reklama

Znojemská posila z NHL: Budu tady klidně do konce sezony

Znojemská posila z NHL, útočník Chicaga Bryan Bickell, si působení v EBEL lize pochvaluje. Klidně by Orlem zůstal i do konce sezony. Znojemská posila z NHL, útočník Chicaga Bryan Bickell, si působení v EBEL lize pochvaluje. Klidně by Orlem zůstal i do konce sezony. autor: www.hcorli.cz
Znojemská posila z NHL Bryan Bickell přiznal, že by v případě výluky klidně zůstal na Moravě až do konce sezony. Útočník Chicaga to Aktuálně.cz řekl po zápase Orlů ve Vídni.

Vídeň - I hokejové Znojmo už žije mánií okolo výluky v NHL. Za Orly v rakouské EBEL lize válčí velká posila ze Chicaga - útočník druhé, nebo třetí, formace Bryan Bickell.

Šestadvacetiletý důrazný hokejista patří mezi jasně nejlepší hráče týmu, až včera ve Vídni se ale po pěti zápasech konečně poprvé střelecky prosadil.

Jeho trefa, kterou zařídil rychlým obrkoužením kolem brány a zasunutím puku k tyči, sice znamenala jen snížení, přesto Bickella hodně potěšila.

Angažmá na jihu Moravy si totiž užívá a dokonce by se nebránil ani případnému prodloužení kontraktu do konce sezony. To v případě, že by výluka pokračovala.

"Ve Znojmě se mi líbí. Pokud výluka neskončí, nebudu chtít hledat jiná řešení," řekl Bickell po včerejším utkání Orlů ve Vídni pro Aktuálně.cz.

Proč jste si vůbec Znojmo vybral?
Můj agent mi řekl, že je tady možnost hrát hokej v Evropě. Proto jsem neváhal, bez hokeje jsem v zámoří být nechtěl.

Znojmo hraje rakouskou soutěž, věděl jste o ní před svým příchodem vůbec něco?
Musím přiznat, že jsem o ní nevěděl vůbec nic. Nikdy jsem se o ní nezajímal, neměl jsem žádné informace. Prostě jsem do toho šel a nevěděl, co mě bude čekat.

Co na ní říkáte teď?
Hokej je zde hodně podobný tomu v Americe. Hraje tady hodně hráčů ze zámoří. Je to o bojovnosti a síle v osobních soubojích. Rozhodně to není tak krásný a technický hokej, jako třeba v KHL nebo extralize.

Většina hráčů z Ameriky ale přesto volí raději KHL, nebo třeba švýcarskou soutěž. Vás tohle nelákalo?
To máte pravdu. Michael Frolík šel do extraligy, Patrick Kane zase podepsal ve Švýcarsku a další zřejmě, pokud bude výluka trvat, v následujících týdnech do Evropy ještě zamíří. KHL se mi ale nelíbí, hrají tam techničtí hokejisté na krásu. Já mám raději hokej plný osobních soubojů.

Máte o výluce v NHL nějaké nové informace?
Nemám. Jde to mimo mě. Já to neřeším, protože to sám neovlivním. Nejsem tedy člověk, který by vám mohl říct, jestli to skončí za týden, měsíc, nebo až na konci sezony.

O tom, že by mohla výluka trvat do konce sezony, se teď hodně mluví. Zůstal byste ve Znojmě?
Když o mě bude zájem, tak v tom nevidím problém. Líbí se mi tady. Nemám jediný důvod hledat si angažmá jinde a klidně bych tady do konce sezony zůstal.

reklama