Znojmo žije sen o titulu! Vyřadilo Linec a je ve finále

Lukáš Caha Lukáš Caha
24. 3. 2016 22:21
Znojemští hokejisté porazili v šestém semifinále Linec 5:2 a zahrají si finále mezinárodní EBEL ligy. Soupeřem jim bude bohatý Salcburk.
Jediný český zástupce v mezinárodní lize si zahraje finále
Jediný český zástupce v mezinárodní lize si zahraje finále | Foto: Rostislav Pfeffer

Linec - Nevídaný úspěch slaví Znojmo v mezinárodní EBEL lize. Po historickém postupu ze čtvrtfinále vyřadilo i rakouský Linec a zahraje si o titul. Semifinálovou sérii vyhráli Orli poměrem 4:2.

"Máme obrovskou radost z tohoto úspěchu. Chceme jít dál a hrát o tu nejvyšší metu," řekl bezprostředně po postupu trenér Jiří Režnar. "To utkání bylo z naší strany výborné. Hráli jsme disciplinovaně. Sice jsme udělali pár chybiček, ale to tak v hokeji chodí."

Znojmo neponechalo nic náhodě a již v osmé minutě vedlo zásluhou Romana Tomase a Martina Podešvy o dvě branky. Domácí sice ještě v první dvacetiminutovce snížili, ale Roman Tomas s Peterem Pucherem odpověděli dalšími dvěma góly.

Naděje Rakušanů vykřesal ve třiapadesáté minutě Andrew Kozek a Linec to zkusil ještě bez gólmana. Mezi prázdné tyče však poslal puk Ondrej Šedivý a znojemské oslavy mohly začít.

"Mám na krajíčku. Je úžasné, co se tu dokázalo," neskrýval dojmy kapitán Jiří Beroun. "Potřebujeme ale vyhrát ještě čtyři zápasy a půjdeme si tvrdě za tím. Naše kabina má obrovskou sílu. Jsme tu jako jedna velká rodina."

Jihomoravané působí v mezinárodních vodách pátým rokem. Doposud jim končila sezona vždy ve čtvrtfinále, letos však stoupá tým trenéra Jiřího Režnara k výšinám. O titul si zahraje se Salcburkem, loňským mistrem. Série začíná v pátek 1. dubna v Rakousku.

Semifinále play off hokejové ligy EBEL - 6. zápasy:

Linec - Znojmo 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Kozek (Dorion), 53. Kozek (Piché, Roche) – 5. Tomas (Rehuš, Pucher), 8. Podešva (Trivino, Lakos), 30. Tomas (Bořuta, Lattner), 49. Pucher (Tomas), 59. Šedivý (Yellow Horn, Trivino). Konečný stav série 2:4.

Villach - Salcburk 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Konečný stav série: 2:4.