reklama

Jednadvacítka porazila Slovince a skončila na turnaji třetí

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: ČTK
Čeští fotbalisté do 21 let obsadili na turnaji čtyř zemí na Ukrajině třetí místo.

Kyjev - Čeští fotbalisté do 21 let obsadili na turnaji čtyř zemí na Ukrajině třetí místo. V dnešním duelu o třetí příčku v Kyjevě proti Slovinsku napravili úterní vysokou porážku 0:3 od Rakouska a díky trefě olomouckého Jakuba Plška zvítězili 1:0.

Turnaj na Ukrajině byl pro mladé reprezentanty další přípravou na mistrovství Evropy v roce 2015, který hostí Česká republika. Včetně dvou utkání v Kyjevě zatím svěřenci Jakuba Dovalila odehráli v přípravě na šampionát šest zápasů, ve kterých si připsali dvě výhry, tři remízy a jednu porážku. Tu utrpěli v úterý s Rakouskem.

Dovalil v dnešním duelu se Slovinskem prostřídal hráče, z úterní základní sestavy nastoupili od začátku jen dva fotbalisté. Mladíci podali mnohem lepší výkon a úterní nezdar odčinili. O výhře rozhodl po půlhodině po standardní situaci svým premiérovým gólem za jednadvacítku Plšek.

"Včera se nám to nepovedlo, Rakušané nás přehráli naprosto zaslouženě. Prohra 0:3 byla nejvyšší, kterou jsme utrpěli od doby, co jsme převzali jednadvacítku. Bylo to pro nás trenéry rozčarování, o to těžší tak bylo dnešní utkání," řekl ČTK Dovalil.

Dovalil: Turnaj splnil očekávání

"Prostřídali jsme, museli jsme začít od jednoduchých věcí. Dali jsme gól ze standardky a pak už jsme ten výsledek uhlídali," hodnotil.

"Pokud prohrajete 0:3 a další zápas vyhrajete, svědčí to o tom, že má mužstvo charakter. S výsledkem jsme spokojeni, ale s hrou moc ne. Čeká nás ještě dlouhá cesta," uvedl Dovalil.

Turnaj ale podle něj splnil očekávání, byť se týmu opět nedařilo střelecky. V šesti přípravných zápasech skóroval jen čtyřikrát a ani jednou nedal v jednom utkání více než gól.

"Turnaj splnil očekávání, podmínky tu byly krásné. Šampionát se bude konat v červnu, takže je pro nás teď důležité, aby hráči dokázali v červnu předvádět dobrý výkon," dodal.

Další přípravný duel sehraje jednadvacítka v srpnu doma s Nizozemskem.

Turnaj fotbalistů do 21 let v Kyjevě:

o 3. místo:

Česká republika - Slovinsko 1:0 (1:0)

Branka: 29. Plšek.
Sestava ČR: Koubek - Krátký, Jugas, Brabec, Hanousek - Masopust (61. Štípek), Nešický (46. Zmrhal), Plšek (61. Jánoš), Fantiš - Skalák (88. Polom), Hadaščok (77. Haša). Trenér: Dovalil.

Finále:

Ukrajina - Rakousko 0:1 (0:0).

reklama