reklama

Zlínský hrdina Sedláček: Kluci už nemůžou, vyhrála vůle

Jakub Sedláček prokazuje v play off velkou formu Jakub Sedláček prokazuje v play off velkou formu autor: Marian Ježowicz
"Kluci už nemůžou, ale pořád padají do střel. Rozhodla vůle a naše srdíčko," řekl zlínský brankář Jakub Sedláček po postupu do finále.

Třinec - Zlín slaví po osmi letech postup do extraligového finále, za které může děkovat především skvělému brankáři Jakubu Sedláčkovi

"Byl jedním z klíčových postav série. I když dostal doma hodně gólů, vždy se z toho oklepal a další zápas v Třinci chytal parádně," uznal trenér poraženého Třince Josef Turek. 

Sedláček byl hlavním mužem také včerejšího večera. Zlín vyhrál na třineckém ledě 4:3 a mladý gólman pochytal celkem dvaatřicet střel soupeře.

Oceláře vymazal při drtivém tlaku v první třetině a klíčový zákrok si schoval až na úplný konec. V power play vytáhl ven obrovskou šanci Martina Růžičky.

"Už nevím, co by se muselo stát, abychom to neudrželi. Z třinecké strany to byl fofr jen na začátku, pak nevím, co se stalo. Asi se naštvali a už nehráli tak dobře," řekl Sedláček po utkání novinářům.

"Odehráli jsme to dnes skvěle. Fakt klobouk dolů před námi."

Zlín byl dnes ze všech zápasů venku v téhle sérii nejaktivnější, to byl záměr?
Myslím, že ne. Přežili jsme ten řetízkáč na začátku a to bylo nejdůležitější, protože to byl z třinecké strany fakt fofr. Pak nevím co se stalo, jsetli se naštvali, ale od druhé třetiny přestali hrát. My hráli dobrý hokej a dali góly. Navíc jsme výborně bránili, nepadaly jim tam takové góly jako u nás. Všechny dorážky do prázdné šly vedel a to byl základ. 

Dva dal Jaroslav Balaštík. Je i pro tým úleva, že se konečně prosadil?
Jarda je střelec od pána boha, dal góly přesně, když jsme to potřebovali. Vůbec na něm celou tu dobu trápení znát nebylo, je to zkušený hráč, co má za sebou NHL i reprezentaci. 

Ale co se to stalo na konci? Málem jste ještě přišli o třígólové vedení...
To byla náhoda. Odstartoval to ten gól, co ani nevím, jestli měl platit. Dali góla se štěstím, další do prázdné a zbytek jsme už přece museli udržet. Už nevím, co by se muselo stát, aby to ještě otočili. 

Takže to nebylo tím, že byste zápas třeba podcenili?
Ne ne, jim to prostě dalo sílu a začali lítat. My už jsme víc nemohli. 

Proč se v téhle sérii domácím týmům tak moc nedařilo?
Venku je to jednodušší, doma od nás všichni čekají. Dnes se to potvrdilo, oni dneska nebyli vůbec ve své kůži. Je to divné, ale tady výhoda domácího prostředí prostě nebyla. 

Jak postup do finále oslavíte?
Asi půjdem na jedno pivo, ale musíme hodně opatrně. Musíme si odpočinout, je toho na nás hodně a únava se kupí. Plzeň měla o den volna víc. 

A taky má asi trošku víc zdravých hráčů než vy, ne? (Šestý zápas v Třinci nedohrál Marek Melenovský.)
Přesně, ale tak se pozná vítězný tým. Dohráváme to na čtyřech, na kolenech. Kluci už nemůžou, ale pořád padají do střel. To rozhodlo. Měli jsme větší vůli a srdíčko. A taky musím zmínit přínos Petra Čajánka. To on tu energii hrne na lidi, on má na tom největší zásluhu.

Co teda od nich čekáte?
Obrovskou ofenzivní sílu. Musíme hrát zase dozadu a doufat, že nám to tam bude padat jako dneska. Mají Kratěnu, Straku nebo Kováře ve skvělé formě, jsou silní. 

reklama