reklama

Nor Zuccarello si získal srdce fanoušků Rangers. Zůstane?

Mats Zuccarello Mats Zuccarello autor: Reuters
Nor Mats Zuccarello si získal srdce fanoušků Rangers, v létě mu ale končí smlouva.

New York (od našeho zpravodaje) - Když se New York Rangers vzdali svého kapitána a lídra Ryana Callahana, aby do týmu přivedli zkušeného veterána Martina St. Louise, dost lidí zakroutilo hlavou.

Trenér Vigneault měl svou vizi, že okolo dua St. Louis - Brad Richards, které se zná ze svého společného působí v Tampě Bay, udělá svojí top lajnu. Role se ale ujala jiná trojice.

Útok Mats Zuccarello-Derick Brassard-Benoit Pouliot má zásadní podíl na tom, že jejich tým vstoupí do blížícího se play-off až z překvapivě dobré pozice. Jistý postup do vyřazovací části sezony sice Rangers po sobotní domácí prohře s Ottawou 2:3 stále nemají, už jim ale chybí jediný bod.

“Jsme zklamaní, mohli jsme mít klid,” hlesl Henrik Lundqvist po zápase v šatně. I po dvou prohrách v posledních dvou zápasech ale Rangers stále patří pohodlná patá pozice ve východní konferenci.

Jakoby na něj fanoušci bučeli

“Je konsistentní po celou sezonu, proto je pro nás tak přínosný,” hodnotil Matse Zuccarella, po St. Louisovi druhého nejproduktivnějšího hráče týmu, Rick Nash. Ve své odpovědi vůběc neváhal, jen si poupravil čepici a odtrhl ze svých unavených nohou kus tejpu. Otázky na svého norského parťáka zřejmě letos dostává často.

Zuccarello už má na kontě 57 bodů, proti Ottawě vstřelil právě on obě branky domácích. S 19 góly a 38 asistencemi má našlápnuto na svou nejlepší zámořskou sezonu v kariéře.

Podobně je na tom i Derick Brassard (44) a poslední z trojice Benoit Pouliot (34 bodů). Kdo před sezonou čekal, že tito tři dotáhnou Rangers do play-off, musel buď střílet od boku, nebo naprosto nevěří Nashovi a spol.

Po sezoně mu končí smlouva

Zuccarello, kterému domácí fanoušci aplaudují pokříkem “Zocc!”, připomínající spíše bučení, se i po svém zranění z olympiády v Soči dokázal vrátit do role nejdůležitější útočníka Rangers. Po letech hledání se mu snad podařilo nadobro vyvrátit pochyby o jeho malém vzrůstu.

Podobně je na tom i Pouliot, který v NHL vystřídal několik týmů. Do Brassarda, nejmladšího člena útoku, vkládali velký potenciál už v Columbusu, svůj potenciál ale šestadvacetiletý centr ukazuje až v New Yorku.

I z reakcí v Madison Squre Garden je cítit, že Zuccarello a spol. si získali srdce domácích fanoušků. Ti jim v zápase s Ottawou odpustili i zápornou bilanci +/- (útok byl na ledě u obou vstřelených i u všech třech inkasovaných branek).

Trenér Vigneault a generální manažer týmu Glen Sather teď ale budou muset řešit, do koho z této trojice se vyplatí investovat a koho nechat jít. Jak Zuccarellovi, tak Pouliotovi s Brassardem končí po sezoně smlouva a už teď je jasné, že o jejich služby bude mezi kluby v NHL velký zájem.

reklama