvas, M. Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský - Kreps, Plíhal, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Rákos, Jašek, Orsava - Chmielewski, Kindl, Ciencala. Trenéři: Kalous a Varaďa.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
2. Nahodil (Radil, Tybor), 7. Tybor (Radil, Havlík), 22. Kolář (Cetkovský, Marcinko), 30. Endál (Korím, Gregorc), 39. P. Sýkora (Radil), 60. T. Zohorna (Radil) - 6. R. Hruška (Štals, Koblasa), 41. Kverka ml. (Duda), 47. D. Hruška (J. Tomeček). Rozhodčí: Hribik, Wagner - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 7385.

Pardubice: Kristan - Píša, Čáslava, Benák, Havlík, Korím, Gregorc - P. Sýkora, M. Špaček, T. Zohorna - Radil, Nahodil, Tybor - Kolář, Marcinko, Cetkovský - Endál, Kaut, Voženílek. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Karlovy Vary:
Závorka (41. Habal) - Sičák, Harant, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, T. Dvořák - Duda, Kverka ml., Vachovec - D. Hruška, Skuhravý, Heizer - V. Tomeček, Balán, R. Pšurný - Koblasa, R. Hruška, Štals. Trenéři: Mlejnek, Kverka st. a Kněžický.

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 6:3 (1:3, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Knot (Klhůfek, Sklenář), 23. Krejčí (Sklenář, Tomica), 25. Bednář (Vas, Školiak), 27. Stránský (Poletín), 45. Sklenář (J. Doležal, Bednář), 57. Vas - 8. Šlégr (Ručinský), 10. Lukeš (Jánský, Zeman), 11. Martynek (Ručinský, Jurčík). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:3, navíc Štich - Trávníček oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5313.

Slavia: Furch - Kolařík, Krejčí, Valach, Beňovič, Novák, Štich, Knot - Bednář, Školiak, Tomica - M. Čermák, Vas, J. Doležal - Stránský, Klhůfek, Sklenář - J. Veselý, Poletín. Trenéři: Lubina a J. Beránek.