Znovuzrozený Johnson sestřelil Spartu dvěma góly během tří minut

Indiáni na válečné stezce znovu dobyli sparťanskou O2 arenu
Domácí legendy Miroslav Kuneš a Stanislav Hajdušek tak po slavnosti na úvod neviděly u příležitosti svých kulatin výhru týmu, za který odehrály nejlepší roky hokejového života.
To plzeňský manažer Tomáš Vlasák se mohl v hledišti radovat.
Úvodní třetina celé semifinálové série se odehrála nečekaně jasně pod taktovkou Plzně.
Indiáni přestříleli Spartu 14:4 a svou převahu dokázali promítnout i do skóre.
Jakub Martinovský
29. 3. 2016 21:33
Čtvrtfinálová série proti Olomouci Nicholasi Johnsonovi příliš nevyšla. Trefil se pouze jednou v pěti zápasech a už se začínalo mluvit o tom, že si svůj střelecký prach vyčerpal během základní části. V prvním semifinále proti Spartě bylo vše jinak! Pouhé tři minuty v první třetině mu stačily, aby dvěma góly poslal svůj tým do klíčového tříbrankového vedení v zápase. Tento náskok nakonec dokázali hosté z Plzně přetavit ve vítězství 7:3.

Praha - Čtvrtfinálová série play off hokejové extraligy proti Olomouci Nicholasi Johnsonovi příliš nevyšla. Trefil se pouze jednou v pěti zápasech a už se začínalo mluvit o tom, že si svůj střelecký prach vyčerpal v základní části.

V prvním semifinále proti Spartě bylo vše jinak. Pouhé tři minuty v první třetině mu stačily, aby dvěma góly poslal svůj tým do klíčového tříbrankového vedení v zápase. Tento náskok nakonec dokázali hosté z Plzně přetavit ve vítězství 7:3.

Dva góly během tří minut

Běžela šestnáctá minuta utkání a po chybě ve sparťanské obraně a špatně vyhozeném puku se před brankou objevil zcela osamocený Johnson a bekhendovým blafákem překonal bezmocného Tomáše Pöpperleho.

O další tři minuty později se radoval znovu. Nejlépe se zorientoval před brankou Sparty a okolo ležícího brankáře Sparty zasunul puk za čáru. O brance sice musel rozhodnout až videorozhodčí, ale gól uznal.

"Rozhodující pro naši výhru byla povedená první třetina, kdy jsme se dostali do tříbrankového vedení. Při svých gólech jsem měl sice trochu štěstí, ale to k tomu patří,“ pravil po zápase s úsměvem Nicholas Johnson.

Pro devětadvacetiletého Američana, který v základní části vstřelil 22 gólů v 37 zápasech, to byl konečně povedený gólový večer. "Určitě mi to zvedne sebevědomí do dalších zápasů. Hlavně jsem ale rád, že jsme utkání zvládli jako tým a vyhráli. Toto je velmi důležité vítězství pro zbytek série a věřím, že nás může hodně nakopnout do dalších zápasů,“ byl po zápase zdravě sebevědomý Johnson.

Jandač: Góly jsme soupeři nabídli sami

Po utkání byl hodně zklamaný obránce Sparty Adam Polášek. "Dneska to pro nás byl opravdu blbej zápas. Oni na náš nastoupili hodně rychle a my na to to nedokázali odpovědět.“ Do dalších zápasů, ale rozhodně nehodlá skládat zbraně. "My jsme si špatný zápas doma vybrali už proti Zlínu. Máme tak kvalitní tým, že si vůbec nepřipouštíme, aby nepovedené první utkání na nás mělo nějaký vliv,“ věří sparťanský obránce, který byl po zápase vyhlášen nejlepším mužem svého týmu.

Sparťanský trenér Josef Jandač se po nepovedené první třetině rozhodl pro změnu brankáře, když do hry nasadil Kanaďana Daniela Taylora. "Nevím proč, ale zápasu jsme nevstoupili dobře. Jestli jsme byli tou dobou někde v kabině... Střídáním brankářů jsem chtěl dát týmu nějaký impuls, ale v žádném případě brankáře z gólů neviním. Nabídli jsme je soupeři sami."