reklama

Zlínské legendy šly dohrát exhibici do hospody. Žízeň je veliká, smál se kapitán Okál

Zlínská legenda Miroslav Okál (v modrém). Zlínská legenda Miroslav Okál (v modrém). autor: Lukáš Caha
Balaštík, Okál, Leška, Čajánek a další známá jména se v pátek v podvečer proháněla po Zimním stadionu Luďka Čajky. Ve Zlíně se totiž konala exhibice legend.

Zlín – Netradiční zpestření před sezónou připravilo pro fanoušky zlínského hokeje tamní vedení klubu. Týden před startem extraligy totiž vyzval stávající A-tým hokejové legendy a známými tvářemi se to na ledové ploše jen hemžilo.

Kapitánské céčko zlínských veteránů nemohl nést nikdo jiný než útočník Miroslav Okál. Brusle znovu po několika letech obuli také Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Petr Čajánek, Rostislav Vlach, Petr Tuček a další. Utkání navštívilo přes pět tisíc lidí.

Zlín uctil legendy. Leška, Okál či Vlach v exhibici prohnali mladý extraligový tým Zlín uctil legendy. Leška, Okál či Vlach v exhibici prohnali mladý extraligový tým Prohlédněte zde

"Všichni jsme si to užili. Byla tu výborná divácká kulisa," řekl o exhibičním utkání Okál, který byl právě Zlínu věrný celou svoji hokejovou kariéru. "Někteří Zlínští hráli na půl plynu, ale našli se i tací, kteří do toho šli naplno. Myslím si ale, že jsme to zvládli důstojně."

Za to hovoří i konečný výsledek 8:8. "Remíza domluvená nebyla. Vyplynula ze hry. Mysleli jsme si, že už to vyhrajeme, ale oni na konci zabrali a srovnali to," poznamenal momentálně šestačtyřicetiletý útočník, který svoji profesionální kariéru ukončil v roce 2008.

V utkání si mohl připomenout i dávnou spolupráci s Petrem Čajánkem a Tomášem Němčickým. "Na to, že jsme se potkali asi po ruce a půl, tak to nebylo tak zlé. Ušlo to," pochvaloval si a zavzpomínal na sezóny v barvě beranů. "Poznával jsem tu spoustu lidí na tribuně. Chodili kdysi a chodí dodnes."

Zápas byl náročný, síly docházely

Organizátoři legendy nešetřili a utkání se odehrálo klasicky na třikrát dvacet minut. "Síly už ubývaly. Bolelo to, ale museli jsme to zvládnout. Nemohli jsme se přeci nechat zahanbit."

Sám Okál přiznává, že zápas legend závěrečným hvizdem neskončil. "Dohrajeme to v hospodě. Žízeň je veliká, takže to půjdeme rozebrat na pivo." Spíše než s bolestí svalů tak bude ráno dle vlastních slov bojovat s kocovinou. "Zítra žádnou bolest asi cítit nebudu, protože budu ještě ožralý, ale postupně to přijde," smál se.

reklama