reklama

Sedmá sezona Orlů v EBEL: bez veterána Puchera, se skromnými ambicemi

Trenér Roman Šimíček Trenér Roman Šimíček autor: Lukáš Caha
Nejen čeká extraliga, ale v pátek začíná i mezinárodní EBEL liga, do které vstoupí znojemští Orli s omlazeným kádrem. Po sedmi letech bez své legendy Petera Puchera. Cílem klubu je opět účast ve vyřazovacích bojích. "Chceme hrát agresivní hokej a hodně u toho bruslit," popisuje trenér Jihomoravanů Roman Šimíček.

Znojmo - Uplynulou sezonu nepovažují znojemští hokejisté zrovna za vydařenou. Po senzační jízdě do finále Erste Bank Eishockey ligy a postupu do hokejové Ligy mistrů v roce 2016 totiž přišlo vystřízlivění a Orli se rok v soutěži, kterou hraje pět národností, poměrně trápili.

Boleslav prohrála přestřelku ve Znojmě vysoko 6:7, Vary smetly Litvínov Boleslav prohrála přestřelku ve Znojmě vysoko 6:7, Vary smetly Litvínov Čtěte zde

Prohra střídala prohru a vedení klubu v prosinci po téměř třech letech odvolalo z postu trenéra Jiřího Režnara. Žezlo po něm převzal Roman Šimíček, který se jako hokejista zúčastnil dvou mistrovství světa. Ani Šimíčkovi se však nepodařilo tým spasit, do play-off s ním proklouzl až na poslední chvíli. Ve vyřazovacích bojích se však Jihomoravané dlouho neohřáli. Po čtyřech zápasech s Klagenfurtem pro ně sezona skončila.

Přes léto se klub rozloučil s polovinou hráčů včetně veterána Petera Puchera či rakouského olympionika Andrého Lakose. Kariérním růstem prošel obránce Libor Šulák, který bojuje o místo v Detroitu. Do týmu naopak přišla řada mladíků, jejichž věk se pohybuje okolo dvaceti let. Nejstarší posilou je devětatřicetiletý Pavel Skrbek. Pokud nepočítáme tři slovenské hráče, z cizinců zůstal ve Znojmě již jen kanadský útočník Colton Yellow Horn.

"Každý si musí srovnat v hlavě, proč sem přišel a co od toho očekává. Musí chytnout tu šanci za pačesy a ukázat, že hokej umí hrát. Tady se musí porvat za Orly," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz kouč Šimíček.

Příprava leccos napověděla

V přípravě si Orli připsali výhry nad Mladou Boleslaví, Českými Budějovicemi, Budapeští a Přerovem. Po nájezdech prohráli se Slavií, v základní hrací době nestačili na Vítkovice, Zlín a v odvetě na Mladou Boleslav. "Příprava nám ukázala spoustu věcí. S těmi negativními musíme stále pracovat a ty pozitivní dále prohlubovat, aby tam stále byly. Svému týmu opravdu věřím," prohlašuje.

Skandál v hokejové EBEL lize. Znojmo mě chtělo podplatit, tvrdí Jeff Frazee, brankář Lublaně Skandál v hokejové EBEL lize. Znojmo mě chtělo podplatit, tvrdí Jeff Frazee, brankář Lublaně Čtěte zde

Již v pátek vstoupí Jihomoravané do své sedmé sezony v mezinárodních vodách. Doma budou hostit rakouský Linec. "Malá nervozita tu je. Doufám ale, že ta celá sezona dopadne dobře. Něco takového, co zažívám nyní, jsem ještě nikdy nezažil. Buď jsem byl v roli asistenta, nebo jsem přišel do klubu už v rozjeté sezoně. Mám z toho ale dobrý pocit a mrazení v zádech. Všechno je tak, jak má být," myslí si dlouholetý kapitán Vítkovic.

Už pohled na omlazenou soupisku napovídá tomu, jakým hokejem by se chtěli Orli letos prezentovat. "Určitě nebudeme chtít předvádět nějaký profesorský hokej. Chceme hrát agresivní hokej a hodně u toho bruslit. Půjdeme tou cestou, abychom hráli atraktivní celoplošný hokej. Pokud budeme hrát to, co si říkáme na každém tréninku, bude to dobrý hokej," popisuje Šimíček.

A jaké jsou cíle jediného českého zástupce v EBEL lize? "Nerad si dávám cíle. Chceme jít zápas od zápasu. Samozřejmě je ale cílem play-off. Co se stane potom, to se teprve uvidí," uzavírá zlatý medailista z mistrovství světa v roce 1999.

Soupiska Orlů pro sezonu 2017/2018:

Brankáři: Marek Schwarz, Tomáš Halász.

Obránci: Marek Biro, Antonín Bořuta, Tomáš Hanousek, Jan Lattner, Jan Pohl, Pavel Skrbek, Jakub Stehlík, Rostislav Šnajnar, Josef Zajíc, Dominik Tejnor. 

Útočníci: David Bartoš, Jiří Beroun, Štěpán Csamangó, Radek Číp, Tomáš Guman, Radim Matuš, Petr Mrázek, Erik Němec, Patrik Novák, Tomáš Plíhal, Marek Račuk, Adam Raška, Marek Špaček, Colton Yellow Horn. 

reklama