Kletba znojemských Orlů trvá, křídla jim sestřihl Klagenfurt

Znojemské čtvrtfinálové prokletí pokračuje, tentokrát v EBEL nestačili Orli na Klagenfurt.
Orlům šlo v nedělním pátém čtvrtfinálovém zápase o všechno. Za stavu série 1:3 byli jedinou prohru od vyřazení.
Na stadion je přišlo podpořit více než 3300 diváků.
Ač to mají fanoušci Klagenfurtu do Znojma čtyři stovky kilometrů, zápas si nenechali ujít.
Orli zbrojili na play off již před sezonou. Nabrali slovenské ranaře Martina Baču či Martina Nemčíka, lotyšského reprezentanta Marise Jasse nebo Jakuba Grofa.
Lukáš Caha Lukáš Caha
16. 3. 2015 10:11
Po prohře 1:2 po prodloužení skončila znojemským hokej v neděli sezona. Ve čtvrtfinále play off nestačili na nejúspěšnější rakouský celek EC Klagenfurter AC, v sérii mu podlehli 1:4 na zápasy.

Znojmo – Po prohře 1:2 po prodloužení skončila znojemským hokejistům v neděli sezona. Ve čtvrtfinále play off nestačili na nejúspěšnější rakouský celek EC Klagenfurter AC, v sérii mu podlehli 1:4 na zápasy.

Herně vyrovnanou sérii rozhodovalo třikrát prodloužení, které se v EBEL hraje, dokud nepadne gól. Druhý vzájemný zápas se zastavil až v osmaosmdesáté minutě se šťastným koncem pro Znojmo. To však bylo jeho jediné vítězství v sérii.

Za posledních šestnáct sezon, kdy vystřídali Orli tři soutěže (extraliga, 1. liga a EBEL liga), se probojovali do čtvrtfinále play off dvanáctkrát, ale jen jednou dokázali jeho brány prolomit a stoupat k vyšším příčkám. To bylo v extraligovém ročníku 2005/2006, kdy v semifinále narazili na Spartu. Přestože jí podlehli 1:4 na zápasy, na krk pověsili bronzové medaile. Tato sezona se zapsala do klubové kroniky zlatým písmem, neboť je doposud jeho nejúspěšnější.

Ani v první lize a následně v mezinárodní EBEL se Jihomoravanům tento úspěch již napodobit nepodařilo. V prvním kole vyřazovacích bojů EBEL postupně vypadli se Záhřebem (0:4), Vídní (1:4), Lincem (1:4) a letos s Klagenfurtem (1:4).