Inlinisté mají po přestřelce přímý postup do čtvrtfinále MS

18. 7. 2013 7:29
Přestože ztratili na mistrovství světa první body, mohou se čeští inline hokejisté radovat z přímého postupu do čtvrtifnále poté, co s Kanadou remizovali 5:5.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Přestože ztratili na mistrovství světa první body, mohou se čeští inline hokejisté radovat z postupu do čtvrtifnále.

V posledním zápase základní skupiny B uhráli s Kanadou remízu 5:5, která jim díky lepšímu skóre zajistila přímý postup, zatímco jejich soupeř musí do osmifinále.

Českým soupeřem v boje o medaile bude vítěz osmifinálového duelu mezi Kolumbií a Británií.

Češi měli dobrý začátek, nakonec však doháněli

Češi začali skvěle a po gólech Tvrzníka s Besserem vedli v osmé minutě 2:0. Kanada však v polovině první dvacetiminutovky stihla v rozmezí 17 sekund vyrovnat a v nástupu do druhého poločasu šla i do vedení. Šebek sice brzy vyrovnal, jenže po druhé trefě Boyese a gólu Woodse byl stav 3:5. Kanonýr Šebek svým pátým gólem na šampionátu ovšem ve 35. minutě snížil a 72 vteřin před koncem zajistil cennou remízu Strýček.

Kromě svěřenců kouče Jiřího Suhrady si ze druhé základní skupiny elitní kategorie zajistil postup do čtvrtfinále hlavní favorit celého šampionátu, jímž je tým pořádající země. Obhájci titulu a čtrnáctinásobní mistři světa Američané vyhráli svou skupinu bez ztráty bodu, ze zápasů proti Kolumbii, Švýcarsku a Itálii měli celkové skóre 18:3.

Mistrovství světa v inline hokeji organizace FIRS v Anaheimu (USA):

Skupina B:

ČR - Kanada 5:5 (2:2)
Branky: 25. a 35. Šebek, 3. Tvrzník, 8. Besser, 39. Strýček - 10. a 26. Boyes, 11. Pryde, 23. Lorito, 34. Woods.

Lotyšsko - Francie 0:8