reklama

Znojmo řeší komplikaci. Nemá stadion pro začátek EBEL

Na zimním stadionu ve Znojmě probíhá rekonstrukce chlazení. Na zimním stadionu ve Znojmě probíhá rekonstrukce chlazení. autor: Orli Znojmo
Hokejoví Orli momentálně jezdí trénovat do Telče, všechna přípravná utkání odehrají na kluzištích soupeřů a doma nezačnou ani novou sezonu Erste Bank Eishockey ligy. Na vině je protahující se rekonstrukce chlazení na zimním stadionu.

Znojmo - S nečekanými komplikacemi se potýká vedení znojemských hokejistů před startem osmé sezony v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize. Dlouho plánovaná rekonstrukce chladicího zařízení na zimním stadionu se nestihne dokončit v očekávaném termínu, a Orli tak odehrají první domácí zápas až na konci září.

"Není to pro nás a ani pro fanoušky příjemná zpráva. Původní prognózy zněly, že by se na znojemském ledě mohlo bruslit již k 1. září, a pokud vše dobře půjde, tak ještě cca o 14 dní dříve. Z tohoto předpokladu také vycházel náš harmonogram," vysvětluje manažer klubu Petr Veselý.

Rekonstrukce se provádí z důvodu již nevyhovujícího stavu technologie chlazení ledové plochy. V jejím průběhu odhalila specializovaná firma problémový stav železobetonové stěny chladicího kanálu a práce nabraly zpoždění.

Hokejisté tak momentálně využívají ledovou plochu v Telči, která je od Znojma vzdálena necelou hodinu autobusem. Už nyní je jisté, že fanoušci neuvidí v Nevoga aréně jediné přípravné utkání. Zápas s Karlovými Vary odehrají právě v Telči a poslední testovací duel se Zvolenem je na programu na stadionu v Hodoníně.

EBEL liga začíná pro Orly v pátek 14. září ve Villachu. Dva následující zápasy měli odehrát na domácí půdě, avšak to nakonec možné nebude. V úvahu nepřipadá ani výměna pořadatelství, neboť rakouský Klagenfurt, soupeř Znojma ve druhém kole, řeší podobný problém a led bude mít k dispozici až v polovině října. Nabízí se tak pouze odklad na nový termín.

V Česku hráče moc rozmazlujeme a oni se rychle uspokojí, říká Fryčer. Tohle se v Kanadě nenosí V Česku hráče moc rozmazlujeme a oni se rychle uspokojí, říká Fryčer. Tohle se v Kanadě nenosí Čtěte zde

"Podobně budeme chtít vyřešit i zápasy mládežnických oddílů, kde to vzhledem k jejich počtu a školním povinnostem bude ještě komplikovanější. Věříme, že zhotovitel i město Znojmo dělají maximum proto, aby v Nevoga aréně byl led co nejdříve," uvedl Veselý.

Znojemští hokejisté by se tak před vlastními fanoušky měli představit až v pátek 28. září, kdy přivítají chorvatský Záhřeb, jenž ještě nedávno působil v ruské KHL. "Každopádně můžeme fanoušky ujistit, že nepřijdou o žádný mistrovský domácí zápas," dodal manažer klubu.

Svěřenci trenéra Miroslava Fryčera zahájili přípravu na ledě v pondělí. První přípravný zápas mají na programu 14. srpna na kluzišti brněnské Komety. Tým na jaře posílil o šest zahraničních posil a čtyři české hokejisty. Do Znojma se vrátil mimo jiné brankář Patrik Nechvátal a o místo bojuje i Petr Beránek, jenž působil v Hradci Králové.

reklama