reklama

Znarok prskal už minule. Jsem rád, že teď může zase, říká Vůjtek

Rusové hokejové srdce Evropy v Třinci nepokořili Prohlédněte si fotografie ze zápasu Euro Hockey Tour v Třinci, v němž čeští hokejisté zdolali celek Ruska 3:2 po samostatných nájezdech. Foto: Lukáš Filipec
Tak tohle bylo naposledy! Pronesl ruský kouč Oleg Znarok po prosincové porážce jeho týmu na Channel One Cupu v žertu směrem k Vladimíru Vůjtkovi. Na další prohru však nemusel čekat dlouho.

Třinec - Tak tohle bylo naposledy! Pronesl ruský kouč Oleg Znarok po prosincové porážce jeho týmu na domácím Channel One Cupu v žertu směrem k českému lodivodovi Vladimíru Vůjtkovi. Včera však musel třiapadesátiletý Lotyš na lavičce sborné zkousnout další porážku.

Česká reprezentace si s Rusy poradila již popáté v řadě. "Jsem za to moc rád. Znarok byl naštvaný už minule a teď jsme mu připravili další prohru," radoval se z cenného skalpu Vůjtek.

A.cz: Jaká byla ruská sborná soupeřem?

I když Rusové nepřivezli nejsilnější možný tým, vždy znamenají ohromnou kvalitu a teď to znovu potvrdili. Jejich mladí kluci byli brusliví a důrazní. Zápas to byl vyrovnaný.

Celkově jste však Rusy porazili v poslední době už popáté...

Teď to byl hlavně druhý zápas, co jsme s nimi vyhráli na penalty. To se proti technikům, jakými jsou Rusové, moc často nevidí. Na série moc nedám, ale jsem rád, že pokračuje.

Jak se vám právě na nájezdy vybírali hráči? Byl Lukáš Kašpar jasnou volbou?

Byl. Lukáš ve Slovanu zahodil za celou sezonu snad jeden nájezd a jeho tým díky němu v této dovednostní disciplíně pravidelně vyhrává. Tady znovu ukázal svůj klid a kvalitu. Jako druhý pak jel Vincour, u kterého rovněž víme, že je šikovný a umí dát gól. Třetí byl připravený Honza Kovář, na něhož už však bohudík nedošlo.

Jak jste byl spokojený s výkonem Dominika Furcha?

Já jsem s ním byl spokojený ve všech zápasech, které pode mnou odchytal. Ten dnešní nevyjímaje.

Čím to, že se tým po druhém gólu Rusů nepoložil a našel síly na zvrat?

Kluci už mají něco odehrané, mužstvo má svoji sílu. Hodně nás povzbudil moskevský turnaj, kde jsme proti nim otočili z 1:2 na 4:2. Hráči si nepřestali věřit a to bylo klíčové.

Co říkáte na atmosféru v Třinci?

Perfektní. Nároďák už tady dlouho nehrál a bylo to znát. Lidi byli natěšení a zápas si užili.

Potěšilo vás, že dokonce v jednu chvíli hala skandovala vaše jméno?

Je to příjemné. Bydlím nedaleko odsud, navíc jsem Třinec v minulosti rok trénoval. Jezdím tady na zápasy extraligy. Lidi si mě pamatují a znají mě.

reklama