Zmar v New Jersey. Devils bez gólu, padli popáté v řadě

18. 12. 2014 6:49
Série porážek hokejistů New Jersey Devils se nelichotivě natahuje. Jágr a spol. prohráli popáté v řadě, Otawě nedali ani branku. Stejnous sérii natahuje i Vancouver, který padl v Dallasu.

New York - Zmar hokejistů New Jersey v NHL nebere konce. Devils prohráli ve středečním utkání s Ottawou 0:2, přestože přestříleli soupeře v poměru 34:16 a připsali si pátou porážku v řadě. Rozhodující gól vstřelil už ve 3. minutě v přesilové hře Kyle Turris, jenž sekundu před závěrečnou sirénou přidal druhý gól do prázdné branky při power-play domácích.

Senators stačila k vítězství hned první střela v zápase, kterou Turris jemnou tečí usměrnil za záda brankáře Coryho Schneidera. O zbytek se postaral skvělým výkonem gólman Craig Andersson, který potřetí v sezoně vychytal čisté konto. Šesti ranami ho zkoušel překonat obránce Eric Gelinas, pět jich zaznamenal uzdravený Patrik Eliáš, čtyři pokusy vypálil Jaromír Jágr. Všichni bezúspěšně.

Nedaří se i Vancouveru

Pátou prohru za sebou utrpěli ve středu také hokejisté Vancouveru, kteří stejně jako Devils podlehli 0:2 Dallasu. Vítězný gól Stars vstřelil ve 23. minutě Colton Sceviour, druhý přidal v poslední minutě do prázdné branky Antoine Roussel.

Krejčí je po zranění zpět

Po měsíční odmlce zaviněné zraněním třísel se vrátil do sestavy Bostonu David Krejčí a v Minnesotě se radoval z vítězství 3:2 v prodloužení. Český útočník, který naposledy nastoupil 18. listopadu, odehrál 18 minut a 22 sekund, byl na ledě u jednoho inkasovaného gólu a jednou vystřelil na branku.

Výsledky NHL:

New Jersey - Ottawa 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 3. a 60. Turris. Střely na branku: 34:16. Diváci: 15.379. Hvězdy utkání: 1. Andersson, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Eliáš (New Jersey).

Minnesota - Boston 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 6. Brodziak, 52. Pominville - 6. Söderberg, 18. Bergeron, 62. Eriksson. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.841. Hvězdy utkání: 1. Svedberg (Boston), 2. Pominville (Minnesota), 3. Eriksson (Boston).

Vancouver - Dallas 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 23. Sceviour, 60. Roussel. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.755. Hvězdy utkání: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Edler (Vancouver), 3. Daley (Dallas).