reklama

Kletba znojemských Orlů trvá, křídla jim sestřihl Klagenfurt

Znojemské čtvrtfinálové prokletí pokračuje, tentokrát v EBEL nestačili Orli na Klagenfurt. Znojemské čtvrtfinálové prokletí pokračuje, tentokrát v EBEL nestačili Orli na Klagenfurt. Foto: Lukáš Caha
Po prohře 1:2 po prodloužení skončila znojemským hokej v neděli sezona. Ve čtvrtfinále play off nestačili na nejúspěšnější rakouský celek EC Klagenfurter AC, v sérii mu podlehli 1:4 na zápasy.

Znojmo – Po prohře 1:2 po prodloužení skončila znojemským hokejistům v neděli sezona. Ve čtvrtfinále play off nestačili na nejúspěšnější rakouský celek EC Klagenfurter AC, v sérii mu podlehli 1:4 na zápasy.

Herně vyrovnanou sérii rozhodovalo třikrát prodloužení, které se v EBEL hraje, dokud nepadne gól. Druhý vzájemný zápas se zastavil až v osmaosmdesáté minutě se šťastným koncem pro Znojmo. To však bylo jeho jediné vítězství v sérii.

Za posledních šestnáct sezon, kdy vystřídali Orli tři soutěže (extraliga, 1. liga a EBEL liga), se probojovali do čtvrtfinále play off dvanáctkrát, ale jen jednou dokázali jeho brány prolomit a stoupat k vyšším příčkám. To bylo v extraligovém ročníku 2005/2006, kdy v semifinále narazili na Spartu. Přestože jí podlehli 1:4 na zápasy, na krk pověsili bronzové medaile. Tato sezona se zapsala do klubové kroniky zlatým písmem, neboť je doposud jeho nejúspěšnější.

Ani v první lize a následně v mezinárodní EBEL se Jihomoravanům tento úspěch již napodobit nepodařilo. V prvním kole vyřazovacích bojů EBEL postupně vypadli se Záhřebem (0:4), Vídní (1:4), Lincem (1:4) a letos s Klagenfurtem (1:4).

reklama