Zoufalý Lev znovu selhal, s Novokuzněckem ztratil vedení

29. 10. 2012 21:23
Pražský celek vedl po první třetině 2:0, jenže nakonec prohrál po prodloužení.
Hokejista Lva Praha Zdeno Chára v utkání KHL proti SKA Petrohradu.
Hokejista Lva Praha Zdeno Chára v utkání KHL proti SKA Petrohradu. | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Desátou porážku z posledních jedenácti zápasů a osmou v řadě za sebou zaznamenali v KHL hokejisté Lva Praha. Nováčkovi soutěže nepomohlo ani odvolání hlavního trenéra Josefa Jandače a na domácím ledě prohrál s Metallurgem Novokuzněck 2:3 po prodloužení.

Pražský tým přitom začal skvěle a po první třetině vedl 2:0, když se trefily slovenské opory Marcel Hossa a Zdeno Chára. Hosté ale ve druhé části vyrovnali po gólech Jefimova a Robitaillea. Ve třetí třetině branka nepadla, zápas se tak rozhodoval v prodloužení. V jeho druhé minutě vstřelil rozhodující gól hostující Metljuk.

Štěpánek zatím zůstal jen na tribuně

Do branky Lva se postavil Pöpperle a posila z Petrohradu Štěpánek zatím zůstal jen na tribuně. V úvodu se po vyloučeních Němce a Surového museli domácí bránit 90 sekund v oslabení tří proti pěti. Lev odolal a v páté minutě udeřil, když Surový bekhendovou přihrávkou od pravého mantinelu uvolnil Hossu, který u pravé tyče snadno otevřel skóre.

Pražané se pak ubránili při Chárove trestu a sami zvýšili při Kapotově vyloučení, když se střelou od modré čáry prosadil právě Chára. V brance Metallurgu poté nahradil Sexsmitha Lazušin.

Klepiš a Christensen své šance neproměnili

V úvodu druhého dějství zachránil domácí tým Pöpperle při Jefimovově úniku. V 23. minutě fauloval Sopel v šanci Řepíka, který ale blafákem do bekhendu gólmana Novokuzněcku nepřekonal. A když nevyužili šance Klepiš a Christensen, hosté se brzy dočkali snížení, když se z mezikruží prosadil Jefimov.

Lev odpověděl aktivitou, ale opět selhal v koncovce, když neuspěli Sekáč, Hossa ani Svoboda. Následně hráli po nedovolených zákrocích Sersena a Oystricka Pražané další dvě oslabení a při druhém už náskok ztratili. Puk se dostal před odkrytou branku k Robitailleovi, který upravil na 2:2. Domácí mohli bleskově odpovědět, ale sudí si u videa prověřili, že puk v nepřehledné situaci nepřešel brankovou čáru.

Lev si vypracoval tlak, ale byl bezzubý

Ve třetí třetině se Lev snažil dobývat zformovanou obranu Metallurgu, ale do šancí se nedostával a střelecké pokusy kryl Lazušin. Tlak Lva sílil, ale byl stále bezzubý.

Na začátku prodloužení mohl rozhodnout Vrána, který se ocitl sám před Lazušinem, ale padajícího gólmana neprohodil. Vzápětí šel pykat na dvě plus dvě minuty Klepiš a Metljukovo nahození si nešťastně srazil do vlastní branky Novotný.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Metallurg Novokuzněck 2:3 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Hossa (Surový), 18. Chára (Němec, Vrána) - 26. Jefimov (Mereskin, Lazarev), 39. Robitaille (Metljuk, Kagarlickij), 62. Metljuk. Rozhodčí: Dějev, Karabanov - Michajevič, Něstěrov. Vyloučení: 7:1. Využití: 0:2. Diváci: 5012.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Oystrick, Krejčík, Chára, Hunkes, Sersen, od 25. navíc Porseland - Klepiš, Vrána, Christensen - Hossa, Mikúš, Surový - Řepík, Novotný, Bartečko - Birner, J. Svoboda, Sekáč. Trenéři: Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Novokuzněck: Sexsmith (18. Lazušin) - Megalinskij, Metljuk, Kuklev, Romanov, Sopel, Arzamascev, Kapotov, Grišin - Islamov, Robitaille, Kagarlickij - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Žafjarov, Černych, Vyglazov - Nazarov, Turukin, Simon. Trenér: Anatolij Jemelin.

Čeljabinsk - Viťaz Čechov 3:4 po sam. nájezdech (za domácí Bulis 1+0), Jekatěrinburg - Čerepovec 1:2, Magnitogorsk - Dinamo Minsk 7:2 (za hosty Pivko 0+1), Ufa - Nižnij Novgorod 3:2 (za domácí Rolinek 0+1), Kazaň - Atlant Mytišči 3:1, Nižněkamsk - Jaroslavl 1:2 po sam. nájezdech (za domácí Netík 1+0), Petrohrad - Spartak Moskva 4:1, Dynamo Moskva - Dinamo Riga 3:1 (za domácí Kvapil 1+0, Novák 0+1), Lev Praha - Novokuzněck 2:3 v prodl., Slovan Bratislava - Chabarovsk 4:2 (za domácí Vondrka 0+2).