reklama

Jankulovskému přijedou Gattuso, Antonini a Favalli

Marek Jankulovski ještě v dresu AC Milán. Marek Jankulovski ještě v dresu AC Milán. autor: Reuters
Už příští sobotu 8. června se bude s bohatou a úspěšnou fotbalovou kariérou loučit Marek Jankulovski.

Ostrava - Už příští sobotu 8. června se bude s bohatou a úspěšnou fotbalovou kariérou loučit Marek Jankulovski.

Bývalý levý obránce či záložník Baníku Ostrava, SSC Neapol, Udinese Calcio a především AC Milán, který odehrál v reprezentaci 78 zápasů a vstřelil 11 gólů, chystá na ostravských Bazalech svou benefici.

Marek Jankulovski přitáhne do Ostravy opravdu hvězdná jména. Kromě italských hostů se s jeho kariérou budou loučit jeho spoluhráči z reprezentace.

Přijede Nedvěd, Rosický, Čech i Šmicer

Z pátečního kvalifikačního utkání o postup na mistrovství světa 2014 v Brazílii právě proti Itálii přijedou Petr Čech, Tomáš Rosický, Michal Kadlec, Tomáš Hübschman, Jaroslav Plašil, současný asistent trenéra Tomáš Galásek, manažer reprezentace Vladimír Šmicer.

Chybět nebude ani vítěz Zlatého míče z roku 2003 a jedna z ikon konkurenčního Juventusu Turín Pavel Nedvěd. Účast na benefici přislíbili i další bývalí reprezentanti a spoluhráči Jan Koller, Zdeněk Grygera, Tomáš Ujfaluši, Vladimír Šmicer, z baníkovců pak Milan Baroš, René Bolf a Václav Svěrkoš.

Kvůli zranění se nestihl s fanoušky rozloučit

"Když jsem se do Baníku vrátil, tak jsem kvůli obnovenému zranění odehrál proti Hradci Králové jen deset minut a kariéra skončila. Chci se s baníkovskými fanoušky pořádně rozloučit, proto organizuju benefici," vysvětlil Jankulovski. 8. června od 18 hodin se tak očekávají vyprodané Bazaly, v předprodeji zmizelo 15 tisíc vstupenek.

Podle Jankulovského bylo nejtěžší najít příhodný termín. "Zdá se, že 8. červen je ideální. O den dříve hraje česká reprezentace kvalifikační zápas s Itálií v Praze. Přijedou tak čeští reprezentanti, italští bohužel ne," vysvětlil Jankulovski.

reklama