Kanada vyrovnala díky curlerům rekord v počtu zlatých

28. 2. 2010 2:40
Kanada - Norsko 6:3, Švédsko - Švýcarsko 4:5
Vítězní Kanaďané
Vítězní Kanaďané | Foto: Reuters

Vancouver - Kanada vyrovnala absolutní rekord v počtu zlatých medailí na zimních olympijských hrách. Postaral se o to tým curlerů, který ve finále porazil 6:3 Norsko a pro pořadatelskou zemi získal ve Vancouveru v předposlední den soutěží třinácté zlato.

Kanada se o rekord dělí spolu s bývalým Sovětským svazem, který třináct medailí získal v roce 1976, a stejně se před osmi lety vedlo Norsku. Domácí navíc ještě mohou přidat triumf v hokejovém turnaji, kde je ve finále čeká výběr USA.

Tým curlerů pod vedením skipa Kevina Martina, který má na kontě i stříbro z her v Salt Lake City, měl od začátku zápas pod kontrolou.

Po pěti endech Kanaďané vedli 3:0 a přestože se Norům, kteří opět nastoupili ve výstředních kostkovaných kalhotách, podařilo vzápětí snížit na rozdíl jediného bodu, dotáhli finále do vítězného konce.

Finále: Kanada - Norsko 6:3.
O 3. místo: Švédsko - Švýcarsko 4:5.
Konečné pořadí: 1. Kanada, 2. Norsko, 3. Švýcarsko, 4. Švédsko, 5. Británie, 6. Německo, 7. Francie, 8. Čína, 9. Dánsko, 10. USA.