reklama

Znojmo ukázalo na Klagenfurt a chce do semifinále

Orli vletí do play off, vyzvou Klagenfurt. Orli vletí do play off, vyzvou Klagenfurt. autor: Lukáš Caha
Znojemští hokejisté nebudou ani letos chybět v play off EBEL ligy. Po třech nezdarech ve čtvrtfinále věří, že letos se jim již podaří brány do semifinále konečně prolomit.

ZNOJMO - Znojemští hokejisté nebudou ani letos chybět v play off EBEL ligy. Po třech nezdarech ve čtvrtfinále věří, že letos se jim již podaří brány do semifinále konečně prolomit a zahrát si tak na mezinárodní scéně o medailová umístění.

Orli krouží nad Alpami již čtvrtou sezonu. Pokaždé se jim sice podařilo poklouznout do vyřazovacích bojů, ovšem jejich sny o titulu se rozplynuly velmi brzy. Nedokázali projít přes Záhřeb, Vídeň ani Linec.

Letos dosáhli po základní části zatím svého nejlepšího umístění. V posledních třech kolech nasázeli těm nejlepším soupeřům ligy dohromady osmnáct branek a skončili na třetím místě.

„Doufám, že to je ta správná forma, která bude pokračovat i v dalších zápasech. Sice asi nebude padat tolik branek, ale snad zůstaneme na té správné vlně a budeme i nadále vyhrávat,“ říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz hlavní trenér Jiří Režnar.

V loňské sérii s Lincem byl jediný český klub působící v mezinárodních vodách jasným favoritem. Vždyť jedenáct ze čtrnácti vzájemných duelů vyhráli vždy Orli. Doplatili však na nezkušenost a sezona pro ně skončila již po pěti zápasech.

Když to začne jiskřit, nastoupí Bača

Letos připravovalo vedení kubu tým na play off již před sezonou. Angažovalo bitkaře ze slovenské extraligy Martina Baču, i dalšího důrazného beka Martina Nemčíka. Do útoku povolalo střelce Romana Tomase a Pavla Rosu. Ten však musel sezonu v listopadu kvůli zranění předčasně ukončit a nedávno jej nahradil vítkovický Ondřej Šedivý.

„Poučili jsme se a v létě z části obměnili kádr. Hráči v průběhu sezony ukázali, že jsou ti praví. Nebojí se postavit čelem souboji, když to na ledě začne jiskřit. Jsme na to letos připraveni,“ věří bývalý kouč polského Jastrzebie, Havířova či Vsetína.

Mezi tyčemi se Jihomoravané spoléhají na výkony Američana Chrise Holta, jenž nastoupil i ke dvěma utkáním v zámořské NHL a za svá záda nepustil jedinou branku. „Přivedli jsme kvalitní gólmanské duo. I Patrik Nechvátal ukázal, že je na něj spoleh. Jeho výkony jdou nahoru,“ chválí litvínovského odchovance.

Derby s Vídní nebo Rekordmeister Klagenfurt?

Orli si zajistili postup do play off již v lednu a v dalších kolech bojovali o co nejvýhodnější pozici. Když v úterý porazili suverénní Salcburk 5:2, upevnili si třetí místo, díky kterému si mohli svého soupeře do vyřazovacích bojů sami zvolit. Podobným modelem se prezentuje například i švédská liga.

První Salcburk ukázal na šestý Villach, druhý Linec na sedmé Bolzano a před znojemskými funkcionáři tak stálo těžké rozhodnutí: „Vyzveme k derby Vídeň, která nás před dvěma lety porazila 1:4 na zápasy, nebo nejúspěšnější rakouský klub z Klagenfurtu?“ říkali si. Volba nakonec padla na druhý jmenovaný celek, který se do play off kvalifikoval až na poslední chvíli. Na čtvrtý Fehérvár zbyla Vídeň.

„S vedením jsme si po zápase v Salcburku na chvíli sedli. Už jsme měli trochu představu. Zanalyzovali jsme všechna pro a proti a rozhodli se pro Klagenfurt, protože si myslíme, že je momentálně hratelnější než Vídeň,“ zdůvodňuje volbu Režnar.

S celkem z jihu Rakouska má Znojmo letos vyrovnanou bilanci. Dvě utkání vyhrálo a stejný počet prohrálo.  

Až play off rozhodne o úspěchu

„Pokud chceme uspět, nemůžeme se dívat na soupeře. Musíme se věnovat sami sobě. Bude záležet na formě našich hráčů a samozřejmě i na věcech, jako jsou oslabení, přesilovky, disciplína a podobně,“ tuší trenér. Právě početní výhody by mohly hrát Orlům do noty, neboť jsou v jejich využívání nejlepší v EBEL.

I přes to, že dosáhli svého doposud nejlepšího umístění v lize, kterou kromě rakouských týmů hrají i Maďaři, Italové a Slovinci, zůstávají při zemi. „Až závěry sezon jsou nejdůležitější. Teprve play off rozhodne o tom, zda byl ročník úspěšný či nikoliv. Na výsledky v jeho průběhu se brzy zapomene.“

Cesta za splněným snem nejednoho znojemského fanouška startuje v pátek v 18:30 na domácím ledě. Série hraná na čtyři výhry se na rozdíl od českých soutěží po každém utkání stěhuje.

reklama