reklama

Změny na Nory: Vrací se Hertl, Vitásek je v první obraně

Ondřej Vitásek zaujal trenéry, jako jediný z obránců prý umí přitvrdit, a proto si proti Norsku zahraje v první formaci. Ondřej Vitásek zaujal trenéry, jako jediný z obránců prý umí přitvrdit, a proto si proti Norsku zahraje v první formaci. autor: Roman Kučera
Tomáš Hertl se po nemoci vrací do zpřeházené sestavy hokejové reprezentace. V první obraně nastoupí večer proti Norům vedle Ondřeje Němce mladý bek Ondřej Vitásek.

Minsk (od našeho zpravodaje) - Vladimír Růžička reagoval na včerejší porážku s Dánskem zpřeházením sestavy.

Do první formace českého týmu se vrací uzdravený Tomáš Hertl, největší rošády se ale dotkly složení obranných dvojic. Vedle Ondřeje Němce trenéři do první obrany postaví mladého Ondřeje Vitáska.

"Bohužel musím říct, že je to jeden z našich nejlepších beků. Proto jsme ho posunuli do první obrany. Němec vedle něj bude moct tvořit. Vitásek je důrazný, ostatní beci pózují," prohlásil asistent trenéra Jaroslav Špaček a narazil tím na to, že jiní zkušenější obránci na turnaji zklamali.

Dnes proto nenastoupí od začátku do zápasu Martin Ševc.

Na rozbruslení byli Češi kompletní

"Budeme hrát na šest beků, on začne na střídačce," doplnil Špačka po ranním rozbruslení hlavní trenér Růžička. Zápas s Norskem začíná v 19:45.

Půlhodinový trénink, který byl dobrovolný, absolvoval překapivě kompletní tým včetně Jaromíra Jágra. Trenéři se v něm zaměřovali především na obranu středního pásma a modré čáry, které od začátku turnaje dělají českému týmu největší problémy.

Dánové dostávali až moc prostoru a často pronikali středem pásma.

"Nutí to pak obránce ustupovat z modré čáry, protože proti rozjetému hráči nemohou vystoupit tak jako u mantinelů. Pramenil by z toho faul nebo samostatný únik. Proto se je snažíme nabádat tak, aby se z útočníku více zatahoval centr a vyplnil ten prostor," řekl Špaček.

"Všichni si to chtěli ještě jednou zkusit. Každý si tady plně uvědomuje, o co nám jde. Už není na co čekat, dneska prostě musíme vyhrát," těšilo Růžičku, že na trénink dorazili všichni hráči.

Hertl se vrací do prvního útoku

Tomáš Hertl se vrací do prvního útoku, kde nastoupí společně s Vladimírem Sobotkou a Jaromírem Jágrem. Změn doznaly i druhá a třetí formace. Vondrka zaujme ve druhé formaci s Červenkou a Klepišem místo Jiřího Hudlera, ten se propadne až do třetí řady.

"Už pro nás začalo play off," řekl vážně Růžička. Chytat bude opět Alexander Salák, který jako jediný trénink neabsolvoval celý a z ledu odešel už po pár minutách. "Měl za sebou včera těžký zápas. Už ráno říkal, že si půjde zkusit chytit jen pár puků," vysvětlil Špaček.

Češi mají dvě kola před koncem základní části sedm bodů stejně jako Norsko, Francie a Slovensko. Do čtvrtfinále ale postoupí jen dva z týmů. Jakákoliv další prohra by tak v postupové matematice znamenala výrazné problémy.

Pravděpodobná sestava na zápas proti Norsku:

Salák - Němec, Vitásek, Jordán, Kindl, Zámorský, Kolář, Ševc - Jágr, Sobotka, Hertl - Klepiš, Červenka, Vondrka - Hudler, Novotný, Sekáč - Zaťovič, Kovář, Rolinek.

reklama